reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ubieganie się o niepełnosprawność

reklama
Rób wszystko żeby Twój syn nie miał niepełnosprawności, wierz mi że nie chcesz, żeby miał niepełnosprawność Proszę nie interpetowac że niepełnosprawne dzieci są gorsze.
 
Od kiedy asymetria to niepełnosprawność? Mój syn właśnie wyszedł z asymetrii po 10 miesiącach rehabilitacji, na tej podstawienie nikt ci nie przyzna orzeczenia o niepełnosprawności😉

Nie wiem również czy wada serca to jest niepełnosprawność, wydaje mi się, że nie.

Nie wiem jak z wada serca, ale mój mąż ma niepełnosprawności na cukrzycę typu 1
Wiec to nie zawsze jest to że trzeba być bez ręki czy przykutym do wózka

Koleżanki syn miał na AZS i silna alergię
 
Nie wiem jak z wada serca, ale mój mąż ma niepełnosprawności na cukrzycę typu 1
Wiec to nie zawsze jest to że trzeba być bez ręki czy przykutym do wózka

Koleżanki syn miał na AZS i silna alergię
Wiem, wiem. Ale dowiadywałam się, bo mój syn miał asymetrię i dużo osób pytało mnie czy ma takie orzeczenie.

Myślę, że to głównie zależy od osoby wystawiającej orzeczenie. Mam koleżankę z ciężką epilepsją i nie dostała orzeczenia o niepełnosprawności. Kiedyś miała to jej zabierali i wiecznie tylko walka była.
 
źle mnie zrozumiałaś ;)

A to przepraszam ;) Już nie moja godzina była

Wiem, wiem. Ale dowiadywałam się, bo mój syn miał asymetrię i dużo osób pytało mnie czy ma takie orzeczenie.

Myślę, że to głównie zależy od osoby wystawiającej orzeczenie. Mam koleżankę z ciężką epilepsją i nie dostała orzeczenia o niepełnosprawności. Kiedyś miała to jej zabierali i wiecznie tylko walka była.

Też myślę, że dużo zależy od tego kto wystawia i jak się trafi - natomiast nie przesądzałabym, że na pewno się nie da. Pójście na komisję to najwyżej tylko stracony czas, a można sporo zyskać. Chociażby dodatkowe środki na rehabilitację
 
reklama
Z moje wiedzy samo wzmozone napięcie nie jest podstawą do orzeczenia. Tu trzeba wykazać opóźnienie w rozwoju narządów ruchu.
No i ogólnie trzeba wykazać, że przez najbliższe 12 m-cy dziecko będzie potrzebować rehabilitacji
Musisz także posiadać zaświadczenia os lekarzy (fizjoterapeuta lekarzem nie jest) z numerem choroby wg klasyfikacji icd10. Są to konkretne numery chorób, które umożliwiają złożenie wniosku. Jeśli choroby są różne, to może być kilka zaświadczeń.
 
Do góry