reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Chyba oszaleję - wyniki z moczu. Zerkniecie?

Mi098

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
24 Październik 2021
Postów
38
Dziewczyny, jestem w 16 tygodniu ciąży.
Odebrałam dzisiaj wyniki moczu i jestem załamana. Naczytałam się Google i strasznie się stresuję.
W moczu wyszedł mi podwyższony Urobilinogen. Norma do 1,0 ja mam 2,0.
Bilirubina nieobecna
Białko ślad.
Naczytalam się że to bardzo źle.
Miała któraś z Was coś takiego i wszystko jest dobrze?
Dodatkowo mam liczne pasma śluzu. Poza tym wszystko w normie ☹️
Wizytę mam we wtorek i chyba oszaleję do tej pory.
 
reklama
Dziewczyny, jestem w 16 tygodniu ciąży.
Odebrałam dzisiaj wyniki moczu i jestem załamana. Naczytałam się Google i strasznie się stresuję.
W moczu wyszedł mi podwyższony Urobilinogen. Norma do 1,0 ja mam 2,0.
Bilirubina nieobecna
Białko ślad.
Naczytalam się że to bardzo źle.
Miała któraś z Was coś takiego i wszystko jest dobrze?
Dodatkowo mam liczne pasma śluzu. Poza tym wszystko w normie ☹️
Wizytę mam we wtorek i chyba oszaleję do tej pory.
Po pierwsze odstaw google :)
Po drugie przestań się tak stresować, bo szkodzisz tym maluchowi.
Wyniki są ok. Miałam identyczne dwa/trzy tygodnie temu, lekarz powiedział, że wszystko w normie i ok. Jak zapytałam o ten urobilinogen podwyższony to powiedział, że od interpretacji wyników jest lekarz i żebym się nie bawiła w google w specjalistę, bo się nie znam. :p I że wszystko jest ok.
Wczoraj miałam znowu badanie moczu, bo mam zaraz wizytę i urobilinogen w ogóle nie wyszedł.
Też się stresowałam i zupełnie bez sensu. Radzę odstawić google, iść na spacer albo wrócić do oglądania drugiego sezonu Wiedźmina :)
Trzymaj się!
 
Po pierwsze odstaw google :)
Po drugie przestań się tak stresować, bo szkodzisz tym maluchowi.
Wyniki są ok. Miałam identyczne dwa/trzy tygodnie temu, lekarz powiedział, że wszystko w normie i ok. Jak zapytałam o ten urobilinogen podwyższony to powiedział, że od interpretacji wyników jest lekarz i żebym się nie bawiła w google w specjalistę, bo się nie znam. :p I że wszystko jest ok.
Wczoraj miałam znowu badanie moczu, bo mam zaraz wizytę i urobilinogen w ogóle nie wyszedł.
Też się stresowałam i zupełnie bez sensu. Radzę odstawić google, iść na spacer albo wrócić do oglądania drugiego sezonu Wiedźmina :)
Trzymaj się!
Dziękuję, uspokoiłas mnie trochę bo już fiksuje 🤦‍♀️
 
Miałam bardzo podobnie. Tak samo popełniłam ten błąd wtedy z google xD też miałam podwyższony urobilinogen, tez miałam śluz, liczne bakterie i białko umierałam z paniki że mam ta cholestaze ciazowa. Ginekolog powiedziała że ona dopiero w 3 trymestrze może byc, skierowała na wszelki wypadek na badanie prób wątrobowych i tak jak się domyślała wszystko wyszło ok. Na liczne bakterie dała mi Uromycin (ekstrakt z żurawiny) i sok z żurawiny. Sama nie wierzyłam jak takie nic potrafi poprawić wyniki bakteri. Jedyne co to na białko w moczu dostałam dwu dniowy antybiotyk w proszku do rozpuszczenia w wodzie i też wyeliminowało problem całkowicie. Obecnie jestem w 34 tc 🙂 i wszystko w jak najlepszym porządku. Bardzo rozumiem twój stres. Naszczescie to naprawdę nie było nic poważnego. 😘😘😘 Powodzonka w dalszej wędrówce przez to całkiem nowe dla nas doświadczenie jakim jest ciąża 😘😘
 
Miałam bardzo podobnie. Tak samo popełniłam ten błąd wtedy z google xD też miałam podwyższony urobilinogen, tez miałam śluz, liczne bakterie i białko umierałam z paniki że mam ta cholestaze ciazowa. Ginekolog powiedziała że ona dopiero w 3 trymestrze może byc, skierowała na wszelki wypadek na badanie prób wątrobowych i tak jak się domyślała wszystko wyszło ok. Na liczne bakterie dała mi Uromycin (ekstrakt z żurawiny) i sok z żurawiny. Sama nie wierzyłam jak takie nic potrafi poprawić wyniki bakteri. Jedyne co to na białko w moczu dostałam dwu dniowy antybiotyk w proszku do rozpuszczenia w wodzie i też wyeliminowało problem całkowicie. Obecnie jestem w 34 tc 🙂 i wszystko w jak najlepszym porządku. Bardzo rozumiem twój stres. Naszczescie to naprawdę nie było nic poważnego. 😘😘😘 Powodzonka w dalszej wędrówce przez to całkiem nowe dla nas doświadczenie jakim jest ciąża 😘😘
Dziękuję, bardzo 🙂
 
Do mnie zadzwoniła laborantka, że w moczu mam Leukocyty, w sumie mnie nastraszyła, że koniecznie do lekarza do weryfikacji. Możliwe, że próbka była też zanieczyszczona (może mój błąd przy przygotowaniu próbki). Na systemie lekarz (ginekolog, ale nie prowadzący) napisał, ze wyniki w granicach normy... Mam już skierowanie na kolejny mocz + posiew, zrobię po nowym roku. I pokaże wynik lekarzowi prowadzącemu. Nic mi nie dolega, bo też mnie pytali czy mam jakiś ból, ale nic. Kolejne wyniki i zobaczymy.
 
Witam mam pytanie odnośnie moich wyników moczu.Jestem w 26 tygodniu ciąży.Jaka może być przyczyna takich wyników ? Dodam że nic mi nie dolega i czuje się dobrze...ciśnienie też mam w normie.Bialko 15 mg/dl ,urobilinogen zwiększona,leukocyty 2-4,bakterie pojedyncze w polu widzenia
 
Witam mam pytanie odnośnie moich wyników moczu.Jestem w 26 tygodniu ciąży.Jaka może być przyczyna takich wyników ? Dodam że nic mi nie dolega i czuje się dobrze...ciśnienie też mam w normie.Bialko 15 mg/dl ,urobilinogen zwiększona,leukocyty 2-4,bakterie pojedyncze w polu widzenia
Najlepiej podejdź do lekarza z nimi.
Moja córka ( 5 lat) ma białko 15 i dr mówiła, że to graniczna wartość, bo od 16 już podaje się antybiotyk.
Na usg wyszedł piasek w pęcherzu.
Ale u Ciebie jest ciąża i zapewne normy są inne.
Na pewno jak najszybciej skonsultuj z lekarzem.
 
reklama
Witam mam pytanie odnośnie moich wyników moczu.Jestem w 26 tygodniu ciąży.Jaka może być przyczyna takich wyników ? Dodam że nic mi nie dolega i czuje się dobrze...ciśnienie też mam w normie.Bialko 15 mg /dl ,
Najlepiej podejdź do lekarza z nimi.
Moja córka ( 5 lat) ma białko 15 i dr mówiła, że to graniczna wartość, bo od 16 już podaje się antybiotyk.
Na usg wyszedł piasek w pęcherzu.
Ale u Ciebie jest ciąża i zapewne normy są inne.
Na pewno jak najszybciej skonsultuj z lekarzem.
 

Załączniki

  • Screenshot_2023-06-29-18-17-44-67_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg
    Screenshot_2023-06-29-18-17-44-67_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg
    269,5 KB · Wyświetleń: 179
Do góry