reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2022

Ja po wizycie. U mojego dzidziulka wszystko w porządku. Mocno fikał na usg, stawał na głowie i trzymał się rączkami za głowę 😁🥰
I musiałam się przepisać na prenatalne, bo miałam mieć za tydzień, ale lekarz powiedział że za malutkie jeszcze dziecię, no i idę 04.01. w 12t5d.

Dziewczyny czy któraś z Was ma niskie TSH? Nigdy nie miałam problemów z tarczycą i nie mam z tym doświadczenia, a wyszedł mi bardzo niski wynik 0,043. Oczywiście zlecone dalsze badania i zobaczymy...
I jeszcze toxo muszę sprawdzić, bo mi wątpliwy wynik wyszedł, ale to akurat tak samo w poprzedniej ciąży miałam.

@Ewelina& gratulacje! Cudne wieści! Ale mocny żeński team ;)

Gratuluję dobrych wieści wizytowych!
Super gratulacje!!!!
Ja w zeszłym tyg robiłam TSH i wyszlo mi takie jak u Ciebie -0,046
Jutro będę rozmawiać z lekarzem. Ja ogólnie mam Hashimoto i od 15 lat biorę Euthyrox, teraz Letrox (to jest to samo, tylko Letrox jest laktozy)
No i lekarz pewnie mi zmieni dawkę, bo mi podwyższyl na początku ciąży.
Chociaż czytałam że w pierwszym trymestrze ciąży niski wynik TSH jest ok i inne są normy niż u kobiet nie w ciąży.
Moja koleżanka w szóstym miesiącu też ma taki wynik TSH i jest ok (ale bierze Letrox), ale endokrynolog kontroluje jej też FT3 i FT4
 
reklama
Nie karmiłam normalnie tylko ze przez nakładki przez około 3 miesiace. Ściąganie bo tylko dodatkiem. Karmiłam 9 miesięcy. Ja nam sutki płaskie trochę pomógł wyciągnąć. W szpitalu wogole powiedzieli ze karmić nie będę przez te sutki zamiast pomóc to dobili mnie. Po wyjściu tak się zaparłam że nie było szans zebym nie karmiła dałam radę bez pomocy
To pojedynczy też dobre rozwiązanie. Jak masz już praktykę, to teraz powinno być łatwiej 😀 Dla mnie to będzie nauka od początku. Mój właściwie wcale nie był bezpośrednio na piersi. Nam tak współpraca szła, że przetestowałam chyba wszystkie możliwe nakładki, różne sposoby przystawiania itp itd, a i tak wylądowaliśmy w szpitalu z początkiem odwodnienia (upierałam się że będę karmić, a mieszanka to zło - teraz tak nie myślę), dostałam laktator do ręki. No i aby dziecko z głodu nie padło zostałam kpi.
 
To pojedynczy też dobre rozwiązanie. Jak masz już praktykę, to teraz powinno być łatwiej 😀 Dla mnie to będzie nauka od początku. Mój właściwie wcale nie był bezpośrednio na piersi. Nam tak współpraca szła, że przetestowałam chyba wszystkie możliwe nakładki, różne sposoby przystawiania itp itd, a i tak wylądowaliśmy w szpitalu z początkiem odwodnienia (upierałam się że będę karmić, a mieszanka to zło - teraz tak nie myślę), dostałam laktator do ręki. No i aby dziecko z głodu nie padło zostałam kpi.
ja przy pierwszej córce wytrzymałam 5 miesięcy karmienia w bólu, z zapaleniami piersi itd, z drugą córka 2 miesiące tylko i to był czysty koszmar. Nie każda jest najwidoczniej do tego stworzona. Teraz też spróbuję, ale wiele nie oczekuję, zapewne skończy się jak poprzednio, ale na bank kupię medele electric mini, bo z recznym było ciężko.
 
Aha no i dziewczyny obalam ta teorie z usg co na początku pisałysmy, nie pamiętam nazwy. Tam wychodził syn. Ale też czytałam że jeżeli beta jest bardzo wysoka to zwiastuje córkę a ja naprawdę miałam w górnych granicach
Teoria Ramziego czy jakoś tak.
Moja beta raczej też była wysoka bo w dniu spodziewanej miesiączki 215 później 525 więc liczę na córcie 😄
 
Dziś zastałam moja choinkę leżąca na podłodze bo kot się świetnie bawił kiedy byliśmy w pracy. Skubana... Gdyby nie to że jest taka piękna to bym ja zabiła.
Ej ja jestem wiecznie głodna...
No stop....
Wy też? 😂
 
Ja głód też czuje prawie cały czas ale chęci do jedzenia nie. Ja dziś robiłam badania min tarczycę i z 2,5 spadło ładnie do niecałe 1. Ft4 ładne ale wcześniej też było ok. Ogólnie w ciąży ważniejsze ft4
 
Dziś zastałam moja choinkę leżąca na podłodze bo kot się świetnie bawił kiedy byliśmy w pracy. Skubana... Gdyby nie to że jest taka piękna to bym ja zabiła.
Ej ja jestem wiecznie głodna...
No stop....
Wy też? 😂
Ja mam kilka kotów, choinka czeka na tarasie a nam strach nie pozwala pomyśleć o jej ubieraniu 😄 Ja mam napady głodu. Moge nie jesć pol dnia a przychodzi moment i moglabym wsunąć wszystko. Pozniej tylko cierpi moj zoladek...
 
Ja mam kilka kotów, choinka czeka na tarasie a nam strach nie pozwala pomyśleć o jej ubieraniu 😄 Ja mam napady głodu. Moge nie jesć pol dnia a przychodzi moment i moglabym wsunąć wszystko. Pozniej tylko cierpi moj zoladek...
Proszę jak pięknie 🤨
 

Załączniki

  • IMG_20211220_155933.jpg
    1,7 MB · Wyświetleń: 50
Na początku miałam ręczny, ale po zapaleniu kupiłam pojedynczy elektryczny z medeli. Jak chcesz kupić kup podwójny, oszczędza czas, z pojedynczym wieksza zabawa. Karmiłaś tylko odciągając? Ja ujechalam tak tylko 2 miesiące. Najtrudniejszy okres w moim życiu 😅 też mam podejście, że do tematu karmienia muszę zabrać się inaczej. Przed pierwszym dzieckiem myślałam że to żadna filozofia, sama natura...🤣 teraz szykuje się jak na jakąś bitwę z różnymi ewentualnościami 😉
A ja mam takie zdanie ze wszystko zależy od dziecka. Córeczkę karmiłam 11mc bez żadnych komplikacji, natomiast syn po 3mcu po prostu nie chciał już piersi i musiałam przejść na sztuczne…. Mam nadzieje ze tym razem będzie tak jak z corka 😉
 
reklama
Też mam akwarium [emoji3526]
Proszę jak pięknie [emoji2955]
IMG_20211220_165649.jpeg
 
Do góry