reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2022

A pół żartem.. niech lepiej mąż sprawdzi czy panelom nic nie jest ;)
Hehe o tym nie pomyślałam 😂 na szczęście nie ucierpiały 😁
Ja wczoraj zaczęłam 32 tydzień ☺️ o ile dobrze liczę 🤔 cały czas nie jestem pewna czy liczy się tydzień bieżący czy skończony 😅 w kazdym razie u mnie dzisiaj dokładnie 31+1. Kolejna wizyta w piątek a następna ustalona już na kolejny czwartek. Coś się obawiam że teraz będę częściej bywać u lekarki 😕
Samopoczucie tragedia - wczoraj dorwało mnie jakieś chorobsko. Męczy mnie ból gardła i katar zatokowy. Temp w okolicach 37 więc tragedii nie ma. Mam nadzieję że się szybko wykuruje 🥴
Ja też nigdy nie byłam pewna 😂 ale wyjaśniam to sobie tak, że skoro mamy 31 + x to jesteśmy w trakcie 32 tygodnia 😁 ja dziś 31 +4.
Chciałabym, żeby już szybko zleciało i zakończyło się dobrze 🙆‍♀️ ja na początku ciąży podchodziłam bardzo lekko, pozytywnie, ale po przygodzie z krwiakami, krwotokami i szpitalem zmieniłam się w pesymistyczną hipochondryczkę 🙈 co chwilę coś sobie znajduję, aż sama siebie nie poznaje, nigdy taka nie byłam 😂 no i zauważam zależność między moimi czarnymi myślami, a twardnieniami brzucha🙈🙈

Na takie choróbsko polecam mleko z czosnkiem i miodem - kilka razy mnie uratowało już w ciąży - nie jest to przyjemny proceder 😂 tymbardziej, że czosnek trzeba puścić przez praskę i najlepiej też skonsumować😂
 
reklama
Hehe o tym nie pomyślałam 😂 na szczęście nie ucierpiały 😁

Ja też nigdy nie byłam pewna 😂 ale wyjaśniam to sobie tak, że skoro mamy 31 + x to jesteśmy w trakcie 32 tygodnia 😁 ja dziś 31 +4.
Chciałabym, żeby już szybko zleciało i zakończyło się dobrze 🙆‍♀️ ja na początku ciąży podchodziłam bardzo lekko, pozytywnie, ale po przygodzie z krwiakami, krwotokami i szpitalem zmieniłam się w pesymistyczną hipochondryczkę 🙈 co chwilę coś sobie znajduję, aż sama siebie nie poznaje, nigdy taka nie byłam 😂 no i zauważam zależność między moimi czarnymi myślami, a twardnieniami brzucha🙈🙈

Na takie choróbsko polecam mleko z czosnkiem i miodem - kilka razy mnie uratowało już w ciąży - nie jest to przyjemny proceder 😂 tymbardziej, że czosnek trzeba puścić przez praskę i najlepiej też skonsumować😂
A tam nieprzyjemny 😁 ja uwielbiam miksturę mistrzów (tak to nazywam 😅), tylko u mnie jest jeszcze bardziej hardcorowo bo w wersji standardowej robię: mleko, miód, czosnek, masło, natomiast w wersji ekstremalnej: mleko, miód, czosnek, smalec z gęsi (wersja tylko dla mocnych żołądków i najlepiej pić na zatkanym nosie 😅). Ja czosnek mogę jeść jak jabłka 😎 póki co od wczoraj kuruje się na saszetkach prenalan, prenalan gardło i na herbacie z sokiem z czarnego bzu. Do tego płukanie zatok 3x dziennie roztworem soli. Dziś pewnie dojdzie "mleko z czochem" bo trzeba zadziałać konkretnie 😎
 
Cześć w środę ☺️ zaczynamy dzis juz 33 tydzien 🙈 czas leci nieubłaganie. Za dwa tygodnie wizyta i chyba pierwszy raz od poczatku ciazy jakos nie moge sie jej doczekac, ale zleci migiem. Jak wasze samopoczucie?
U mnie 32tc, i tez już nie mogę się doczekać 🙈 chociaż powoli stres przed rozwiązaniem
 
Hej :)
U mnie też 31 + 1 :) ogólne samopoczucie i kondycja zaskakująco dobrze. Tak samo nie mogę się już doczekać końca i przytulenia małej. Też mnie powoli zaczyna brać stres i strach przed tym rozwiązaniem, mam nadzieję że będzie dobrze i po kilku dniach wyjdziemy do domku.
Teraz czekam na wizytę u kardiologa która mam 12stego i mam nadzieję że już mi wyda jakieś zaświadczenie, dokumenty z zaleceniami do cięcia i ogólnie do wystawienia terminu oficjalnego rozwiązania. Bo zauważyłam że patologia tylko czeka właśnie na jakiś konkretny od strony kardio trochę mnie to irytuje bo zaczynam mieć myśli że co jeśli dostanę akcji z nienacka ? Tak też się przecież dzieje nie rzadko. Mimo wszystko chciałabym spokojnie dotrwać do terminu i stawić się do szpitala na dzień przed cięciem.

Chyba tez zaczynam mieć syndrom wicia gniazda 🤦‍♀️🙈 co chwilę coś chce poprzerabiać w mieszkaniu 🤣
 
U mnie 32tc, i tez już nie mogę się doczekać 🙈 chociaż powoli stres przed rozwiązaniem
ja tez coraz wiecej mysle. Boje sie jak zawsze choc porodow juz troche przezylam. Bo nigdy bie wiadomo jak sie potoczy kolejny.
Licze tak jak @teczowyrobaczek 31+0 do 31+6 to 32 tydzien ciazy. Chyba wszystko zaleyz od wypowiedzi. Jesli napiszesz skonczylam 33tydzien to jest 34+1 ale jeslu napiszesz jesrem w trakcie/zaczęłam 33tydzien to bedziesz miala na mysli 32+1 itd🙈

@Magda933 nie stresuj sie. Jelsi vos sie wydarzy szybciej to pojedziesz do szpitala i tam zrobia ciecie bez problemu. Nie muszisz miec terminu.
 
Ja na razie spie tak jak akurat mi wygodnie. Choc na lewym boku niestety czesto mam bol w klatce piersiowej. Natomiast obracanie sie w nocy to murowany bol spojenia lonowego, ale jeszcze znosnie. Siostra pisala, ze wysle mi poduszkę do spania bo pomaga ponoc. Ja mialam kiedys, ale jakas taka najtansza i wypelnienie w niej tak szelescilo, ze wolalam spać bez tego 🤨

Jak wasze wyprawki? Ja mialam pewne zalozenie i liste co powinnam miec z garderoby dla syna i juz wszystko mam. Sporo welny (większość z drugiej reki, ale trafily mi sie na prwade dobrze zachowane okazy), pajace na suwaki dwustronne, bodziaki kopertowe i troche leginsow plus skarpetki i welniane buciki. Zeszloroczny marzec btl chlodny i deszowy u nas wiec mysle ze sie jeszcze przydadza, no i kombinezon.
Musze kupic jeszcze Lozeczko dostawne, wybralam Chicco Magic (tez z drugiej reki bo sa ladne za pol ceny), chuste i nosidlo mam po corce na poczatek wystarczy, no i wozek wybralam Bugaboo Donkey 2 bo sa tansze niż ten najnowszy. Wozek potrzebny mi dla rodzenstwa stad ten wybor. Chociaz w wersji dla jednego dziecka tez bym go wziela bo potem mozna go rozbudowac do wersji dla rodzenstwa. Widzialam i wyglada na prawde fajbie twn wozek. No i mysle co do odkladania/spania w salonie. Kolezanka polecala Chicco Hug 4w1 ale nie jestem przekonana.


A dlaczego nie jesteś przekonana do Baby Huga? Używam już przy drugim dziecku i jak dla mnie to absolutny must have :)
 
@Ann_ Nawet jak jestem na heparynie ? I mam luteine dopochwowo ? Nie trzeba tego odkładać? Chyba heparyne wcześniej muszę mieć odłożoną przed cięciem.
Mam nadzieję że się dowiem 12stego od kardiologa bo heparyna jest ze względów kardio.
 
@Ann_ Nawet jak jestem na heparynie ? I mam luteine dopochwowo ? Nie trzeba tego odkładać? Chyba heparyne wcześniej muszę mieć odłożoną przed cięciem.
Mam nadzieję że się dowiem 12stego od kardiologa bo heparyna jest ze względów kardio.
Heparyne pewnie będziesz odstawiać podobnie jak ja acard - między 34 a 36 tygodniem 🙂 lekarz na pewno powie. Z tego co się dowiedziałam to odpowiednio wcześniej odstawia się też magnez. Nie mam pojęcia jak z luteiną
 
W książeczce dziecka zawsze piszą narodziny jako skończone tygodnie, czyli jak mialam 36+4 to porod byl wpisany w 36tc, a heparyne odstawiałam dopiero po porodzie bo ona jest przeciwzakrzepowa.
 
reklama
A dlaczego nie jesteś przekonana do Baby Huga? Używam już przy drugim dziecku i jak dla mnie to absolutny must have :)
no wlasnie nie mialam okazji go ocenić mnualnie bo nie mam u kogo. Ale dobre opinie uzytkowinikow zachecaja qiec fajnie, ze to piszesz. Moze moje obawy nie sa uzasadnione. Właśnie martwie sie o materacyk, widac tam rozne otwory ktore sa potrzebne by potem zapiac dziecko kiedy siedzi. No i czy rozklada sie zupelnie na płasko
 
Do góry