reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Tydzień na USG niezgodny z miesiaczka

Dołączył(a)
12 Styczeń 2022
Postów
7
Witam,
Może któraś z dziewczyn miała podobna sytuację.
Ostatnią miesiączkę miałam 02.12.2021
Pozytywny test 28.12
Ostatnie dwa cykle 28 dni (wcześniej 28-31 dni)
07.01 byłam u ginekologa ponieważ dzień wcześniej dostałam plamienie, przestraszyłam się bo wcześniej leczyłam się z niedomogi lutealnej.
Moja gin stwierdziła że to 7 tydzień, pęcherzyk 1,74 (wg niej 6 tydzień i 4 dni) ale nie było nawet pęcherzyka żółciowego.
Stwierdziła że mamy 30% szans że ciąża się jeszcze rozwinie.
Niby mam jutro wizytę ale już wariuje. Nie daje mi spokoju fakt że jak mogę być w 7 tygodniu skoro od om minęło wówczas dokładnie 5 tygodni +1 dzień?
Betę badałam 05.01 ponad 8000 a 08.01 24000.
Dostałam też duphaston 3 x dziennie.
Myślicie że gin się poprostu pomylila o będzie ok? Możliwy jest tak duży rozjazd między wielkością pęcherzyka a om?
Strasznie się martwię....
 
reklama
Niestety nie... Obstawiam że gdzieś między 11-14.12 akurat w tym miesiącu nie robiłam testów żeby się nie nakręcać...
 
O pustym jaje plodowym mowi sie przy braku zarodka dopiero okolo 20 mm. Zakladajac, ze okolo 14 miałaś owulacje i w okolicy tego dnia zaszlas w ciaze pecherzyk moze miec taki rozmiar. Pecherzyk okolo 30 dnia cyklu zaczyna przyrastac prawidlowo od 1 do 1.2 mm 😊 poza tym lekarze nie zawsze maja najlepszy sprzet 😊
 
Niby mam jutro wizytę ale już wariuje. Nie daje mi spokoju fakt że jak mogę być w 7 tygodniu skoro od om minęło wówczas dokładnie 5 tygodni +1 dzień
To jest raczej nierealne. W 5 tygodniu często nic nie widać, tylko sam pęcherzyk. Od daty om powinno być coś widać jak będziesz w 7 tygodniu.
 
To jest raczej nierealne. W 5 tygodniu często nic nie widać, tylko sam pęcherzyk. Od daty om powinno być coś widać jak będziesz w 7 tygodniu.
No właśnie tez mi się tak wydaje.
Chciałam tylko się upewnić czy wszystko ok ze względu na te plamienie a dostałam strzał że nic z tego nie będzie. I jeszcze sugestia że jak za tydzień (czyli jutro) nic nie będzie to ' "porozmawiamy o szpitalu".
I caly tydzień kosmos w głowie.
Jutro wychodzi mi wg om 6tydz + 0 dni. Mam nadzieję że będzie zarodek. Na serduszko się nie nastawiam.
Ale ciągle się boje ze będzie cos nie tak....
 
No właśnie tez mi się tak wydaje.
Chciałam tylko się upewnić czy wszystko ok ze względu na te plamienie a dostałam strzał że nic z tego nie będzie. I jeszcze sugestia że jak za tydzień (czyli jutro) nic nie będzie to ' "porozmawiamy o szpitalu".
I caly tydzień kosmos w głowie.
Jutro wychodzi mi wg om 6tydz + 0 dni. Mam nadzieję że będzie zarodek. Na serduszko się nie nastawiam.
Ale ciągle się boje ze będzie cos nie tak....
Ja w 5+0 miałam betę 13 tys i tylko pęcherzyk, nie możliwym jest żeby ciąża była starsza niż wychodzi z om. Jeszcze na podstawie pomiaru pęcherzyka. Idź do innego lekarza i
 
W ogóle te terminy wg miesiączek to tylko orientacyjnie. Mało która kobieta ma cykle jak w zegarku. Lepiej cierpliwie poczekać i zobaczyć co z tego będzie. Trzymam kciuki.
 
reklama
Witam,
Może któraś z dziewczyn miała podobna sytuację.
Ostatnią miesiączkę miałam 02.12.2021
Pozytywny test 28.12
Ostatnie dwa cykle 28 dni (wcześniej 28-31 dni)
07.01 byłam u ginekologa ponieważ dzień wcześniej dostałam plamienie, przestraszyłam się bo wcześniej leczyłam się z niedomogi lutealnej.
Moja gin stwierdziła że to 7 tydzień, pęcherzyk 1,74 (wg niej 6 tydzień i 4 dni) ale nie było nawet pęcherzyka żółciowego.
Stwierdziła że mamy 30% szans że ciąża się jeszcze rozwinie.
Niby mam jutro wizytę ale już wariuje. Nie daje mi spokoju fakt że jak mogę być w 7 tygodniu skoro od om minęło wówczas dokładnie 5 tygodni +1 dzień?
Betę badałam 05.01 ponad 8000 a 08.01 24000.
Dostałam też duphaston 3 x dziennie.
Myślicie że gin się poprostu pomylila o będzie ok? Możliwy jest tak duży rozjazd między wielkością pęcherzyka a om?
Strasznie się martwię....
Kochana jestem w podobnej sytuacji jednak do lekarza którego trafiłam niestety uznał ze ciąża jest 6i 5 dni wszystko było tylko brak zarodka stwierdził ze wczesne poronienie jak w ciągu tygodnia sama się nie oczyszczenia mam iść do szpitala obecnie czekam 2 tydzień zapisałam się do innego lekarza i ide w piątek na kolejne usg ponieważ według moich wyliczeń przez mega nieregularne miesiączki 37-42 dni ciąża jest znacznie młodsza i mam nadzieje ze będzie już teraz chociaż mały „przecinek” w środku 💪🏼 Wiec trzymam kochana kciuki dawaj znać jak poszło ! Ważne żebyś udała się może do innego lekarza ;)
 
Do góry