reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Tydzień na USG niezgodny z miesiaczka

Ja w 5+0 miałam betę 13 tys i tylko pęcherzyk, nie możliwym jest żeby ciąża była starsza niż wychodzi z om. Jeszcze na podstawie pomiaru pęcherzyka. Idź do innego lekarza i
No właśnie to jest możliwe. Mając cykle 28-30 dniowe zaszłam w ciążę ze stosunku w 8dc, zatem ciąża była potem starsza o tydzień względem terminu z OM , bo termin z OM przewiduje że cykle są 28-dniowe, a owulacja występuje w 14dc 🤷‍♀️
 
reklama
No właśnie to jest możliwe. Mając cykle 28-30 dniowe zaszłam w ciążę ze stosunku w 8dc, zatem ciąża była potem starsza o tydzień względem terminu z OM , bo termin z OM przewiduje że cykle są 28-dniowe, a owulacja występuje w 14dc 🤷‍♀️
O tydzień może być starsza, ja w sumie też miałam o tydzień starsze dziecko, ale nie o dwa tyg, musiałaby zajść w ciążę wg miesiączki. Poza tym dziwnie jest wyrokować na podstawie tak wczesnej ciąży. U mnie mimo, że zarodek był na dzień dobry starszy o 4 dni, został uwidoczniony dopiero w 6 tygodniu.
 
Poczekaj na spokojnie albo idzi do innego lekarza jeśli bardzo Cię to niepokoi.

Odrazu mi się przypomniało jak stawiłam się do szpitala na wywołanie w 39+4 a lekarz robiący mi USG że zdziwieniem się zapytał czy termin się zgadzał z OM bo według niego to .......30 tydzień 😱😱🤣🤣🤣🤣 myślałam że spadnę z tej kozetki z wrażenia 🤦🤣
Urodziłam dwa dni przed terminem córkę 54 długa i ważąca 3430.....to raczej duże dziecko jakby to mi być 30t
 
O tydzień może być starsza, ja w sumie też miałam o tydzień starsze dziecko, ale nie o dwa tyg, musiałaby zajść w ciążę wg miesiączki. Poza tym dziwnie jest wyrokować na podstawie tak wczesnej ciąży. U mnie mimo, że zarodek był na dzień dobry starszy o 4 dni, został uwidoczniony dopiero w 6 tygodniu.
No i tu się zgodzę. Na tym etapie albo lekarz nie powinien wyrokować albo dokładnie wytłumaczyć o co chodzi. Ja bym raczej poszła teraz do innego lekarza, a tamtego sobie odpuściła.
Aczkolwiek tej wielkości pęcherzyk bez pęcherzyka żółtkowego nie wróży zbyt dobrze. Ale może po prostu gin miał słaby sprzęt.
 
No i tu się zgodzę. Na tym etapie albo lekarz nie powinien wyrokować albo dokładnie wytłumaczyć o co chodzi. Ja bym raczej poszła teraz do innego lekarza, a tamtego sobie odpuściła.
Aczkolwiek tej wielkości pęcherzyk bez pęcherzyka żółtkowego nie wróży zbyt dobrze. Ale może po prostu gin miał słaby sprzęt.
Na wizycie gin widział pęcherzyk, wiercił wiercił ta głowica i raz powiedziała że jakby przez chwilę jej się coś tam pokazało. Ale w opisie ostatecznie wpisala że pusto...
Byłam jeszcze wczoraj zbadać betę u wyszła 38787. Wg tych norm na wynikach to 7 tydzień. Wg om ja jestem dziś 6+0.
O 18:30 wizyta... Mam nadzieję że jednak coś zobaczy...
Choć i tak w razie czego rozglądam się za innym lekarzem żeby i tak się skonsultować. Jeśli dwóch lekarzy powie że nic z tego to trudno będę musiała to jakoś przeżyć ;(
 
Teoretycznie przy takiej becie powinien być zarodek z serduszkiem. Ale to teoretycznie. Natura wie swoje i weryfikuje nasze teorie.
A może gdzieś jest jeszcze drugi pęcherzyk - i stąd wysoka beta i brak zarodka w tym pęcherzyku??
 
Teoretycznie przy takiej becie powinien być zarodek z serduszkiem. Ale to teoretycznie. Natura wie swoje i weryfikuje nasze teorie.
A może gdzieś jest jeszcze drugi pęcherzyk - i stąd wysoka beta i brak zarodka w tym pęcherzyku??
Nad tym też się zastanawiałam bo zarówno u mnie w rodzinie jak i u mojego męża bliźniaki występują o czym w wywiadzie panią ginekolog poinformowaliśmy....
Widzę że zostaje mi czekać, mimo że zostało kilka godzin odchodzę od zmysłów, to bardzo wyczekana ciąża...
Po cichu mam nadzieję że usłyszę dziś dobre wieści, choć nie chce się nastawiać...
 
Na wizycie gin widział pęcherzyk, wiercił wiercił ta głowica i raz powiedziała że jakby przez chwilę jej się coś tam pokazało. Ale w opisie ostatecznie wpisala że pusto...
Byłam jeszcze wczoraj zbadać betę u wyszła 38787. Wg tych norm na wynikach to 7 tydzień. Wg om ja jestem dziś 6+0.
O 18:30 wizyta... Mam nadzieję że jednak coś zobaczy...
Choć i tak w razie czego rozglądam się za innym lekarzem żeby i tak się skonsultować. Jeśli dwóch lekarzy powie że nic z tego to trudno będę musiała to jakoś przeżyć ;(
Ja też miałam wyższa betę niż wskazywał to tydzień ciąży, ale nikt nie zwrócił na to uwagi. Poza tym ja byłam w szpitalu od soboty do poniedziałku i w pon pojawił się pęcherzyk żółtkowy, a we wtorek mój gin na USG go nie widział, Mimo że na wypisie jasno była napisane że był n
 
reklama
Kochana jestem w podobnej sytuacji jednak do lekarza którego trafiłam niestety uznał ze ciąża jest 6i 5 dni wszystko było tylko brak zarodka stwierdził ze wczesne poronienie jak w ciągu tygodnia sama się nie oczyszczenia mam iść do szpitala obecnie czekam 2 tydzień zapisałam się do innego lekarza i ide w piątek na kolejne usg ponieważ według moich wyliczeń przez mega nieregularne miesiączki 37-42 dni ciąża jest znacznie młodsza i mam nadzieje ze będzie już teraz chociaż mały „przecinek” w środku 💪🏼 Wiec trzymam kochana kciuki dawaj znać jak poszło ! Ważne żebyś udała się może do innego lekarza ;)
Byłam dziś u lekarza i był zarodek i serduszko ♥️ kamień z serca ;)
Następna wizyta za 2 tygodnie, jeśli będzie ok będę miała założona kartę ciąży.
Mam nadzieję, że już teraz będzie wszystko wporzadku...
Wg wielkości zarodka 6 tydzień + 4 dni.
Dziewczyny wielkie dzięki za wszystkie odpowiedzi i słowa wsparcia! ♥️
 
Do góry