reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przyjmowanie Duphaston

Casablanca1234

Fanka BB :)
Dołączył(a)
31 Lipiec 2019
Postów
522
Od 16 dc mam zacząć przyjmować lek Duphaston. Staramy się z mężem o dzidziusia a po drugie mam nie regularne miesiączki W tej chwili mam 10 dc. Moja gin nie powiedziała mi do kiedy go przyjmować. Czy któraś z was brala te tabletki? Jeśli zacznę przyjmować od 16 dnia cyklu to biorę cały czas bez przerw czy tylko do momentu rozpoczęcia kolejnej miesiączki? Niby tak jest napisane na ulotce.... a po miesiączce od kiedy mam go stosować? Od razu po jej zakończeniu czy znów od 16 dc. Już zglupialam. Przepisała mi 4 opakowania myślałam że mam brać je codziennie dlatego nie dopytalam.
 
reklama
Najczęstszym postępowaniem w tym przypadku jest branie duphastonu przez 10 dni.
11 dnia robisz rano test ciążowy - jak jest negatywny, to dalej nie bierzesz i czekasz na @, a jak pozytywny to kontynuujesz przyjmowanie.

Branie duphastonu ma na celu pomóc organizmowi w regulacji cyklu. Duphaston to sztuczny progesteron. A poziom progesteronu rośnie od owulacji (czyli zakładamy od 16dc). Jeśli nie dojdzie do zapłodnienia, komórka jajowa przekształca się w ciałko żółte, poziom progesteronu spada i przychodzi @. Tą sytuację naśladuje odstawienie duphastonu. I dzięki takiemu mykowi cykl się reguluje.
 
No właśnie tak przyposzczalam bo już się trochę oczytałam. Nic mi nie mówiła ile dni i czy robić testu czy nie. Powiedziała że mam brać od 16 i to wszystko. Pierwsze słyszę od ciebie...chociaż na logikę to tak powinno być.
Jeśli zacznę teraz brać od 16 dc do pierwszego dnia kolejnej miesiączki załóżmy 29.01 -kolejna miesiączka, to będzie 12 dni 10 byłoby do 27 więc już sama nie wiem teraz . Myślałam że miesiączka pojawi się sama lub nie i wtedy problem byłby rozwiązany.
Opakowanie ma 20 tabletek więc jedno opakowanie jest mniej więcej na dwa cykle? I czy po każdej miesiączce mam brać od 16 dc?
 
Teoretycznie biorąc bez przerwy duphaston, to @ nie powinna nastąpić, bo nie będzie spadku progesteronu. I to nie jest tak, że jednego dnia odstawiasz, a następnego przychodzi @. Czasem to trochę trwa... Ale bywa też tak, że @ przychodzi jak duphaston bierzesz....

Moim zdaniem - w każdym cyklu od 16dc bierzesz przez 10 dni. Także 1 opakowanie starcza na 2 cykle.
 
Teoretycznie biorąc bez przerwy duphaston, to @ nie powinna nastąpić, bo nie będzie spadku progesteronu. I to nie jest tak, że jednego dnia odstawiasz, a następnego przychodzi @. Czasem to trochę trwa... Ale bywa też tak, że @ przychodzi jak duphaston bierzesz....

Moim zdaniem - w każdym cyklu od 16dc bierzesz przez 10 dni. Także 1 opakowanie starcza na 2 cykle.
Kurde a mam ich aż 4. Mam nadzieję że ciąża pojawi się szybciej niż przy 4 opakowaniu bo to strasznie dużo czasu l, mam z nią się spotkać przy ostatnim opakowaniu leku..
Inne kobiety piszą że z tą miesiączka są jakieś problemy. Może nie pojawić się nawet przez dwa tygodnie więc co wtedy? Czekać jeśli będzie test negat? Niby staramy się o dziecko ale ten lek to też przez to że znowu mam małą torbiel na jajniku...już nie wiem na co to dokładnie czy na rozpędzenie torbieli czy na szybszą ciążę kolokwialnie mówiąc.
 
Moim zdaniem lek dostałaś tylko na wyregulowanie cyklu a nie wspomagająco przy ciąży. Masz brać tylko jedną tabletkę dziennie? Pamiętaj,że lek przyjęty za wcześnie,czyli przed owulacją, może ją zahamować.
 
Ja brałam duphaston przez 2 lata z przerwami na niedomoge lutealna.
Miałam brać zawsze od 15dc przez 10 dni.
Niedawno od endokrynolog dowiedziałam się że duphaston może blokować owulację więc dlatego takie ważne jest żeby brać go dopiero po niej.
Moje owulacje były między 10-13 dniem cyklu więc 15dc był ok.
Endokrynolog powiedziała mi że lepiej sprawdzić kiedy ma się owulację i dopiero zacząć go brać. Opowiadała że miała kobiety które długo się starały o ciążę a potem się okazywało że za wcześnie zaczynały brac duphaston..
Mówię tylko co powiedziała endokrynolog bo od ginekologa nigdy czegoś takiego nie usłyszałam. A jeśli to prawda to jest to istotna informacja dla starających się o dziecko....
 
Tylko to się da sprawdzić jak ktoś ma regularne cykle. W przypadku cykli nieregularnych - najpierw należy cykl wyregulować. Moim zdaniem 16dc jest dość optymalnym terminem rozpoczynania brania tabletek.
 
reklama
Moim zdaniem lek dostałaś tylko na wyregulowanie cyklu a nie wspomagająco przy ciąży. Masz brać tylko jedną tabletkę dziennie? Pamiętaj,że lek przyjęty za wcześnie,czyli przed owulacją, może ją zahamować

Moim zdaniem lek dostałaś tylko na wyregulowanie cyklu a nie wspomagająco przy ciąży. Masz brać tylko jedną tabletkę dziennie? Pamiętaj,że lek przyjęty za wcześnie,czyli przed owulacją, może ją zahamować.
Nie tylko na cykl ale również na ciążę bo od 4 m-cy nie mogę zajść . Mam wytyczne by zacząć brac od 16 dc ale nie wiem do kiedy. Wszyscy piszą że przez 10 dni a na ulotce jest napisane że do momentu dostania miesiączki.
 
Do góry