reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2022

W tej kwestii z łóżeczkiem nie mam pojęcia.czyli prześcieradło i śpiworek tylko? Ja myślałam żeby kupić po prostu poduszeczke i kocyk czy to stwarza zagrożenie?
Poduszka nie jest wskazana dla noworodka, a kocykiem może się nakryć...

@gosiek212 - współczuję, ale może będzie dobrze, kumpela urodziła co prawda wcześniaka - ok 32tc jak dobrze pamiętam, a jej problemy z ciążą zaczęły się właśnie po amnio...
 
reklama
Poduszka nie jest wskazana dla noworodka, a kocykiem może się nakryć...

@gosiek212 - współczuję, ale może będzie dobrze, kumpela urodziła co prawda wcześniaka - ok 32tc jak dobrze pamiętam, a jej problemy z ciążą zaczęły się właśnie po amnio...
Jejku, przeraża mnie trochę to, że jest tak wiele rzeczy o których nie mam pojęcia,i to tak ważnych 😳😳
 
Jejku, przeraża mnie trochę to, że jest tak wiele rzeczy o których nie mam pojęcia,i to tak ważnych 😳😳
Mi też to kiedyś ktoś powiedział, lub drogą obserwacji córki doszłam do wniosków (jak nie wierzyłam)... Spokojnie... Wiedza przyjdzie z czasem 8-) (sama uważam, że w sumie wiem podstawy podstaw, resztę się doucze w miarę potrzeb... Albo i nie :p)

W końcu córka noworodkiem była te 11.5 roku temu, a teraz będzie chłopczyk - to nauka instrukcji obsługi od nowa mnie czeka.

Ale wychodzę z założenia, że skoro córka przeżyła jakoś te prawie 12l to tu też da radę 🤔😅
 
Mi też to kiedyś ktoś powiedział, lub drogą obserwacji córki doszłam do wniosków (jak nie wierzyłam)... Spokojnie... Wiedza przyjdzie z czasem 8-) (sama uważam, że w sumie wiem podstawy podstaw, resztę się doucze w miarę potrzeb... Albo i nie :p)

W końcu córka noworodkiem była te 11.5 roku temu, a teraz będzie chłopczyk - to nauka instrukcji obsługi od nowa mnie czeka.

Ale wychodzę z założenia, że skoro córka przeżyła jakoś te prawie 12l to tu też da radę 🤔😅
Ja słyszałam, że chłopiec nie potrzebuje tak wielu gadżetów chyba w kwestii pielęgnacji co dziewczynka,ale też nie wiem dokładnie.Ogólnie jak pokazałam listę wyprawkową mojej mamie to zaczęła się śmiać,że tak dużo tego napisałam😃😃
 
To jak mowa o śpiworach do spania, to chodzi o coś tego typu? Chodzi mi o kształt :)
 

Załączniki

  • 500_500_productGfx_1f2d35309480b11e5dcf0c03a25b2591.jpg
    500_500_productGfx_1f2d35309480b11e5dcf0c03a25b2591.jpg
    43,2 KB · Wyświetleń: 52
Ja właśnie czytam że dobre są do tego rożki i otulacze A śpiworek już dla niemowlaka.Ale tak się zastanawiam, jak to będzie lato,to nie będzie im za gorąco? W pokoju ok wiatrak chłodzi trochę powietrze.Ale jak się będzie z dzieckiem na dwór wychodzić to też owinąć w gondoli takim rożkiem?I tylko to w wózku? Nie będzie się dzidziuś majtał na boki? Przepraszam, że takie pytania zadaje być może głupie lub banalne,ale na prawdę nic nie wiem na ten temat.
 
Ja właśnie czytam że dobre są do tego rożki i otulacze A śpiworek już dla niemowlaka.Ale tak się zastanawiam, jak to będzie lato,to nie będzie im za gorąco? W pokoju ok wiatrak chłodzi trochę powietrze.Ale jak się będzie z dzieckiem na dwór wychodzić to też owinąć w gondoli takim rożkiem?I tylko to w wózku? Nie będzie się dzidziuś majtał na boki? Przepraszam, że takie pytania zadaje być może głupie lub banalne,ale na prawdę nic nie wiem na ten temat.
Ja tam się cieszę, że zadajesz takie pytania, bo nie czuje się tak przytłaczająco samotna w swojej niewiedzy i niepewności :(
 
To jak mowa o śpiworach do spania, to chodzi o coś tego typu? Chodzi mi o kształt :)
Tak

Ja właśnie czytam że dobre są do tego rożki i otulacze A śpiworek już dla niemowlaka.Ale tak się zastanawiam, jak to będzie lato,to nie będzie im za gorąco? W pokoju ok wiatrak chłodzi trochę powietrze.Ale jak się będzie z dzieckiem na dwór wychodzić to też owinąć w gondoli takim rożkiem?I tylko to w wózku? Nie będzie się dzidziuś majtał na boki? Przepraszam, że takie pytania zadaje być może głupie lub banalne,ale na prawdę nic nie wiem na ten temat.
Moja nie lubiła być ściśnięta...dlatego tylko śpiworek wchodził w grę i musiała mieć swobodę ruchu w rączkach 🤔😅
Co do dziewczynki nie miałam z młodą problemów noworodkowych, 0 odpazen, kółek w zasadzie też nie miała... Raz 2 wieczory ją brzuszek bolał - zauważyłam, że wtedy zjadłam pomidory, odstawiłam pomidory, problemy z brzuszkiem się skończyły.
 
Ja właśnie czytam że dobre są do tego rożki i otulacze A śpiworek już dla niemowlaka.Ale tak się zastanawiam, jak to będzie lato,to nie będzie im za gorąco? W pokoju ok wiatrak chłodzi trochę powietrze.Ale jak się będzie z dzieckiem na dwór wychodzić to też owinąć w gondoli takim rożkiem?I tylko to w wózku? Nie będzie się dzidziuś majtał na boki? Przepraszam, że takie pytania zadaje być może głupie lub banalne,ale na prawdę nic nie wiem na ten temat.
Śpiworki są różne. Można kupić cieńsze na lato i grubsze na zimę. Otulacze też są super latem, bo cienkie.
W wózku to ja używałam kocyka latem cienkiego (albo flanelowej pieluszki, mój wynalazek przez przypadek 😁), a zimą rożka. Do spacerówki są też specjalne śpiwory - super sprawa, mają wycięcia na pasy i nie przesuwają się.
Ja przy pierwszej córce to byłam bardziej niż zielona 😂 a tak naprawdę sama się przekoszasz, co Wam pasuje, a co nie.
 
reklama
W tej kwestii z łóżeczkiem nie mam pojęcia.czyli prześcieradło i śpiworek tylko? Ja myślałam żeby kupić po prostu poduszeczke i kocyk czy to stwarza zagrożenie?
Wg standardów - tak. Niemowlę nie potrzebuje poduszki, a jeśli zakryje się kocykiem, nie będzie w stanie sam z niego się uwolnić.
Ja właśnie czytam że dobre są do tego rożki i otulacze A śpiworek już dla niemowlaka.Ale tak się zastanawiam, jak to będzie lato,to nie będzie im za gorąco? W pokoju ok wiatrak chłodzi trochę powietrze.Ale jak się będzie z dzieckiem na dwór wychodzić to też owinąć w gondoli takim rożkiem?I tylko to w wózku? Nie będzie się dzidziuś majtał na boki? Przepraszam, że takie pytania zadaje być może głupie lub banalne,ale na prawdę nic nie wiem na ten temat.
Ja kupiłam muślinowy kocyk, którym będę dziecko otulac, tak aby się nie rozwiązał. Jak będzie troszkę większy to śpiworek.
 
Do góry