reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2022

Ja, akurat mialam bardzo chronione krocze i przy pierwszym vbac z synem mialam maleńkie pekniecie i szycie, za to z corka przy kolejnym porodzie totalnie nic nie trzeba bylo szyc. Chyba jakies lekkie otarcie tylko bylo które samo sie zagoilo. Oby teraz bylo podobnie. Pamiętam podczas któregoś porodu byla mowa, ze tezeba naciac, ale na szczescie nie było tego.
 
reklama
Przerażające.. Ja rozumiem normalny poród, ale jednak ułożenie pośladkowe to mocno niebezpieczna sprawa.. tu wszystko może pójść nie tak.. Trzymam mocno kciuki, żeby się odwróciło, albo żeby zrobili jedna cc...
Modlę się o to i już zbieram siły i argumenty na jadkę 🙏💪 Dzięki
 
Hej dziewczyny. Czy jest ktoś, kogo też tak swędzą piersi /okolice dekoltu? Mnie od jakichś 3 dni strasznie swędzą :/ to normalne?
 
Widzę, że o usg rozmawiacie po odejściu wód, jak ja przyjechałam powiedzialam że odeszły mi wody to na spokojnie mnie zaczeli badać tymi szczypcami nie wiem po co jak i tak miałam wskazanie na cc, potem bardzo długo Usg mi babka robila wgl chyba była zła że taka akcją, taka mało sympatyczna, najpierw fotel i stowierdzila ze czop jeszcze jest, potem usg I nastraszyla mnie że dziecko małe jak na wiek ciąży że 1.990 waży, a tydz wcześniej ważyła mała 2.250 ... jak się urodziła to z taka właśnie wagą i wcale nie taka mała, 43cm ale położne mówiły że jest dłuższa napewno bo one mierzą od ciemiączka a ona ma jakoś mega nisko tą ciemieniuche.
Więc co lekarz co szpital to swoje zasady mają :)
 
Widzę, że o usg rozmawiacie po odejściu wód, jak ja przyjechałam powiedzialam że odeszły mi wody to na spokojnie mnie zaczeli badać tymi szczypcami nie wiem po co jak i tak miałam wskazanie na cc, potem bardzo długo Usg mi babka robila wgl chyba była zła że taka akcją, taka mało sympatyczna, najpierw fotel i stowierdzila ze czop jeszcze jest, potem usg I nastraszyla mnie że dziecko małe jak na wiek ciąży że 1.990 waży, a tydz wcześniej ważyła mała 2.250 ... jak się urodziła to z taka właśnie wagą i wcale nie taka mała, 43cm ale położne mówiły że jest dłuższa napewno bo one mierzą od ciemiączka a ona ma jakoś mega nisko tą ciemieniuche.
Więc co lekarz co szpital to swoje zasady mają :)
Te szczypce to pewnie to mierzenie wymiarów miednicy :D metalowy pręt taki
 
Czy wasze maluszki nadal są dość bardzo aktywne? U mnie dzisiaj 36+2 i mała od rana cały czas coś tam sobie robi, przesuwa się, rusza, wypina. Bardzo krótkie przerwy bez odczuwania ruchów mam. Nie pamiętam już jak to było w pierwszej ciąży ale ponoć już na koniec się mniej ruchy odczuwa.
 
Czy wasze maluszki nadal są dość bardzo aktywne? U mnie dzisiaj 36+2 i mała od rana cały czas coś tam sobie robi, przesuwa się, rusza, wypina. Bardzo krótkie przerwy bez odczuwania ruchów mam. Nie pamiętam już jak to było w pierwszej ciąży ale ponoć już na koniec się mniej ruchy odczuwa.
A to różnie. Moje bliźniaki w zeszłym tygodniu prawie wcale się nie ruszały. Ale padał deszcz i ja też byłam zmulona. A w tym tygodniu znowu pełne szaleństwo, mam wrażenie że wcale nie śpią. A łącznie ważą już ponad 4 kg, więc miejsca nie mają zbyt wiele.

Przynajmniej się nie stresujesz czy żyje 😆
 
Czy wasze maluszki nadal są dość bardzo aktywne? U mnie dzisiaj 36+2 i mała od rana cały czas coś tam sobie robi, przesuwa się, rusza, wypina. Bardzo krótkie przerwy bez odczuwania ruchów mam. Nie pamiętam już jak to było w pierwszej ciąży ale ponoć już na koniec się mniej ruchy odczuwa.
Mam identyczne 35+3 , cały dzień ja czuję beż przerwy. Wcześniej dłużej była cisza. Wydaje mi się że już nie są takie ruchy a właśnie przeciągania, wyprężanie, które są mocniejsze niż dotychczasowe kopniaki.😛 Pewnie to za sprawą wielkości dziecka, które jednak nawet jak spi podejmuje ruch przy tej otaczającej go ciasnocie😊
 
A to różnie. Moje bliźniaki w zeszłym tygodniu prawie wcale się nie ruszały. Ale padał deszcz i ja też byłam zmulona. A w tym tygodniu znowu pełne szaleństwo, mam wrażenie że wcale nie śpią. A łącznie ważą już ponad 4 kg, więc miejsca nie mają zbyt wiele.

Przynajmniej się nie stresujesz czy żyje 😆
Właśnie to jest ten plus, że się wie, że żyje ale jakoś macica mi już reaguje napięciem na te ruchy i czuję takie skurcze 🙈
 
reklama
Właśnie to jest ten plus, że się wie, że żyje ale jakoś macica mi już reaguje napięciem na te ruchy i czuję takie skurcze 🙈
Może lekarz by Ci dał coś rozkurczowego? Mi kazał brać Scopolan. I dużo lepiej się po nim czuję. Brzuch się zrobił miększy i się tak nie spina przy ruchach. Wcześniej brałam Nospe i nic nie pomagała.
 
Do góry