reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

chrzciny w Irlandii!!!

emeralda30

Aktywna w BB
Dołączył(a)
23 Lipiec 2007
Postów
77
Hejka dziewczyny,
Czy ktoras z was stoi przed podobnym problemem: gdzie ochrzcic dziecko? w Irl czy w PL ja juz troche sie orientowalam w tej sprawie i okazuje sie ze ochrzcic ziecko w Pl(bo tam bardziej bym chciala) nie jest takie proste przynajmiej w mojej parafii ksiadz oczekuje zaswiadczenia od tutejszego ksiedza ze zgoda aby chrzest odbyl sie w innej parafii no i jeszcze akt urodzenia musi byc polski co wiaze sie z zarejestrowaniem dziecka w urzedzie w polsce (dodatkowa biurokracja i nie wiem po co) co wiaze sie z czasem a i kosztami.Aby ochrzcic dziecko tu w Irl zadnych problemow nie ma wystarczy wybrac date i wziac akt urodzenia malca. Sama nie wiem co robic moze kroras z was juz chrzcila swoje dzidzie i podzieli sie ze mna opiniami i uwagami. :-(pozdr
 
reklama
hej,ja wlasnie chrzcilam moja mala tutaj w irlandzkim kosciele i bylo bardzo fajnie, zupelnie na luzie bez stresu ze czlowiek zapomni cos powiedziec albo ze dziecko bedzie plakac, naprawde polecam kosciol kolo strazy pozarnej na Claddagh , bardzo mily ksiadz i fajna atmosfera,pozdrawiam serdecznie
 
dzieki danutek tylko,ze ja mieszkam w Cavan:-) coraz bardziej sie przekonuje zeby ochrzcic tutaj.....ahhh bo czlowiek to takie dziwne stworzenie sam sobie robi problemy a bo to sie wstydzi albo ma jakies opory i pozniej kombinuje na sile:no: chyba dzis sie przejdziemy do kosciolka pogadac z ksiedzem...
aaaa danutek czy chrzest wyglada tu tak samo czyki swieca i biala chusteczka i ubranko? z gory dzieki
 
Ja tez moge polecic chrzest tutaj - moja irlandzka parafia. Milo, latwo i przyjemnie i zadnego aktu urodzenia nawet nie trzeba bylo. Moglismy nawet swoje miec czytania po polsku i Ojcze nasz, w zasadzie bylo w 2 jezykach, tak by wszyscy rozumieli :).
Po przebojach w polskim kosciele w Polsce tu jest sielanka i raj, ksieza mili, radosni i o co poprosisz ida na reke.
Tu nie praktykuje sie chrztow podczas mszy wiec jest tylko sama ceremonia, trwa moze pol godziny, oplata co laska i nawet jesli laski miec nie bedziesz nikt ci nie bedzie miec tego za zle, reszta podobnie jak w Polsce tzn swiece, szatka. Ubior dziecka...jak ci pasuje. Ja chcialam na bialo.
 
Ja mamanko pytanko jestem jeszcze w ciazy,ale bardzo bym chciala ochrzcic dziecko tutaj w Irlandii,niemam slubu z moim chlopakiem,czy ksiadz bedzie robil problemy z tego powodu jak myslicie?;-)
 
Ja mamanko pytanko jestem jeszcze w ciazy,ale bardzo bym chciala ochrzcic dziecko tutaj w Irlandii,niemam slubu z moim chlopakiem,czy ksiadz bedzie robil problemy z tego powodu jak myslicie?;-)


Irlandzki z pewnoscia nie...przynajmniej nas nie pytal czy jestesmy malzenstwem ;-). Nie trzeba bylo niczego przedstawiac, zadnych dokumentow. Uwierzono mi na slowo honoru ze tak sie nazywam, ze to moje dziecko i ze ojcem tez jest tan a nie inny czlowiek. Adresu tez nikt nie sprawdzal. Wychodza z zalozenie ze raczej nie zamierzasz ich oszukiwac, a chrzest jest dla dziecka i to ono jest najwazniejsze a nie to czy rodzice byli chrzczeni, sa takiego stanu czy tak sie nazywaja.

Co do polskich ksiezy...to chyba tak...bo chyba stosuja przepisy takie jak w Polsce. No ale to tylko moje przypuszczenia bo nie zglebialam tego tematu ;-)
 
Polscy Dominikanie (w Dublinie) tez nie robia zadnych problemow (nie ma zanczenia czy rodzice sa malzenstwem czy nie, brak tez biurokracji). Ja planuje wlasnie u nich ochrzcic mego synka.
 
reklama
Polscy Dominikanie (w Dublinie) tez nie robia zadnych problemow (nie ma zanczenia czy rodzice sa malzenstwem czy nie, brak tez biurokracji). Ja planuje wlasnie u nich ochrzcic mego synka.
Ale na ich stronie pisze za to o chrzestnych :

Zgłaszając chęć ochrzczenia dziecka w naszym kościele należy wybrać imię chrzcielne dziecka, przedstawić kopię aktu urodzenia dziecka oraz podać imiona i nazwiska rodziców chrzestnych. Rodzice chrzestni, z racji zadania jakie zobowiązują się przyjąć na siebie, muszą mieć ukończony 16 rok życia, przyjąć wcześniej wszystkie sakramenty wtajemniczenia chrześcijańskiego (chrzest, bierzmowanie, Eucharystia), móc bez przeszkód przystępować do sakramentów świętych (rodzicem chrzestnym nie może być np. osoba żyjąca w związku niesakramentalnym lub odrzucająca naukę Kościoła).

Ja też mam zamiar chrzcic u Dominikanów :-)
 
Do góry