reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

chrzciny w Irlandii!!!

reklama
Troche byloby dziwne gdyby rodzice chrzestni mieliby byc innego wyznania lub byc niepraktykujacy. Rola rodzicow chrzestnich o ile pamietam polega na pomocy w wychowaniu dziecka w duchu wiary katolickiej. Nie ma przeciez obowiazku chrzczenia dziecka jezeli i tak sie np nie chodzi do koscila i nie wierzy. Dzieko moze samo przyjac chrzest jak dorosnie i bedzie swiadome wyboru
 
Chrzciny załatwia się bardzo szybko. My Stasia chrzciliśmy kościele Sw Audeona na High Street<polska parafia>. Z dokumentów potrzebujesz Birth Certyficat. Mąz chyba tydzień przed byl u księdza. Chrzestni oczywiście musieli być wierzący i praktykujący, i musieli tez posiadac zaświadczenia od swojego proboszcza. I wszyscy musielismy byc u spowiedzi i komuni.
 
jesli chodzi o chcrzciny to ile czasu potrezbowaliscie na załatwienie formalność??Bo Antoś urodził sie w Ie??
Chodzi Ci chocolate o chrzciny w Polsce,co nie?
Wiesz my to załatwialiśmy "przy okazji" naszego ślubu kościelnego.
Mam wspaniałego proboszcza w mojej parafii w Polsce i to była kwestia doniesienia Antka aktu urodzenia i imion i nazwisk chrzestnych.A całą tą sprawą zajmował się mój tata.
Od donosił wszelkie papiery nawet na nasz ślub :tak:
My można powiedzieć przyjechaliśmy na gotowe :-D
No oprocz spisania protokołów do ślubu,ale to zrobiliśmy 4 miesiące wcześniej jak byliśmy na świetach w Polsce.
Wszystko zależy od księży,czy pójdą na ręke.
My mieliśmy cichutki ślubik i chrzest.W kościele było tylko 10 osób.Najbliższa rodzinka ;-)
 
hej dziewczyny,
macie moze kontakt z polskim ksiedzem w galway??jest w ogólwe jakis polski ksiądz w galway??a moze wiecie w ktoreym kosciele załatwic chrzciny??
 
Dziewczyny ja z pytankiem o ubranko do chrztu dla chlopca w irlandii:confused:
Bylam dzisiaj poszukac w sklepach ale ceny takiego ubranka sa kosmiczne:szok:mozecie mi poradzic w co mozna ubrac chlopca(3 miesiecznego)moze macie jakies zdjecia do wgladu:confused:prosze o szybko odpowiedz za dwa tygodnie chrzciny.
 
reklama
niunia ja chrzciłam Antka w garniturze beżowym i białej koszuli z Next-a za 25 euro.
W sumie to mam to nawet do dziś,ale na 6-9 miesięcy :sorry2:
Teraz we wrześniu też będe chrzciła drugiego syna ale on już będzie miał ponad 10 miesięcy i trzeba będzie coś kupić.
Jednak jak będą te gajerki w Next to kupie :-)

chocolate to co znalzałam w Google


Galway

Parafia St. Patick's, Forster Street
Msze Św.: Druga i czwarta niedziela miesiąca godz. 17.00, Każdy wtorek, godz. 19.30
Spowiedź: 2. i 4. niedziela miesiąca godz 16.00, Każdy wtorek, godz. 19.00
Kurs przedmałżeński. Spotkania w każdą środę o godz. 19.30 w Centrum Pastoralnym w Galway.
Kontakt: ks. Artur Klepacki, tel: 0872928209
Adoracja NajŚw. Sakramentu: Druga i czwarta niedziela miesiąca godz 16.00, Każdy wtorek, godz. 19.00
 
Do góry