reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

chrzciny w Irlandii!!!

Anineczka dzieki ci bardzo:-)wszedzie bylam a ten sklep ominelam,jutro lece zobaczyc co tam jest.Jeszcze raz dzieki wielkie;-)
 
reklama
Czesc dziewczyny!

Poczytalam wasze posty i coraz bardziej sie prezkonuje do chrztu maluszka tutaj. Dzidzius jeszcze sie nie urodzil, ale zaplanowac wstepnie zawsze warto :)

Jednak znajac zycie chrzest i tak bedzie w Polsce, bo cala rodzina chcialaby na nim byc..

A jak sie wogole zalatwia polski akt urodznia dla maluszka? Moze to zrobic za mnie moj Tata? Wystarczy mu przeslac kopie/oryginal irlandzkiego?
Dajcie znac prosze :)
 
wiecie tak sobie poczytałam i chyba tez ochrzcze Maxa z irlandzkim ksędzem, Majka była chrz\czona tu , ale z polskim księdzem, ale on na te święta mało sympatyczny był , i chyba mu podziękuje, jeszcze pogadam z m
 
Chrzest w Irlandzkim obrządku jest identyczny jak w Polskim.Musi byc krzyżmo i gromnica.
No wszystko tak samo tylko my np.chrzciliśmy nie na mszy,byliśmy sami w kościele i ksiądz nie kazał nam stac a tylko wygodnie sobie siedziec w czasie chrztu :tak:
 
No wszystko tak samo tylko my np.chrzciliśmy nie na mszy,byliśmy sami w kościele i ksiądz nie kazał nam stac a tylko wygodnie sobie siedziec w czasie chrztu :tak:

Jak widac najprostrze rozwiazania sa najlepsze. W mojej parafii w Polsce zawsze byl zlot lokalnych "starszych pań" na kazdym chrzcie, zeby dziecko zobaczyc, rodzicow chrzestnych obejrzec, skomentowac i wszystkich wkurzyc :wściekła/y:

Dzieki Tobie Anineczko znalazlam kolejny plus zycia tutaj :-D
Dzieki
 
wiecie tak sobie poczytałam i chyba tez ochrzcze Maxa z irlandzkim ksędzem, Majka była chrz\czona tu , ale z polskim księdzem, ale on na te święta mało sympatyczny był , i chyba mu podziękuje, jeszcze pogadam z m

Noooo fantastycznie swoich rodakow potraktowal, zamiast zycyc wesolych swiat co? Podono to samo bylo w Shanon na mszy :szok:
 
reklama
Do góry