reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

chrzciny w Irlandii!!!

A ja tak zapytam z czystej ciekawości... :tak: bo pytać/wiedzieć lubię ;-):-)
Jak wygląda tutaj sytuacja z chrzestnymi?
Bo w Pl to wiadomo - katolik, po bierzmowaniu, nie rozwodnik.
 
reklama
przeniosłam do odpowiedniego wątku.

Barmanko u mnie ksiądz nic nie pytał :no:
Fakt,dwoje młodych ludzi nie zamężnych brałam,chrzestna przywiozła papier z Polski,ze nalezy do parafii i że katoliczka,ale ksiądz nawet na to nie spojrzał :tak:
 
A ja tak zapytam z czystej ciekawości... :tak: bo pytać/wiedzieć lubię ;-):-)
Jak wygląda tutaj sytuacja z chrzestnymi?
Bo w Pl to wiadomo - katolik, po bierzmowaniu, nie rozwodnik.

kochana tutaj o nic nie pytaja Nawet rodzicow czy sa malzenstwem , czy sa wierzacy A o rodzicow chrzestnych tymbardziej..... Nie chca zadnych zaswiadczen nie to co w pl:baffled::baffled:
 
Fajnie wiedziec, my w ta, albo nastepna niedziele idziemy do ksiedza, co by sie zapytac o chrzest dla nasej Zuzki :-) Co prawda moj M nie chce chrztu, ale moze uda mi sie go przekonac...
 
Ja ja chrzcilam swoich chlopakow tu to tak samo zadnych pytan jeszcze sie pytalam czy chrzesni potrzebuja jakies zaswiadczenia i nic nie chcial.
Tylko ze nam zalezalo na jednej dacie a ksiadz powiedzial ze zrobi co sie da zeby tego dnia chrzcic i sie udalo.
Takze jesli sie ktos zastanawia czy tu czy w PL jak najbardziej polecam tu
 
reklama
chodzi o metryke a to nie jest swiadectwo. samo swiadectwo nic nie da. wszystkue papiery - z komunii, bierzmowania itd sa wysyłane do parafi gdzie jest dziecko chrzczone, czyli w tym przypadku do irlandii. chcac brać ślub nie jest potrzebne swiadectwo chrztu tylko metryka, ktora bedzie tutaj.

i o to mi chodziło ;-) przecież to nie jest ważne tak jak akt urodzenia prawda ? ma jakąś ważność?
 
Do góry