reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

chrzciny w Irlandii!!!

od nas pieniedzy nie chcial zeby nie wiem co - dostal polskie jedzonko (waloweczke) i byl wniebowziety:-)
 
reklama
Hejka dziewczyny chcialam sie zapytac odnosnie chrztu, konkretnie o rodzicow chrzestnych bo wlasnie dowiedzialam sie ze jedno z nich nie ma bierzmowania :wściekła/y:
czy uwazacie , ze beda domagac sie dokumentu ?? I jakie wogole potrzebne sa dokumenty?? pozdrawiam
 
jesli chrzcisz u irlandzkiego ksiedza nie potrzebujesz zadnych dokumentow:no:ani chrzestni bierzmowania:tak:
PS.gratuluje babelka!
 
Chrzest w Irlandii, to naprawdę miłe doświadczenie. Nasi polscy księża powinni tu przyjechać na nauki.
Nikt Cię o nic nie pyta, nie osadza, nie robi wymówek, nie udaje świętszego niż Papież. Wszystko w pogodnej atmosferze ze skryptem w ręce, więc wiesz, co po kolei będzie się działo. Ślub też chyba tutaj wezmę :tak:
 
Kinia- zadnych dokumentow nie potrzebujesz! Nikt sie nie pyta Ciebie o bierzmowania ani spowiedz....ani o nic! BA! Nasz ksiadz wiedzial nawet, ze jestem niewiezaca i jak bylo wyznanie wiary to nic nie mowilam...takze luzzzzzikkkk:-)
Ps. A najlepsze jest to, ze 2 dni przed chrzcinami byl nasz slub i ta kobitka z kosciola (pomocnica ksiedza) o tym wiedziala i przyjechala z jeszcze jedna do nas do domu. Przywiozla nam torta i szampana!!! Niezmiernie mili ludzie!!:-)
 
Kurcze dziewczyny, to ja tez do iryska pojde , niech mi Maxa ochrzci. Z naszym polskim ksiedzem jest u nas kiepsko, ma zasady typowo z polski, chrzestni z biezmowaniem, no i koniecznie spowież przed msza:eek:. Max za tydzień kończy rok, a ja dnadal nie moge sie przełamac do do chrztu z polskim ksiedzem, no to do iryska pojdziemy. Dzieki za pomocny wątek:-):-):-)
 
Kinia- zadnych dokumentow nie potrzebujesz! Nikt sie nie pyta Ciebie o bierzmowania ani spowiedz....ani o nic! BA! Nasz ksiadz wiedzial nawet, ze jestem niewiezaca i jak bylo wyznanie wiary to nic nie mowilam...takze luzzzzzikkkk:-)
Ps. A najlepsze jest to, ze 2 dni przed chrzcinami byl nasz slub i ta kobitka z kosciola (pomocnica ksiedza) o tym wiedziala i przyjechala z jeszcze jedna do nas do domu. Przywiozla nam torta i szampana!!! Niezmiernie mili ludzie!!:-)
Najszczersze gratulacje na nowej drodze zycia

A po chrzcie daja jakis dokument potwierdzajacy chrzest dzieciatka :eek:
U nas tez ksiac lekko wymagajacy i dlatego mam obawy , ale zapytam najpierw a jak sie uprze do bede go miala gdzies i pojde do irlandzkiego :happy:
 
Dzieki Kinia:-)
A dokumencik daja- taki certyfikat. Kobitka przywiozla nm to do domu, a takze we flakoniku wode, ktora byl ochrzczony- na pamietake lub, jak to ona nam poradzila, zebysmy mogli nia Ala blogoslawic przed pojsciem spac!;-)
 
reklama
Do góry