reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2022

Miałam się tu już nie wypowiadać, bo nie będę listopadową mamą 2022 ale ... Mysza chciała usunąć te ciąże

Myślę, że ten wpis jest tutaj na zasadzie: zobaczcie znowu było chore. Więc ja tylko napiszę, że większość tak wczesnych poronień to wady zarodków nie mających związku z kolejnymi ciążami. Ja mam dwoje zdrowych dzieci, a trzecia ciąża okazała się być pozamaciczną i choć nie badałam to jednak większość lekarzy również mówi, że zapewne zarodek był chory. Gdzieś wyczytałam że zarodki z ZD lubią się umiejscawiać nie tam gdzie trzeba. Nie wspomnę już o tym ile znam rodzin gdzie 1 dziecko ma jakąś wadę, a reszta (czasami nawet 3) jest zdrowa

Potwierdzam. Poronilam wczesnie poprzednia ciaze i lekarz mi powiedzial, ze do 3 poronien nie wykonuje sie badan zadnych zazwyczaj, dlaczego tak sie stalo, bo te wczesne poronienia czesto wynikaja z wady samego zarodka i tak to juz matka natura wymyslila. Dopiero po 3 poronieniu powinno sie przebadac matke i ojca pod katem genetycznym.
 
reklama
Miałam się tu już nie wypowiadać, bo nie będę listopadową mamą 2022 ale ... Mysza chciała usunąć te ciąże

Myślę, że ten wpis jest tutaj na zasadzie: zobaczcie znowu było chore. Więc ja tylko napiszę, że większość tak wczesnych poronień to wady zarodków nie mających związku z kolejnymi ciążami. Ja mam dwoje zdrowych dzieci, a trzecia ciąża okazała się być pozamaciczną i choć nie badałam to jednak większość lekarzy również mówi, że zapewne zarodek był chory. Gdzieś wyczytałam że zarodki z ZD lubią się umiejscawiać nie tam gdzie trzeba. Nie wspomnę już o tym ile znam rodzin gdzie 1 dziecko ma jakąś wadę, a reszta (czasami nawet 3) jest zdrowa

Hej! Bardzo mi przykro:( zastanawiałam się nawet ostatnio czemu już nic nie piszesz u nas… Szkoda bardzo…. Trzymaj się ciepło mimo wszystko. Życzę Ci wszystkiego dobrego.

Natomiast Mysza, kimkolwiek jest, musi zacząć przede wszystkim od leczenia u psychoterapeuty.
 
Dziewczyny która z nas czeka jeszcze na prenatalne? Ja mam 6 maja. Jeszcze 2 dni tylko😱 Dobrze że o 9:20. Ile takie usg trwa?? Trzeba wcześniej zjeść coś słodkiego? Mi powiedzieli tylko, że mam mieć pełny pęcherz. Nie wiem jak wytrzymam. Ja sikam co 30 min😏
 
Wypełniam teraz formularz do sanco, czy Wy miałyście to podpisane przez lekarza prowadzącego?

Ja czekam na prenatalne, 17.05 😊
 
Przyczyna poronienia wada genetyczna.
Ale chwila, skąd niby to wiesz skoro nawet u lekarza nie byłaś? Nie zdążyłaś, bo jak sama napisalas "ciaza biochemiczna". Na tak wczesnym etapie tak jak @olka11135 wspomniala, nie mozesz sobie rzucać sama diagnozy.
Wspolczuje Ci, ale sama wspomniałaś ze tego dziecka nie chcesz. Po drugie: jeśli chcesz mieć jednak dziecko to tak jak ktoś wspomniał, zrób sobie badania.
 
Ale chwila, skąd niby to wiesz skoro nawet u lekarza nie byłaś? Nie zdążyłaś, bo jak sama napisalas "ciaza biochemiczna". Na tak wczesnym etapie tak jak @olka11135 wspomniala, nie mozesz sobie rzucać sama diagnozy.
Wspolczuje Ci, ale sama wspomniałaś ze tego dziecka nie chcesz. Po drugie: jeśli chcesz mieć jednak dziecko to tak jak ktoś wspomniał, zrób sobie badania.
Z tego co zrozumiałam z jej wcześniejszych wypowiedzi, to udała się do szpitala po tym jak zaczęła krwawić i chyba miała mieć łyżeczkowanie? Nie wiem czy dobrze pamietam
Wiec z jakimś lekarzem się widziała
 
Dziewczyny która z nas czeka jeszcze na prenatalne? Ja mam 6 maja. Jeszcze 2 dni tylko😱 Dobrze że o 9:20. Ile takie usg trwa?? Trzeba wcześniej zjeść coś słodkiego? Mi powiedzieli tylko, że mam mieć pełny pęcherz. Nie wiem jak wytrzymam. Ja sikam co 30 min😏
Ja mam jutro o 21 🤩 też mam mieć pełny pęcherz 🥴
 
Dziewczyny która z nas czeka jeszcze na prenatalne? Ja mam 6 maja. Jeszcze 2 dni tylko😱 Dobrze że o 9:20. Ile takie usg trwa?? Trzeba wcześniej zjeść coś słodkiego? Mi powiedzieli tylko, że mam mieć pełny pęcherz. Nie wiem jak wytrzymam. Ja sikam co 30 min😏
Ja czekam na prenatalne, mam 10.05. Ale nic mi nikt nie mówił o pełnym pęcherzu 🤔
 
reklama
Ale chwila, skąd niby to wiesz skoro nawet u lekarza nie byłaś? Nie zdążyłaś, bo jak sama napisalas "ciaza biochemiczna". Na tak wczesnym etapie tak jak @olka11135 wspomniala, nie mozesz sobie rzucać sama diagnozy.
Wspolczuje Ci, ale sama wspomniałaś ze tego dziecka nie chcesz. Po drugie: jeśli chcesz mieć jednak dziecko to tak jak ktoś wspomniał, zrób sobie badania.
No właśnie odnioslam podobne wrażenie że to diagnoza postawiona przez samą autorkę posta, najpierw że biochemiczna, teraz że wada genetyczna. Jeśli zrobiła badania i wyszła wada genetyczna no to wyklucza to ciążę biochemiczna raczej bo takowa występuje na samym początku ciąży, nie dałoby się z biochemicznej zbadać zarodka pod kątem wad genetycznych raczej ale mogę się mylić.
 
Do góry