reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2022

Z tym lewym bokiem to wiecie... Jak nie ma ewidentnych wskazań, to lepiej się tym mocno nie terroryzować, bo po pierwsze biodro i ramię nie wytrzymają, po drugie czytałam, że może to wpływać na asymetrię u dziecka. Więc zasypiam na lewym, a jak się zrobi niewygodnie, to bez wyrzutów sumienia zmieniam na prawy🙂 Z tego co czytam to jestem szczęściarą, bo zasypiam koło 21/22 i może z 2 pobudkami w nocy śpię do 8🙂 Sporadycznie mam kłopot, żeby po pobudce spać dalej, a jak już to na słuchawkach włączam sobie podcasty i przy nich najczęściej zasypiam🙂
Tyle, ze ja zasypiam na lewym a w nocy i tak przekrecam sie na prawy no lewa noga nie daje rady. Poleze chwile na prawym i zaraz boli mnie prawa. Po prostu nie jestem przyzwyczajona do spania typowo na boku niezaleznie od tego na ktorej stronie spie.. zasypiam 24-01 i nie ma nocy, zebym nie obudzila sie kolo 3. Juz sobie wkladam poduszke miedzy nogi, ubijam koldre za plecami, kombinuje jak moge. Dzis ma do mnie przyjsc poduszka z poofi w ksztalcie 9, mam nadzieje, ze troche pomoze bo nie chce nawet myslec co to bedzie jak dojdzie do tego jeszcze duzy brzuch😅
 
reklama
Ja mam w kształcie u ale rzadko z niej korzystam bo mnie drażni zanim ją dobrze uloże,a potem budzę się a ona na podłodze bo ja wykopie hehe
Moja w kształcie U jest idealnie dopasowana od samego początku. Sprawdza się świetnie🙂 Ma też ten plus, że opieram się o nią plecami i śpię tak jakby na plecach, ale na boku🙂 Ale wiadomo, każdemu sprawdzi się co innego🙂
 
Tyle, ze ja zasypiam na lewym a w nocy i tak przekrecam sie na prawy no lewa noga nie daje rady. Poleze chwile na prawym i zaraz boli mnie prawa. Po prostu nie jestem przyzwyczajona do spania typowo na boku niezaleznie od tego na ktorej stronie spie.. zasypiam 24-01 i nie ma nocy, zebym nie obudzila sie kolo 3. Juz sobie wkladam poduszke miedzy nogi, ubijam koldre za plecami, kombinuje jak moge. Dzis ma do mnie przyjsc poduszka z poofi w ksztalcie 9, mam nadzieje, ze troche pomoze bo nie chce nawet myslec co to bedzie jak dojdzie do tego jeszcze duzy brzuch😅
Mnie przed erą poduszki bolały biodra, ramiona i kolana, a w ciągu dnia kręgosłup, ale to juz typowo dla moich problemów z kręgosłupem🙂 Z poduszką jest mi duuuużo lepiej, cudów nie ma, ale potrzebę wstania i rozchodzenia mam koło 7-8, a nie tak jak wcześniej koło 3-4🙂
 
Moja w kształcie U jest idealnie dopasowana od samego początku. Sprawdza się świetnie🙂 Ma też ten plus, że opieram się o nią plecami i śpię tak jakby na plecach, ale na boku🙂 Ale wiadomo, każdemu sprawdzi się co innego🙂
Ja mam kręgosłup Czarnobyla, i budzę się z bólem pleców. Może jestem za długa na tą poduszkę dlatego tak się mi ciężko z nią uformować 🤔
 
Ja mam kręgosłup Czarnobyla, i budzę się z bólem pleców. Może jestem za długa na tą poduszkę dlatego tak się mi ciężko z nią uformować 🤔
Jesteś rocznik 89?🙂 Jesteśmy blisko🙂 Generalnie to na ten ciążowy ból kręgosłupa pomaga pozycja na boku z poduszką między kolanami. Ja mam dyskopatię i rwy kulszowe w przeszłości , ale póki co się sprawdza🙂
 
Jesteś rocznik 89?🙂 Jesteśmy blisko🙂 Generalnie to na ten ciążowy ból kręgosłupa pomaga pozycja na boku z poduszką między kolanami. Ja mam dyskopatię i rwy kulszowe w przeszłości , ale póki co się sprawdza🙂
Ja rocznik Czarnobyla 86, fakt byłam w brzuchu jak chmura szła ale widocznie nie szczędziła nawet tam heh
 
A propos kręgosłupa, czy dyskopatia jest wskazaniem do cesarki, czy niekoniecznie, czy w zależności od przypadku? Tak samo z wadą wzroku? Kto i kiedy decyduje jaki poród mnie czeka?
 
Jaaa, dziewczyny!!
Moja fasolka mieszka jeszcze w brzuchu a juz w tym roku zrobila mi prezent na dzien mamy!😍😍
Wczoraj wieczorem czulam jak mi cos jezdzi po brzuchu ale z poczatku to olalam, myslalam, ze to w jelitach😄 po chwili jednak cos mnie podkusilo, zeby poswiecic na brzuch latarka i widzialam jak mi delikatnie brzuch podskoczyl w jednym miejscu ale mowie nie no na bank mi sie przywidzialo, koniec dnia to juz oczy wariuja😅 a teraz leze i mialam dokladnie ta sama sytuacje, pogadalam sobie chwile z malenstwem i mi dala znac, ze slucha 😁
To moja pierwsza ciaza i jaram sie niesamowicie, az mi sie lezka w oku zakrecila🥺😍 MATKAWARIATKA😂
 
reklama
A propos kręgosłupa, czy dyskopatia jest wskazaniem do cesarki, czy niekoniecznie, czy w zależności od przypadku? Tak samo z wadą wzroku? Kto i kiedy decyduje jaki poród mnie czeka?
Zależy jaką wada wzroku, przy dużych powinna być cesarka bo nadmiar wysiłku może pogorszyc wzrok. A dyskopatia to silna masz?często wypada kręg?
 
Do góry