reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2022

reklama
A to ja tak oczywiście zrobię 😄 i oczywiście z satysfakcja 😂

Ps. Czy wy jakoś przygotowujecie się do tego badania? Ja różne rzeczy słyszałam. Nie chodzi mi o to, ze się wymiotuje po glukozie czy mdleje bo to wiadomo, ze różnie. Bardziej mam tu na myśli to, ze te wyniki wychodzą różne i boje się, ze wyjdzie mi cukrzyca gdzie tak naprawde jestem zdrowa, nie czuje się złe, nie wymiotuje, jem wszystko, ale w umiarze i jak zjem coś słodkiego to nie mam jakiś odpalow. W rodzinie zreszta tez nigdy cukrzycy nie było 🤷🏼‍♀️ Można się jakoś do tego przygotwać?
nie powinno się kilka dni przed obżerać słodyczami i bardzo tłustym jedzeniem (czyli np. to słaby pomysł robić po weekendzie urodzinowym), przed snem i po wstaniu powinno się napić wody (to pomaga w pobraniu), nie powinno się iść z infekcja (przeziębieniem).
 
A to ja tak oczywiście zrobię 😄 i oczywiście z satysfakcja 😂

Ps. Czy wy jakoś przygotowujecie się do tego badania? Ja różne rzeczy słyszałam. Nie chodzi mi o to, ze się wymiotuje po glukozie czy mdleje bo to wiadomo, ze różnie. Bardziej mam tu na myśli to, ze te wyniki wychodzą różne i boje się, ze wyjdzie mi cukrzyca gdzie tak naprawde jestem zdrowa, nie czuje się złe, nie wymiotuje, jem wszystko, ale w umiarze i jak zjem coś słodkiego to nie mam jakiś odpalow. W rodzinie zreszta tez nigdy cukrzycy nie było 🤷🏼‍♀️ Można się jakoś do tego przygotwać?
pytałam znajomej dietetyczki to krzywa to suma w sumie jedzenia z 3miesiecy wiec nie jedzenie czegoś 3 dni nic nie da 🤪🤪🤪
 
pytałam znajomej dietetyczki to krzywa to suma w sumie jedzenia z 3miesiecy wiec nie jedzenie czegoś 3 dni nic nie da 🤪🤪🤪
to hemoglobina glikowana jest z 3 miesięcy, a krzywa może zaburzyć nawet zly sen. Przy czym jesli jest cukrzyca to nawet bycie na diecie cukrzycowej przez wiele miesięcy nie spowoduje, że krzywa wyjdzie dobra.
 
to hemoglobina glikowana jest z 3 miesięcy, a krzywa może zaburzyć nawet zly sen. Przy czym jesli jest cukrzyca to nawet bycie na diecie cukrzycowej przez wiele miesięcy nie spowoduje, że krzywa wyjdzie dobra.
być może ale oprócz tego sens ten sam :-) nie da się oszukać krzywej jeśli ma się cukrzyce. :) wiadomo ze nie je się słodyczy i owoców, które zawierają dużo cukru dzień przed badaniem ale to już glukoza na czczo może wyjść podwyższona :-)
 
No ja co jestem na badaniu to dziecko w siatce centylowej nie jest ani za duże, ani za małe 🤷🏼‍♀️ Słodkie tez mnie w ciąży przyciąga i dlatego boje się, ze na glukozie coś mi wylezie, ale czuje się mega dobrze po jedzeniu 🤷🏼‍♀️
A to tak w ogole dziala? Ze przy cukrzycy ciazowej po zjedzeniu czegos slodkiego ma sie jakies objawy?
 
A to tak w ogole dziala? Ze przy cukrzycy ciazowej po zjedzeniu czegos slodkiego ma sie jakies objawy?

Często nie ma żadnych objawów, dopiero glukometr wykazuje podwyższony cukier a czujesz sie normalnie 🤷🏻‍♀️ ale nie mówię o ogromnych przekroczeniach, na ten temat nic nie wiem. Ale takie kilka, nawet kilkadziesiąt jednostek to ja nawet nie odczułam
 
A to ja tak oczywiście zrobię 😄 i oczywiście z satysfakcja 😂

Ps. Czy wy jakoś przygotowujecie się do tego badania? Ja różne rzeczy słyszałam. Nie chodzi mi o to, ze się wymiotuje po glukozie czy mdleje bo to wiadomo, ze różnie. Bardziej mam tu na myśli to, ze te wyniki wychodzą różne i boje się, ze wyjdzie mi cukrzyca gdzie tak naprawde jestem zdrowa, nie czuje się złe, nie wymiotuje, jem wszystko, ale w umiarze i jak zjem coś słodkiego to nie mam jakiś odpalow. W rodzinie zreszta tez nigdy cukrzycy nie było 🤷🏼‍♀️ Można się jakoś do tego przygotwać?
Mój lekarz kazał nie jeść od 19 poprzedniego dnia, ostatni posiłek lekki bez dużej ilości węglowodanów i cukrów i od tej samej pory pić już tylko wodę.
 
reklama
No tak mi sie wlasnie wydawalo dlatego sie zdziwilam

Dlatego nie ma co szukać sposobów na oszukanie krzywej, bo to, że my nie odczujemy podwyższonych cukrów, nie znaczy, że nie szkodzą dziecku. Często udaje się bez insuliny, samymi pomiarami i dietą kontrolowac. A cukrzyca ciążowa nad którą nie ma kontroli może prowadzić do groźnych powikłan u dziecka
 
Do góry