reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamy 2023

Jak objawy są to źle, a jak nie ma to jeszcze gorzej 😄 ja też mam osłabienie objawów i już sobie myślę nie wiadomo co 🙈 dobrze, że masz wizytę już jutro, mam nadzieję, że Cię uspokoi 😊
Dokładnie jak są to się człowiek źle czuje a jak nie ma to zaraz ma głupie myśli. Pewnie zupełnie niepotrzebnie🤣🤷‍♀️ ale taka natura człowieka. Mam taką samą nadzieję. Ze jutro bedzie wszystko jak ma być i moje obawy znikną(do kolejnej wizyty😅🤦‍♀️)
 
reklama
Mnie dalej męczą mdłości, ale już nie tak bardzo jak wcześniej. I nie boli mnie głowa. Jutro zapytam o jakiś lek, nie jestem w stanie normalnie funkcjonować, a na głowie dwójka dzieci.
Najgorsze to czekanie na wizytę czy wszystko ok, czy nie.
 
Hej, poczytałam trochę, ze rozmawiacie o cukrzycy. Ja w pierwszej ciąży nie miałam, ale teraz czuje, ze cos jest nie tak. Chwile przed zajściem badałam sobie glukozę z krwi razem z morfologia itp, wyszlo 84, wiec idealnie, ale teraz mam takie jazdy, ze aż się boje wstawać. Po posiłku jest ok, ale za dwie-trzy godziny zaczyna się zabawa. Mam jakieś dziwne zawroty, poczucie jakbym się cala telepala, napady gorąca. Mija po jakimś czasie jak cos zjem. Nie mam pojecia co to może być, wizyta już we wtorek wiec czekam.
Mam dokładnie to samo, od samego początku ciąży. Ręce się trzęsą, serce wali, wszystko się telepie tak że aż robi się słabo. Trzeba szybko coś zjeść. To nie cukrzyca bo cukier na czczo miałam poniżej 80. Pytałam lekarza na wizycie, mówił że hipoglikemia czyli spadki cukru, właśnie tak się objawiają ok 3h po jedzeniu. Kazał jeść co niecałe 3h, przed spaniem nawet o 23, a jak rano się bardzo źle czuję to i w nocy coś przegryźć. Nie dopuszczać do głodu i tego uczucia 'telepania', najlepiej jeść coś co długo uwalnia 'energie', węglowodany złożone, pełne ziarna itd.
 
Mnie dalej męczą mdłości, ale już nie tak bardzo jak wcześniej. I nie boli mnie głowa. Jutro zapytam o jakiś lek, nie jestem w stanie normalnie funkcjonować, a na głowie dwójka dzieci.
Najgorsze to czekanie na wizytę czy wszystko ok, czy nie.
Właśnie najgorzej jak się czeka. I wtedy różne dziwne myśli przychodzą do glowy
 
Mam dokładnie to samo, od samego początku ciąży. Ręce się trzęsą, serce wali, wszystko się telepie tak że aż robi się słabo. Trzeba szybko coś zjeść. To nie cukrzyca bo cukier na czczo miałam poniżej 80. Pytałam lekarza na wizycie, mówił że hipoglikemia czyli spadki cukru, właśnie tak się objawiają ok 3h po jedzeniu. Kazał jeść co niecałe 3h, przed spaniem nawet o 23, a jak rano się bardzo źle czuję to i w nocy coś przegryźć. Nie dopuszczać do głodu i tego uczucia 'telepania', najlepiej jeść coś co długo uwalnia 'energie', węglowodany złożone, pełne ziarna itd.
To, że cukier na czczo jest niski, nie znaczy, że nie m cukrzycy. Mi wczoraj na krzywej wyszedł 85, dopiero po 2h był za wysoki. Ja mam cukrzycę, a też mi się zdarzyły kilka razy takie "ataki" hipoglikemii, cukier miałam koło 60.
 
A ja znowu z pytaniem dziewczyny, wy tu zawsze poradzicie 🥰, czy któraś myśli o zmianie lekarza? Ja tak i zastanawiam się jak to wygląda że zwolnieniem...jeśli ten lekarz wystawił mi do 29.07 a dajmy na to ten, do którego się przeniosę nie przyjmie mnie w ten dzień, to ile dni może ki cofnac zwolnienie? Rozumiem, że wcześniej niż ten 29.07 nie może mi wystawić? Czy może? Czy lepiej, żeby mi cofnął jak pójdę później?
 
A ja znowu z pytaniem dziewczyny, wy tu zawsze poradzicie 🥰, czy któraś myśli o zmianie lekarza? Ja tak i zastanawiam się jak to wygląda że zwolnieniem...jeśli ten lekarz wystawił mi do 29.07 a dajmy na to ten, do którego się przeniosę nie przyjmie mnie w ten dzień, to ile dni może ki cofnac zwolnienie? Rozumiem, że wcześniej niż ten 29.07 nie może mi wystawić? Czy może? Czy lepiej, żeby mi cofnął jak pójdę później?
Do 3 dni wstecz może lekarz wystawić zwolnienie, z wyprzedzeniem chyba się nie da.
 
Do 3 dni wstecz może lekarz wystawić zwolnienie, z wyprzedzeniem chyba się nie da.
Z wyprzedzeniem się nie da napewno. Nie może lekarz wystawić zwolnienia później niż się jest u niego. Np byłabyś 27.07 a masz do 29.07 to nie może Ci wystawić od 30.07 ale nie wiem czy czasem nie mogą się dwa na siebie nałożyć. Znaczy teoretycznie nie mogą pewnie. Ale ja tak miałam ze byłam dzień przed końcem zwolnienia a lekarz mi wypisał na ten dzień co miałam wizytę tylko poprostu powiedział że jakby co on nie wiedział do którego miałam to inne i tyle i przeszło bez problemu
 
Wgl tak teraz myślę i chyba wiem którego dnia dokładnie moja ciąża obumarła. To był dzień w którym się poczułam dziwnie. Źle bardzo widzialam przez jakieś 20 minut, ale przeszło mi to samo. I po tym właśnie jeszcze na chwilę zdrętwiała mi lewą część ust i lewa ręka, trwało to parę minut. Ale potem się czułam dobrze więc nie myślałam że coś się mogło stać 🤷‍♀️ ciekawa jestem czy to faktycznie wtedy czy tylko to moje przypuszczenia
 
reklama
Na pewno może Dec lekarz zwolnienie z wyprzedzeniem . ja byłam w środę przed Bożym Ciałem a zwolnienie dostałam od piatku. Ale też zapewni w grę wchodzi tylko kilka dni
 
Do góry