reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Badania prenatalne Trisomia 21

Z opisu usg wygląda ok, jest kość nosowa, jest niskie NT wiec raczej byłabym spokojna że nie ma trisomii 21. Niskie białko pappa może sygnalizować problemy z łożyskiem, miałaś badane przepływy? Może się okazać że dziecko jest zdrowe ale trzeba będzie monitorować pracę łożyska, z dwojga złego to lepsza opcja 🤞
Wydaje mi się że doktor badała przepływy ale później już byłam w takim szoku jak usłyszałam te diagnozy ryzyka dopiero 18listopada mam wizytę u swojego lekarza prowadzącego więc będę o wszystko pytać, bo badanie prenatalne miałam w innej przychodni.
 
reklama
Wydaje mi się że doktor badała przepływy ale później już byłam w takim szoku jak usłyszałam te diagnozy ryzyka dopiero 18listopada mam wizytę u swojego lekarza prowadzącego więc będę o wszystko pytać, bo badanie prenatalne miałam w innej przychodni.
Wiem tylko że mam brac acard ponieważ mam podwyższone ryzyko stanu przedrzucawkowego z uwagi na ocenę tetnic macicznych bo dopiero potem jak wyszłam z gabinetu to zadzwoniłam do swojego lekarza żeby o wszystko wypytać i w jakim celu mam brac acard bo nic nie pamiętałam.
 
Wiem tylko że mam brac acard ponieważ mam podwyższone ryzyko stanu przedrzucawkowego z uwagi na ocenę tetnic macicznych bo dopiero potem jak wyszłam z gabinetu to zadzwoniłam do swojego lekarza żeby o wszystko wypytać i w jakim celu mam brac acard bo nic nie pamiętałam.
No właśnie często niskie białko pappa na to wskazuje. Nie masz co się martwić o ryzyka, serio 🙂
Ja sama mam niskie białko pappa (beta w normie) też mi to oczywiście podwyższyło ryzyka ale przewertowałam chyba cały internet i uważam że jeśli anatomicznie usg wychodzi dobrze a ryzyko nie jest wyżesze niz 1:100 to nie ma co panikować na zapas 🙂
 
Ja nie robiłam w ogóle pappa, zdecydowaliśmy się na nifty... potwierdziło się... mamy zdrowego chłopaka. Chociaż lekarka na NFZ miała lekki problem ze jak to nie zrobiłam pappa? Dodam ze do lekarza na NFZ udało mi się dostać dopiero w 16tc z czego też było zamieszanie, że jak to ja tak cierpliwie czekałam a powinnam od razu być przyjęta ze względu na zagrożoną ciążę (wcześniej badania robiłam prywatnie, ale akurat pappa nie mieliśmy w pakiecie i jak zrobić z a w 16tc już było za późno).
 
Witam.
Robiłam badania prenatalne na usg wszystko w porządku przeziernosc karku w porządku ale wyszło mi ryzyko trisomii 21 i trochę zanizona PAPP-A bardzo się stresuje może któraś z Was miała takie wyniki albo podobne historie słyszała? Lekarz mnie uspokoił że to ryzyko jest małe ale zdecydowaliśmy się z mężem na test NIFTY tak dla spokoju. Będę wdzięczna za odpowiedzi.
A jakie masz przepływy maciczne? Często zanizone białko pappa może wskazywać problem z łożyskiem w późniejszym czasie, z przepływami, z ciśnieniem w ciąży. Warto mieć na uwadze, bo to może być przyczyną hipotrofii dziecka
 
Ja kochana miałam ryzyko posrednie T21 1:429, ale i tak wskazanie do amnio, ze względu na powiększona przeziernosc 2,8 mm i podejrzenie niedomykalności zastawki… każdy lekarz mówił co innego. Prowadząca, ze mam zrobić amnio bez względu na wszystko, lekarz u którego wykonywałam drugie usg prenatalne by potwierdzić zle markery, był za nifty - przeziernosc największa jaka mu wyszła to 2,4 mm, stwierdził brak niedomykalnosci zastawki, genetyk zaś kierował na amnio ze względu na zastawkę. Potem, gdy dałam jasno do zrozumienia mojej prowadzącej, ze nie poddam się amnio i chce wykonać nifty - wysłała mnie jeszcze do swojego kolegi który się tym zajmuje i tylko potwierdził, ze z takim ryzykiem będę mogła spokojnie spać po nifty. Wkoncu je wykonałam i czekam na zdrowa córeczkę ☺️ Po nifty zaczęłam nareszcie cieszyć się ciąża a nie rozmyślać który lekarz ma racje i którego mam posłuchać. Za tydzień jeszcze echo serduszka aby wykluczyć jego wadę i myśle, ze stres zejdzie całkiem…
Przeczytałam mnóstwo historii, różnych. Dużym plusem u Ciebie jest prawidłowe usg. Nie wiem ile masz lat, ale w pappa ma to ogromne znaczenie… im się jest starszym tym ryzyko wzrasta bardziej… trzymam kciuki za bardzo dobre wyniki nifty 👍
 
Rozumiem to jeszcze dłuższa historia od mojej. Dziekuje za miłe słowo. Już jestem po teście czekamy z mężem na wyniki. Ja mam 30lat :)
Ja kochana miałam ryzyko posrednie T21 1:429, ale i tak wskazanie do amnio, ze względu na powiększona przeziernosc 2,8 mm i podejrzenie niedomykalności zastawki… każdy lekarz mówił co innego. Prowadząca, ze mam zrobić amnio bez względu na wszystko, lekarz u którego wykonywałam drugie usg prenatalne by potwierdzić zle markery, był za nifty - przeziernosc największa jaka mu wyszła to 2,4 mm, stwierdził brak niedomykalnosci zastawki, genetyk zaś kierował na amnio ze względu na zastawkę. Potem, gdy dałam jasno do zrozumienia mojej prowadzącej, ze nie poddam się amnio i chce wykonać nifty - wysłała mnie jeszcze do swojego kolegi który się tym zajmuje i tylko potwierdził, ze z takim ryzykiem będę mogła spokojnie spać po nifty. Wkoncu je wykonałam i czekam na zdrowa córeczkę ☺️ Po nifty zaczęłam nareszcie cieszyć się ciąża a nie rozmyślać który lekarz ma racje i którego mam posłuchać. Za tydzień jeszcze echo serduszka aby wykluczyć jego wadę i myśle, ze stres zejdzie całkiem…
Przeczytałam mnóstwo historii, różnych. Dużym plusem u Ciebie jest prawidłowe usg. Nie wiem ile masz lat, ale w pappa ma to ogromne znaczenie… im się jest starszym tym ryzyko wzrasta bardziej… trzymam kciuki za bardzo dobre wyniki nifty 👍
 
reklama
A jakie masz przepływy maciczne? Często zanizone białko pappa może wskazywać problem z łożyskiem w późniejszym czasie, z przepływami, z ciśnieniem w ciąży. Warto mieć na uwadze, bo to może być przyczyną hipotrofii dziecka
A gdzie mogę to sprawdzić? Czy znajdę to na gdzieś na wynikach ?
 
Do góry