reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2023

A co do liczenia tygodni, to jest tak, że lekarze zazwyczaj liczą skończone tygodnie, czyli np 10+3 czyli 10 tygodni ma ciąża, ale generalnie jest się w 11 tygodniu ciąży, bo leci 11
 
reklama
ja muszę pracować do końca lutego bo umowę mogę mieć od 1 grudnia i muszę przepracować 3 miesiące żeby ZUS się nie doczepił.

Ja ostatnio czuje się fatalnie psychicznie - dodatkowo dziś byliśmy powiedzieć ze jestem w ciąży mojej siostrze i jej rodzinie i nawet nie otrzymałam gratulacji …. Zrobiło mi się mega przykro i cały dzień we łzach …
 
Ja bym chciała chyba pracować jak najdłużej, może do końca marca, tak z 2 miesiące przed iść na l4, ale to zależy w sumie jak sytuacja w pracy będzie, bo umowę mam do końca grudnia i nie wiem czy mówić o ciąży czy nie. Tzn teraz wiem że na pewno mi przedłuża ale nie wiem na ile
 
Generalnie teraz słaby czas w pracy bo kolega na dłuższym l4 będzie i teraz robię duża część jeszcze jego rzeczy, mnie też nikt nie zastępuje więc jakbym im z dnia na dziec uciekła to mieliby duży problem 😅
 
ja muszę pracować do końca lutego bo umowę mogę mieć od 1 grudnia i muszę przepracować 3 miesiące żeby ZUS się nie doczepił.

Ja ostatnio czuje się fatalnie psychicznie - dodatkowo dziś byliśmy powiedzieć ze jestem w ciąży mojej siostrze i jej rodzinie i nawet nie otrzymałam gratulacji …. Zrobiło mi się mega przykro i cały dzień we łzach …
Im mniej oczekujesz, tym mniej boli. Ja tez nie mogę liczyc na „prosto z serca”, ze moja mama i siostra będą się cieszyć, No bo mam już 2 dużych dzieci i nie powinnam mieć ich więcej, skoro teraz tak wygodnie mam. Będą „sztuczne” gratulacje. Ja już od dawna się przyzwyczaiłam do tematu, ze teraz moja rodzina są dzieci i narzeczony, a reszta ma po prostu swoje życie.
 
Im mniej oczekujesz, tym mniej boli. Ja tez nie mogę liczyc na „prosto z serca”, ze moja mama i siostra będą się cieszyć, No bo mam już 2 dużych dzieci i nie powinnam mieć ich więcej, skoro teraz tak wygodnie mam. Będą „sztuczne” gratulacje. Ja już od dawna się przyzwyczaiłam do tematu, ze teraz moja rodzina są dzieci i narzeczony, a reszta ma po prostu swoje życie.
U mnie taka sama sytuacja 😉
 
ja muszę pracować do końca lutego bo umowę mogę mieć od 1 grudnia i muszę przepracować 3 miesiące żeby ZUS się nie doczepił.

Ja ostatnio czuje się fatalnie psychicznie - dodatkowo dziś byliśmy powiedzieć ze jestem w ciąży mojej siostrze i jej rodzinie i nawet nie otrzymałam gratulacji …. Zrobiło mi się mega przykro i cały dzień we łzach …
Im mniej oczekujesz, tym mniej boli. Ja tez nie mogę liczyc na „prosto z serca”, ze moja mama i siostra będą się cieszyć, No bo mam już 2 dużych dzieci i nie powinnam mieć ich więcej, skoro teraz tak wygodnie mam. Będą „sztuczne” gratulacje. Ja już od dawna się przyzwyczaiłam do tematu, ze teraz moja rodzina są dzieci i narzeczony, a reszta ma po prostu swoje życie.
Przykro mi ze taka macie sytuację w rodzinie, ale najwazniejsze że Wy się cieszycie i macie wsparcie u swoich parterów. To się liczy najbardziej. ❣️
Nikogo nie uszczęśliwimy na siłę.
 
Witam sie i ja. Dlugo myslalam czy dolaczac do forum...Czemu? No coz. Mam 37 lat.Mam trzy corki (17,13,4) do tego poronienie i dwie pozamaciczne(defacto ciaze byly w bliznie po cc obie traktowane embolizacja i zabiegiem lyzeczkowania)
Psychika jak sito i wrecz mania na punkcie posiadania dziecka.

Coz. Tym razem tez z cyrkami, bo zrobilam test. Jest. Ok. Z dystansem. Zrobilam bete. Zapisalam sie do ginekologa. Trzy dni przed wizyta krwawienie-jak okres w ostatnich dniach.bardziej brudzenie. Mysle poszlo.
Beta 196.... Wizyta. Usg- niestety nic tu nie widze.... Coz. Ale przyjdzie Pani za tydzień powtorka badan. Odbieram bete nastawiona ze nie ma a tam 1590!!!! Ja w szoku. Wizyta.... No jest pecherzyk w macicy. L4 mam bo ja w markecie pracuje spozywczym.
Kolejna wizyta 23.11
Moze bedzie serduszko bilo ♥️
Maz do gabinetu wchodzi, nie przeszkadza mi to.
Za to w pracy mialam niemila rozmowe, bo jakto tak moze Pani dezorganizowac prace sklepu??? Raz ciaza a za tydzien Pani wraca??? Zero empatiii....
 
Jeśli zacznie się poród to przyjmą na porodówkę ,a jeśli po terminie będziesz i nie będzie akcji porodowej to musisz mieć skierowanie na oddział .
Nie trzeba mieć skierowania. Ja rodziłam po terminie i żadnego skierowania nie dostałam od lekarza prowadzącego. Na ktg co drugi dzień i w 8 dobie po terminie trzeba pójść do szpitala na wywołanie.
 
reklama
Ja dzisiaj też w miarę ale jestem w cholerę zmęczona, miałam iść na spacer z mężem chociaż ruszyć się ale zasnęłam i dopiero wstałam 🙄 wkurza mnie to i wykańcza baaaardzo, co dzień coś nowego, jak nie mdłości to zmęczenie, ślinotok już mi papieru szkoda ale do szklanki nie dam rady bo zaraz mi się chce wymiotować brak mi słów na te moje dolegliwości to dziecko testuje moje granice od początku ! 😝
mam to samo 🤣
 
Do góry