reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Test papp-a i usg

Aleksandra0501

Fanka BB :)
Dołączył(a)
1 Sierpień 2020
Postów
184
Miasto
Pyskowice
Witam wszystkie mamusie. Piszę z taka sprawa.jestem w 12 tygodniu ciąży i Byłam w piątek na USG prenatalnym i okazało sie, że dzieciątko ma bardzo duże NT 6,5 CM od razu zostałam skierowana do genetyka wizytę mamy w środę i chciałam się dowiedzieć czy któraś z mam miała może robiona aminopunkcje i czy wyniki z testu PAPP-A I WOLNE BHCG wyszły złe, a po aminopunkcji było wszystko dobrze. Wyniki z bety 29,93 odpowiada 0,579 MoM i papp-a 0,230 odpowiada 0,132 MoM
ryzyko podstawowe
Trisomia 21 1:929 skorygowane 1:4
Trisomia 18 podstawowe 1:2142 skorygowane >1:4
Trisomia 13 podstawowe 1:6747 skorygowane 1:9
 

Załączniki

  • 15962768135756503971188871301315.jpg
    15962768135756503971188871301315.jpg
    1,8 MB · Wyświetleń: 4 531
reklama
Witam mamusie. Niestety nie udało się zrobić aminopunkcji, pojechałam na badania podczas USG okazało się, że aniołkowi przestało bić serduszko. Serca nam pękły ale żyjemy dalej z nadzieją, że następne dzieciątko będzie zdrowe ❤️. Pozdrawiam wszystkie mamy i życzę dużo szczęścia i zdrowia !
 
reklama
Ogromnie mi przykro! Cieszę się, że trzymacie się ciepłych myśli i los oszczędził wam podejmowania trudnych decyzji [emoji3590]
 
Rozwiązanie
Witajcie, wczoraj otrzymałam wynik pappa i przeżywam najgorszy czas w życiu . Mam 46 lat .. jestem w ciąży z 4 dzieckiem wszystkie zdrowe, dwa usg wszystko super aż lekarz powiedział ze w tym wieku nad wyraz dobrze i pappa .. 1:4 zd ..
załamałam się : wolne bhcg 3,591 MoM, pappa 0,599 .. co myśleć ?? Zdecydowałam się na sanco ale
boje się ze to już wyrok … proszę odpiszcie
 
Witajcie, wczoraj otrzymałam wynik pappa i przeżywam najgorszy czas w życiu . Mam 46 lat .. jestem w ciąży z 4 dzieckiem wszystkie zdrowe, dwa usg wszystko super aż lekarz powiedział ze w tym wieku nad wyraz dobrze i pappa .. 1:4 zd ..
załamałam się : wolne bhcg 3,591 MoM, pappa 0,599 .. co myśleć ?? Zdecydowałam się na sanco ale
boje się ze to już wyrok … proszę odpiszcie
Bardzo możliwe, że na wynik ma wpływ wiek. Sanco to nadal badanie nieinwazyjne, przy takim ryzyku zapewne lekarze zalecają amniopunkcje z mikromacierzami. Np ja w takiej sytuacji bez wahania zdecydowałabym się na amniopunkcje bez testów nipt. Aczkolwiek wcale wynik 1:4 nie oznacza, że dziecko jest chore. Przemyślcie z mężem czy partnerem co dalej 🤞 trzymam kciuki za zdrowe dziecko
 
Bardzo możliwe, że na wynik ma wpływ wiek. Sanco to nadal badanie nieinwazyjne, przy takim ryzyku zapewne lekarze zalecają amniopunkcje z mikromacierzami. Np ja w takiej sytuacji bez wahania zdecydowałabym się na amniopunkcje bez testów nipt. Aczkolwiek wcale wynik 1:4 nie oznacza, że dziecko jest chore. Przemyślcie z mężem czy partnerem co dalej 🤞 trzymam kciuki za zdrowe dziecko
Ale test sanco coś więcej mi powie prawda ?
 
Amniopunkcję mam dopiero na 14 marca a ja chce juz wiedzieć bo jestem okropna panikara i nie wytrzymam tyle .
Wynik będzie również statystyczny. Aczkolwiek prawdopodobieństwo wystąpienia wady w Sanco może wyjść dużo niższe. Może was to uspokoi. Sanco to nadal test przesiewowy.

Amniopunkcja bada kariotyp dziecka może wykluczyć lub potwierdzić wadę, a badanie z mikromacierzami wykrywa jeszcze wiecej wad, duplikacji i delegacji
 
Bardzo możliwe, że na wynik ma wpływ wiek. Sanco to nadal badanie nieinwazyjne, przy takim ryzyku zapewne lekarze zalecają amniopunkcje z mikromacierzami. Np ja w takiej sytuacji bez wahania zdecydowałabym się na amniopunkcje bez testów nipt. Aczkolwiek wcale wynik 1:4 nie oznacza, że dziecko jest chore. Przemyślcie z mężem czy partnerem co dalej 🤞 trzymam kciuki za zdrowe
Wynik będzie również statystyczny. Aczkolwiek prawdopodobieństwo wystąpienia wady w Sanco może wyjść dużo niższe. Może was to uspokoi. Sanco to nadal test przesiewowy.

Amniopunkcja bada kariotyp dziecka może wykluczyć lub potwierdzić wadę, a badanie z mikromacierzami wykrywa jeszcze wiecej wad, duplikacji i delegacji
Powiedz mi proszę czy lepszy jest sanco czy Nifty czy są podobne bo widzę ze się orientujesz ?
 
Wynik będzie również statystyczny. Aczkolwiek prawdopodobieństwo wystąpienia wady w Sanco może wyjść dużo niższe. Może was to uspokoi. Sanco to nadal test przesiewowy.

Amniopunkcja bada kariotyp dziecka może wykluczyć lub potwierdzić wadę, a badanie z mikromacierzami wykrywa jeszcze wiecej wad, duplikacji i delegacji
Bo czytam ze przychodzi wynik np prawidłowy kardiotyp męski .. to jest już jakaś odpowiedz
 
reklama
Do góry