reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierwsze okulary małego dziecka - jak nauczyć?

A.Patrycja

Fanka BB :)
Dołączył(a)
15 Grudzień 2022
Postów
482
Cześć, dziewczyny macie dziecko, które musi nosić okulary? Mój syn ma 20 miesięcy, musi nosić okulary... Jak przyzwyczaić takiego malucha do noszenia? Jak zachęcić żeby nie ściągał?
Strasznie się obawiam jego reakcji :(
 
reklama
Witam. Moja córeczka zaczęła nosić okulary ok 2 roku życia. Też się strasznie martwiłam jak to będzie ale sama zauważyła, że lepiej widzi i lepiej jej się funkcjonuje w okularkach. Początkowo zdejmowała od czasu do czasu bo bolały ją oczka, dopóki się nie przyzwyczaiła. Byłam bardzo pozytywnie zaskoczona jej reakcją na okulary i zupełnie niepotrzebnie się martwiłam 😉
 
Dziękuję dziewczyny. Sama "noszę" okulary, więc zaczęłam je faktycznie nosić non stop, żeby widzial że też je mam ;)
Podczas mierzenia u optyka strasznie płakał i szybko ściągał okulary 🙈 mam nadzieje, ze w domu będzie lepiej.. ;)
 
Dziękuję dziewczyny. Sama "noszę" okulary, więc zaczęłam je faktycznie nosić non stop, żeby widzial że też je mam ;)
Podczas mierzenia u optyka strasznie płakał i szybko ściągał okulary 🙈 mam nadzieje, ze w domu będzie lepiej.. ;)
dla dzieci małych są okularki z gumką na głowie. One lepiej leżą i dzieci chętniej je noszą.
 
Też myślałam, że ta gumka to będzie super sprawa ale córkę tak wkurzała, że szarpała i ciągnęła okulary dopóki jej nie urwała. Bez gumeczki okulary zupełnie jej nie przeszkadzają 😆
 
Też myślałam, że ta gumka to będzie super sprawa ale córkę tak wkurzała, że szarpała i ciągnęła okulary dopóki jej nie urwała. Bez gumeczki okulary zupełnie jej nie przeszkadzają 😆
ja mierzyłam synkowi takie "normalne", które mają odpinane rączki i zamiast nich można dać gumkę, albo dołożyć do rączek mała gumkę żeby trzymała okulary, albo właśnie nosić takie zwykłe, i takie mu wzięłam ;) ale jak będzie je nosił to jeszcze nie wiem, bitwę zaczynamy od wtorku 😜
 
Córka ma dokładnie takie jak opisujesz. Odpinane zauszniki i można do nich doczepić gumeczkę. Są elastyczne i niezniszczalne, Ada tylko trochę je obgryzła 😆 Trzymam kciuki! Powodzenia!
 
reklama
ja mierzyłam synkowi takie "normalne", które mają odpinane rączki i zamiast nich można dać gumkę, albo dołożyć do rączek mała gumkę żeby trzymała okulary, albo właśnie nosić takie zwykłe, i takie mu wzięłam ;) ale jak będzie je nosił to jeszcze nie wiem, bitwę zaczynamy od wtorku 😜
A może po prostu zmień nastawienie. Nie zakładaj z góry, że trzeba będzie walczyć. Pamiętaj, że dziecko często przejmuje nastawienie rodziców. A może pójdzie gładko i dziecku okulary nie będą przeszkadzały i rządnej Natalia nie będzie?
 
Do góry