reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Test PAPPA

Nadzieja02

Początkująca w BB
Dołączył(a)
27 Sierpień 2019
Postów
24
Kochane kobietki, mam pytanie, mój lekarz jest nieosiągalny póki co.

Robiłam test PAPPA w Diagnostyka. W poprzedniej ciazy jak go robiłam to miałam dwa wyniki: test białka pappa i wolna jednostka beta HCG. Tutaj Pani chyba przy rejrstracji coś pomyliła bo mam sam wynik pappa. Czy on będzie wystraczalny? Czy mogę zrobić jutro czyli będzie to w innym terminie samą betę HCG?
Na stronie diagnostyka widzę, że rzeczywiście są to dwie oddzielne pozycje i powinnam zapłacić coś koło 300 zł, a płaciłam 180 zł... z drugiej strony nie mam pewności, że wynik będzie dostępny do środy rano wtedy mam wizytę.
Czy ktoś z Was się orientuje Czy te dwa badania mogą być wykonane w innym terminie ? Martwię się tym bardziej, że to białko PAPPA wyszło mi baaaardzo niskie :-(
 
reklama
A to ginekolog Ci kazał zrobić test pappa? Czy robiłaś go na własną rękę? Bo się to robi razem z usg i lekarz wklepuje do swojego programu.
Test pappa - białko to ginekolog wpisze do swojego programu i to wyliczy ryzyko itp.
 
Wydaje mi się, ze pełne badanie Pappy to beta HCG i białko pappa. Ja robiłam również w diagnostyce i przyszły mi dwa wyniki.
Jeśli chodzi o wynik to nie masz co się nim na razie przejmować bo to i tak lekarz przelicza na jednostki MoM.
 
Tak wiem, że przelicza. Lekarz mi powiedział, że mogę taki test wykonać i on go dołączy do usg I trymestru, tak samo miałam w pierwszej ciazy. Tylko zastanawiam się czy sam wynik białka pappa coś da bez tego hcg...Czy jest sens żebyś jutro poszła zrobić sami hcg, a i tak nie mam pewności, że będę miała wynik bo termin realizacji do 5 dni...
 
Tak wiem, że przelicza. Lekarz mi powiedział, że mogę taki test wykonać i on go dołączy do usg I trymestru, tak samo miałam w pierwszej ciazy. Tylko zastanawiam się czy sam wynik białka pappa coś da bez tego hcg...Czy jest sens żebyś jutro poszła zrobić sami hcg, a i tak nie mam pewności, że będę miała wynik bo termin realizacji do 5 dni...
A nie możesz skontaktować się z lekarzem i go zapytać?
 
Jest na urlopie. Mówił mi na ostatniej wizycie, ma pocztę włączoną. Napisałam sms, może odpisze jak dostanie. Ale chciałam się was poradzić bo może ktoś miał taką sytuację
 
Białko pappa i wolna beta hcg musi być w komplecie żeby wyliczyć ryzyka.
Nie wiem co w sytuacji jeśli są wykonane innego dnia.
No i pamiętaj, że to nie jest zwykła beta
 
Kochane kobietki, mam pytanie, mój lekarz jest nieosiągalny póki co.

Robiłam test PAPPA w Diagnostyka. W poprzedniej ciazy jak go robiłam to miałam dwa wyniki: test białka pappa i wolna jednostka beta HCG. Tutaj Pani chyba przy rejrstracji coś pomyliła bo mam sam wynik pappa. Czy on będzie wystraczalny? Czy mogę zrobić jutro czyli będzie to w innym terminie samą betę HCG?
Na stronie diagnostyka widzę, że rzeczywiście są to dwie oddzielne pozycje i powinnam zapłacić coś koło 300 zł, a płaciłam 180 zł... z drugiej strony nie mam pewności, że wynik będzie dostępny do środy rano wtedy mam wizytę.
Czy ktoś z Was się orientuje Czy te dwa badania mogą być wykonane w innym terminie ? Martwię się tym bardziej, że to białko PAPPA wyszło mi baaaardzo niskie :-(
Wydaje mi się ze najrozsądniej byłoby zrobić jutro zarówno białko pappa jak i wolną betę hcg. Najwyżej wyniki doślesz lekarzowi SMSem a on odeślę Ci skorygowane ryzyka
 
reklama
Białko pappa i wolna beta hcg musi być w komplecie żeby wyliczyć ryzyka.
Nie wiem co w sytuacji jeśli są wykonane innego dnia.
No i pamiętaj, że to nie jest zwykła beta

Wydaje mi się ze najrozsądniej byłoby zrobić jutro zarówno białko pappa jak i wolną betę hcg. Najwyżej wyniki doślesz lekarzowi SMSem a on odeślę Ci skorygowane ryzyka
Dzięki dziewczyny, tak też zrobię, zakupiłam pakiet już przez stronę i jutro podjadę. Może akurat się uda zrealizować wyniki w terminie albo przełożyć wizytę o jeden dzień chociaż :-) cała niedziela w nerwach a to dziecku nie służy
 
Do góry