reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2023

To jestem ciekawa, kto tam siedzi ;) Ja od prenatalnych wiem, że chłopiec, potem potwierdzał to mój lekarz, więc myślę, że na połówkowych nie będzie niespodzianki :) Z imieniem nie mieliśmy problemu, bo dostanie po tacie - Adaś.
Koniecznie daj znać we wtorek :)
My tez jesteśmy już bardzo ciekawi, maz powiedzial mi wczoraj ze przeczuwa dziewczynkę, ja w sumie też no ale moze byc roznie, weź tu czekaj teraz do wtorku 😁
Adaś to piękne imię, też brałam je pod uwagę dla chłopca 😊
Dam znać 😊
 
reklama
My tez jesteśmy już bardzo ciekawi, maz powiedzial mi wczoraj ze przeczuwa dziewczynkę, ja w sumie też no ale moze byc roznie, weź tu czekaj teraz do wtorku 😁
Adaś to piękne imię, też brałam je pod uwagę dla chłopca 😊
Dam znać 😊
Ja byłam pewna dziewczynki, na 100%, bo u mnie w rodzinie dużo dziewczynek. I jak usłyszałam, to myślałam, że coś się lekarzowi pomerdało ;) Ale potem mój potwierdził, otrząsnęłam się z szoku i bardzo się cieszę. A jakie imię macie dla dziewczynki?
 
Cześć dziewczyny!Termin mam na 22 października,jestem z Krakowa.Czy są tutaj dziewczyny które rodziły już wcześniej w Ujastku lub mają opinie o tej położnej
 
Ja byłam pewna dziewczynki, na 100%, bo u mnie w rodzinie dużo dziewczynek. I jak usłyszałam, to myślałam, że coś się lekarzowi pomerdało ;) Ale potem mój potwierdził, otrząsnęłam się z szoku i bardzo się cieszę. A jakie imię macie dla dziewczynki?
Przepraszam że dopiero odpisuje ale zapomniałam jakoś 😅
Wybraliśmy Liwia, bardzo nam obu sie podoba ale dalej nie jesteśmy pewni czy to dziewczynka bo nie chciała dziś wspolpracowac, nogi skulone jak się tylko da ale gin powiedziała że na 80% dziewczynka, więc nie na 100%, jest ta niepewnosc,wstrzymam się z kupowaniem ciuszków do następnej wizyty 😆
 
Hej, mam do Was pytanie. Czy wiecie jaki powinien być dokładny cukier z glukometru w ciąży na czczo, 1 godz. po posiłku i 2 godziny po?
Bo co sprawdzam na internecie to te wyniki na każdej stronie są zupełnie różne. Dzięki wielkie za wszystkie odpowiedzi. Pozdrawiam
 
Ja w poprzedniej ciąży miałam cukrzycę . Takie były normy .
 

Załączniki

  • 019d3a32-8e24-46c8-8de5-e6f1594983e8.jpeg
    019d3a32-8e24-46c8-8de5-e6f1594983e8.jpeg
    37,3 KB · Wyświetleń: 59
Ja w poprzedniej ciąży miałam podejrzenie cukrzycy (zwymiotowałam na teście krzywej... 😟), ale byłam pod opieką diabetologa. Na czczo powinno być 70-90, 1 h po posiłku mniej niż 140, z czegokolwiek mówiła mi, że kiedyś było max 120 i jakby cukier trzymał się w tych okolicach to byłoby super. 🙂 Mi kazała badać na czczo, 1 h po śniadaniu, 1 h po 2 śniadaniu, 1 h po obiedzie, 1 h po podwieczorku, 1 h po kolacji i ze 3 razy w tygodniu w nocy. Dzięki Bogu, że pomiary 2 h po posiłkach odpadły, bo bym się musiała kłuć chyba co godzinę. 😜
 
Hej, jestem załamana krzywą cukrową.
Mierze codziennie cukier glukometrem i miałam nadzieję, że po badaniu nie będzie aż tak kiepsko, bo codziennie cukier przeważnie w normie czasami lekko podwyzszony.
A na krzywej na czczo wyszło mi 92,5
Po godzinie 207,3
A dwie godziny po 167,5
Zastanawiam się po co mierzyć glukometrem, skoro krzywa wychodzi i tak całkiem inaczej.
 
reklama
Hejka,
Czy są już tutaj mamy z terminem na Październik 2023? Mi pokazuje wstępny termin na koniec września, początek października. Powiem coś o sobie : mam na imię Ania i to jest moja pierwsza ciąża. W piątek po raz pierwszy zobaczyłam magiczne 2 kreseczki. Udało się po 2 latach starań ☺️ aktualnie czekam na pierwsza wizytę u ginekologa.

Mam nadzieje, że trochę się nas tutaj zbierze ☺️
Zapraszam ☺️🥰
Hej :) gratulacje ! Ja mam na imie Aneta , termin porodu mam zaplanowany na 2 pazniernika. Jest to moja pierwsza ciąża 🌺
 
Do góry