reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak poradzićsobie z potówką

Mam prośbę do mam bardziej może doświadczonych odemnie. Może znacie jakieś domowe sposoby żeby poradzić sobie z potówką. Cały kark mojej córeczki jest mocno zaczerwieniony i pełno na nim drobnych pęcherzyków z wodą. Jakoś pozatym ani jej to nie boli ani nie swędzi ale poprostu jest.Nie chcę ropbić afery i biec z nią od razu do ośrodka zdrowia gdyż podejrzewam że to poprostu potówka. Mój skarb najczęściej śpi na pleckach w nocy no i jak wstaje to poduszkę można byłoby aż wykrecać, tak jest spocona. Napewno jej nie przegrzewam. Wogóle to zastanawiam się czy jest to normalne żeby dziecko aż tak się pociło? Bardzo prosze doradzcie jkak sobei z tym poradzić
 
reklama
Możesz przemywać potówki rumiankiem, albo zrobić małej kąpiel w rumianku. Może jak śpi mocniej się zapoci na karku i stąd te potówki. Bądź metka przy ubranku ją drażni, jeśli nie wycinasz? choć na pewno wycinasz. Spróbuj rumianku :tak: i daj znać czy przechodzi:tak:
 
Moze to nie kwestia tego co mysle ale czy stopki i raczki tez ma mokre bo jesli tak to moga byc poczatki krzywicy a krostki na karku na bank potowki:-).i w sumie inne mamusie juz doradzily co zrobic pozdrawiam
 
Mozesz tez pod plecki podkładac na podusie recznik(bawełniany) a potowki posypac maka ziemniaczana..Jesli nie beda znikac to idz do lekarza,przepisze ci Pimafukort albo inna masc.Zwruc uwage w czym mała spi?czy jest to na pewno bawełna?A z czego jest poduszka?Albo czym ja przykrywasz?Nie sa to jakies włokna sztuczne?Jesli tak to wymien na bawełne.
 
Kobietki dzięki za rady...pomagają-jak na dziś to troszke to zbladło... ale wczoraj wygladało strasznie:szok: W nocy Gosiak śpi w bawełnianej koszulce i pampersie, przykryta cienkim kocykiem- o ile się nie rozkopie. Tak poza główką to w sumie jakośspecjalnie przykryta nie jest. W nocy w pokoju mamy temperature ok 20-21 stopni...
 
Ja na potówki polecam białą papkę robioną w aptece - to na wysuszenie. A potem, żeby z kolei za bardzo nie wysuszyć skóry kąpiele w siemieniu lnianym (gotujesz 4 łyżki nasion w 2 szklankach wody i dodajesz tego gluta do kąpieli). Sprawdzone na mojej córce - pomaga :tak:
 
Ja bym się bliżej przyjarzała temu poceniu i poszła z tym do pediatry, moze to rzeczywiście nic nie znaczy ale ktoś tu wspomniał o początkach krzywicy i myślę, że powinnaś to koniecznie skonsultować z pediatrą. Tak zeby tego nie przeoczyć.
 
reklama
Powiedzcie mi, czy wasze dzieci tak niemilosiernie poca sie w takie upalne jak teraz dni??
Moja corka jak spi, to jest cala mokra - glowka i twarz...podobnie jest podczas jedzenia.:confused:
 
Do góry