reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2024

reklama
no ale chyba eutyrox zbija TSH więc dawkę trzeba było zmniejszyć . Tak mi się wydaje 🤨

Bo w ciąży podobno trzeba zwiększyć🤔
I jak teraz miałam konsultacje z luxmedu to też mi powiedziała, że trzeba było zwiększyć dawkę a mam 1,75 TSH. Jak byłam w 1 ciąży to też mi zwiększała dawki, bo z tego co mi tłumaczyła lekarka to chodzi o to że dziecko potrzebuje hormonów tarczycy a my ich nie produkujemy i zwiększa się zapotrzebowanie, bo my potrzebujemy i dziecko. Tyle że mi zawsze kazała jeszcze robić FT4 i nawet w wynikach w diagnostyce są podane tabelki dla kobiet w ciąży.
We wtorek mam wizytę u endo na NFZ, bo tam zamierzam w czasie ciąży chodzić ciekawe co mi powie 🤔
 

Załączniki

  • 2024-02-28 11_54_40-Diagnostyka - Twoje wyniki - Work - Microsoft​ Edge.png
    2024-02-28 11_54_40-Diagnostyka - Twoje wyniki - Work - Microsoft​ Edge.png
    12,9 KB · Wyświetleń: 20
I jak teraz miałam konsultacje z luxmedu to też mi powiedziała, że trzeba było zwiększyć dawkę a mam 1,75 TSH. Jak byłam w 1 ciąży to też mi zwiększała dawki, bo z tego co mi tłumaczyła lekarka to chodzi o to że dziecko potrzebuje hormonów tarczycy a my ich nie produkujemy i zwiększa się zapotrzebowanie, bo my potrzebujemy i dziecko. Tyle że mi zawsze kazała jeszcze robić FT4 i nawet w wynikach w diagnostyce są podane tabelki dla kobiet w ciąży.
We wtorek mam wizytę u endo na NFZ, bo tam zamierzam w czasie ciąży chodzić ciekawe co mi powie 🤔
No właśnie, co laboratorium to inne widełki dopuszczalne, dlatego trzeba słuchać lekarza i tego co on mówi ;)
Daj znać co powie endo na NFZ :p bo ja przerobiłam już kilku lekarzy na NFZ i żaden nawet mnie dokładnie nie zbadał. A prywatnie całkowicie inne podejście mają
 
na czym polega ta metoda?
dziewczyny tutaj mnie zainteresowały i popatrzyłam w internecie to się patrzy niby ma podstawie zdjęcia USG ciąży z okolic 6 tygodnia 😉

Cyt. Metoda Ramziego zwana także teorią Ramziego zakłada, że można przewidzieć płeć dziecka już w 6. tygodniu ciąży, wykorzystując do tego obraz z USG. Według teorii tej, jeśli łożysko formuje się po prawej stronie macicy, dziecko najprawdopodobniej będzie chłopcem
 
dziewczyny tutaj mnie zainteresowały i popatrzyłam w internecie to się patrzy niby ma podstawie zdjęcia USG ciąży z okolic 6 tygodnia 😉

Cyt. Metoda Ramziego zwana także teorią Ramziego zakłada, że można przewidzieć płeć dziecka już w 6. tygodniu ciąży, wykorzystując do tego obraz z USG. Według teorii tej, jeśli łożysko formuje się po prawej stronie macicy, dziecko najprawdopodobniej będzie chłopcem
A gdzie to łożysko widać?😅
 
reklama
Do góry