reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

problem z 8-latkiem

Dołączył(a)
22 Grudzień 2008
Postów
9
Witam. Mam problem z moim 8-letnim synem, mianowicie taki iż za każdym razem gdy idzie siku to woła mnie albo mojego męża, żeby mu pomoc. Ani ja ani mąż nie umiemy go nauczyć samodzielności, po prostu brak nam już pomysłów. Syn nie chce sam się kąpać ubierać itp. Razem z mężem zastanawiamy wybrać sie do psychologa ale jak narazie chciałabym usłyszeć waszą opinię .Proszę was o radę...
Z góry dziękuje.
 
reklama
hmmm ...ja bym poprostu ustaliła z synem ze jest już duzy i nie bedziecie mu pomagac wiecej ...i koniec ,nie róbcie nic za niego najwyzej bedzie chodził posikany ,nie ubrany itd,jednoczesnie trzeba sie starać zapenic go ze go kochacie i ze sobie tak dobrze radzi ,ze jestescie dumni ,ale nic za niego nie robić i byc konsekwentnym....a ze chodzi napewno do szkoły najlepei to zrobić w ferrie ...wiem ze pewnie to drastyczne ,i zaraz sie na mnie zwala ataki ,ze jak tak mozna ...no ale 8 letni chłopiec powinnien robic wszystko sam ...:happy:

pozdrawiam i czekam na wieści jak syn sobie radzi ...
 
Witam. Mam problem z moim 8-letnim synem, mianowicie taki iż za każdym razem gdy idzie siku to woła mnie albo mojego męża, żeby mu pomoc.

Powiem Ci, ze to faktycznie problem.......A jak to sie odbywa w szkole :baffled::confused: wola pania.... bo nie potrafie sobie wyobrazic, ze dziecko przez caly pobyt w szkole nie idzie do WC :confused:
 
Powiem Ci, ze to faktycznie problem.......A jak to sie odbywa w szkole :baffled::confused: wola pania.... bo nie potrafie sobie wyobrazic, ze dziecko przez caly pobyt w szkole nie idzie do WC :confused:

Syn jest chory tzn opóźniony w rozwoju umysłowym. Chodzi do szkoły specjalnej i tam nauczycielka która ma z nim zajęcia pomaga mu. Od wczoraj syn sika na siedząco bo mój mąż go namowil i jak narazie nie ma problemu...
 
a jesteście wogóle pod jakąś fachową opieką ?
jesteście w jakimś stowarzyszeniu ?, napewno inne mamy mające podobne problemy bardziej by pomogły niż my tutaj

a Ty musisz mieć dużo siły i cierpliwości do syna , tego Ci życzę na ten nowy nadchodzący rok :happy:
DASZ RADE :tak:
 
reklama
moja córka ma 8,5roku i autyzm w stponiu lekkim.od jakiegos roku sama sie myje(tzn glowe ja jej myje i 2razy w tygodniu pomagam sie jej myc albo dogladam),sama sie ubiera i zalatwia si tez sama.jeszcze do niedawna musialam jej pocierac pupe gdy zrobila kupe ale powiedzialam ze jest juz duza i dotad siedziala na sedesie az sie sama wytarla.przez pierwszych pare razy miala pobrudzone majtki ale nie krzyczalam na nia za to ani nie karalam,mowialm ze sie nic nie stalo itd.czasami musze jej pomoc np.w rozpieciu guzika czy suwaka .ubieraj syna tak zeby moglsie sam łatwo rozebrac czy ubrac np w dres i popros Panią w szkole żeby starała sie mu nie pomagac,że może ona go jakos zachęci do samodzielnosci.A z myciem to powiedz mu żeby sam sie troszkę umył np.ręce i nogi a wy mu umyjecie resztę.I ta krakowskim targiem może uda sie go nauczyc żeby sam sie całkiem mył:-)małymi kroczkami duzo mozna zrobic;)
 
Do góry