reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mleko modyfikowane

Brunkowa Mama

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
26 Listopad 2007
Postów
125
Dziewczyny do kiedy zamierzacie podawać lub podawałyście dzieciom mleko modyfikowane ?
Kiedy przeszłyście lub planujecie przejście na mleko "zwykłe" ?

pozdrawiam i dziękuję z góry za odpowiedzi
 
reklama
mój mały z racji skazy białkowej do roku tylko mleko zastępcze bebilon pepti ale od roku po malu zaczelam co jakis czas wprowadzac modyfikowane-nestle waniliowe, i teraz juz raz dziennie dostaje to wlasnie mleczko a raz dziennie tylko poniewaz po wiekszej ilosci ma zatwadzenia a reszta to juz jego bebilon no a zwykle mlejko jest dla cielaka, przepraszam ale tak sadze do 3 lat napewno nie bede podawac, pozdrawaim ;-);-)
 
Filip zaczął dostawać mleko mod. kiedy miał 5 miesięcy - 1 butelkę przed snem.

Mleko krowie... hmmm... jakoś koło roczku zaczęłam mu coraz odważniej podawać budyń, czy kaszkę manną i potem już samo mleko. Gdzieś około 14 miesięcy. Fifi to mleko bardzo lubi, zdecydowanie bardziej niż modyfikowane i wypije właściwie każdą ilość. Suma summarum dostaje 1 butlę mleka UHT wieczorem (ok. 180 ml) i jedną butlę 3. modyfikowanej rano (około 140 ml).

Zresztą on bardzo lubi wszystko, co ma związek z mlekiem (budynie, kaszki, jogurciki itp.)
 
Przemo modyfikowane pił do roku po czym odrzucił jakiekolwiek mleko.
Kiedyś cos robiłam ze zwykłego krowiego i chciał spróbować i od tej pory pije zwykłe - miał wtedy jakieś 18-20 miesięcy:tak:
 
Dziewczyny do kiedy zamierzacie podawać lub podawałyście dzieciom mleko modyfikowane ?
Kiedy przeszłyście lub planujecie przejście na mleko "zwykłe" ?

pozdrawiam i dziękuję z góry za odpowiedzi
Ja zamierzam podawac do 3 roku zycia mleko modyfikowane:tak:
Podaje od 3 misiaca zycia do dzis prawie 2 latka:tak:
Pije dwa lub 3 razy dziennie , nie podaje krowiego bo uwazam za nie zdrowe i Blania nie lubi tego samku :sorry:
 
Dawidek od samego poczatku - jako ze nie miałam pokarmu:-( - jedynie 2 tygodnie - pił mleko modyfikowane ... , nan 1, bebilon omneo pózniej było pepti dłuuugo dłuuugo ... a od jakiego 18m mleko zwykle (tzn. pil modyfikowane, ale budynie i inne robilam na krowim) ... a w związku z tym ze jednak moje dziecko nie zostało cudownie uzdrowione z alergii - co powiedzial jeden lekarz :baffled: .. teraz pije Sinlac i mleko ryzowe, bądz sojowe :tak:
 
... no a zwykle mlejko jest dla cielaka, przepraszam ale tak sadze do 3 lat napewno nie bede podawac, pozdrawaim ;-);-)


hmmmmm ........ podejrzewam, że Ty jednak pijesz cielakowe mleko :-)
Wiem, że bogatsze jest oczywiście modyfikowane ... ale nie można całe życie go pić ...
Z jakiego powodu nie dajecie zwykłego ?
Z powodu właśnie uboższego składu, czy obaw przed skazą lub wdęciami ?
 
hmmmmm ........ podejrzewam, że Ty jednak pijesz cielakowe mleko :-)
Wiem, że bogatsze jest oczywiście modyfikowane ... ale nie można całe życie go pić ...
Z jakiego powodu nie dajecie zwykłego ?
Z powodu właśnie uboższego składu, czy obaw przed skazą lub wdęciami ?
O ile zrozumialam (nie chce sie wtracac)to kolezanka miala na mysli ze malym dzieciom sie nie daje mleka krowiego i dlatego napisala ze jest dla cielaka :confused2:
Dla dziecka malego modifikowane a dla cielaka krowie mleko:-D;-)chyba o to chodzilo:tak:

Kazdy robi jak uwaza:tak::tak:

Dla najmłodszych jest modyfikowane

Niemowlętom i małym dzieciom nie podaje się mleka krowiego (ani innych ssaków), ponieważ białko, które zawiera, różni się od białka obecnego w mleku matki. Jeśli kobieta nie może karmić piersią, dziecko żywione jest mlekiem modyfikowanym, przygotowywanym przemysłowo na bazie mleka krowiego. Modyfikacja polega na zmianie proporcji między białkami serwatkowymi i kazeinowymi (zmieniają się proporcje, ale nie skład aminokwasowy tych białek), ponadto tłuszcz zwierzęcy zastępowany jest przez roślinny, a zawartość minerałów i witamin dostosowuje się do potrzeb malucha.
Pasteryzacja i metoda UHT niszczy bakterie

Dzieciom, które skończyły dwa lata, można już podawać mleko UHT. Jest ono wysokiej jakości, pozyskiwane i przechowywane w bardzo higienicznych warunkach. Technologia Ultra High Temperature polega na krótkotrwałym (1-5 sekund) podgrzaniu napoju do temperatury 135-150 stopni i natychmiastowym schłodzeniu do temperatury 20 stopni. Proces ten zabija bakterie i przetrwalniki (czyli nieaktywne formy bakterii, które w sprzyjających warunkach mogą stać się groźne). Takie mleko po otwarciu nie fermentuje.

Pasteryzacja zabija większość bakterii, ale nie niszczy przetrwalników. Dlatego okres przydatności do spożycia takiego mleka jest krótszy. Oba procesy powodują ubytki witamin (mleko zawiera niewielkie ilości witaminy D, A, B2, E i K), ale nie wpływają na zawartość białka, wapnia i innych składników mineralnych. Straty witamin są podobne jak podczas gotowania mleka. Skądinąd mleko niemodyfikowane nie jest źródłem witamin, bo zawiera ich po prostu za mało.

Wzielam to ze strony pierwszej lepszej na Google:tak::tak:
A Ja czytalam w ksiazce Bobovity jeszcze ze jest zbyt ciezkie na mloda watrobe i nerki:sorry::-(.


http://bobovita.pl/leksykon.php?m1=5&m2=58 tutaj jest strona co i jak o mleku krowim . jesli masz ochote poczytaj :)
 
Ostatnia edycja:
no a zwykle mlejko jest dla cielaka, przepraszam ale tak sadze do 3 lat napewno nie bede podawac, pozdrawaim ;-);-)
ja generalnie czuję się urażona jako mama dziecka które pije cielakowe mleko a koleżance radzę uważać na słownictwo bo to już nie pierwszy wątek,gdzie w Twoim poście padają zbyt wyrafinowane słówka:wściekła/y:
każdy ma prawo karmić dziecko czym chce i każdy ma prawo wyrazić swoje zdanie ale chyba w bardziej cenzuralny sposób niz Ty:crazy:
ja czuję się co najmniej zniesmaczona:baffled:
 
reklama
hmmmmm ........ podejrzewam, że Ty jednak pijesz cielakowe mleko :-)
Wiem, że bogatsze jest oczywiście modyfikowane ... ale nie można całe życie go pić ...
Z jakiego powodu nie dajecie zwykłego ?
Z powodu właśnie uboższego składu, czy obaw przed skazą lub wdęciami ?
mowa jest o dzieciach a nie o tym co ja spożywam.przede wszystkim nie dale z powodu ubogiego skladu bo moj maly pije jeszcze duzo mleka...niestety taka prawda ze podawanie mleka za wczesnie nie sluzy a wrecz przeciwnie wole kupywac mleko modyfikowane z witaminami bogatej rozpiętości niz dawać mleko które pija cielaki jak sie urodzą:-p:-p:-p..aczkolwiek to jest sprawa każdej mamy jesli dzicko po prostu je lubi to przecież nie umrze, można "dowartościowywać" dziecko w inny sposób.aa pewnie przez to ze od urodzenia musialam baardzo uwazac co mu podaje przed obawa zeby nie dostał uczulenia tak juz mi zostanie...i zapewne zdrowe dzieci można karmić inaczej ja juz tak nie potrafię bo 100 razy czytam co dany produkt zawiera i uważam by bylo to naprawdę zdrowe a mleko krowie takie MI sie nie wydaje
 
Ostatnia edycja:
Do góry