reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kość nosowa płodu

Martyna76

Fanka BB :)
Dołączył(a)
11 Listopad 2008
Postów
160
Miasto
Gdańsk
Witam!
Jestem obecnie w 39 tygodniu ciąży.. do rozwiązania zostało mi jeszcze ok 10 dni. Tak oczekując na poród przegladałam wyniki usg mojej dziewczynki. Zaniepokoił mnie wymiar kości nosowej NB, który w 29 tyg. wynosił 6.9 mm.
Czy kość nie jest za krótka? Jakie wymiary NB miały wasze dzieciaczki??
Z góry dziękuję za odpowiedz...
 
reklama
troszke poszperalam na temat kosci nosowej i sama siebie zmartwilam....

brak kosci miedzy 11-14tc (lub jeslli jest za mala) swiadczy o zespole Downa...
na zadnym USG nie widze noska Maluszka!!!!
ale nie moge znalezc nic o normach w wymiarach kosci nosowej - bede dalej szukac :)!!!
 
troszke poszperalam na temat kosci nosowej i sama siebie zmartwilam....

brak kosci miedzy 11-14tc (lub jeslli jest za mala) swiadczy o zespole Downa...
na zadnym USG nie widze noska Maluszka!!!!
ale nie moge znalezc nic o normach w wymiarach kosci nosowej - bede dalej szukac :)!!!

Najgorsze co można zrobić to czytać dużo w necie. Gdyby u twojego dziceka było podejrzenie ZD to myślę,że lekarz poinformowałby cię o tym. Myśl pozytywnie, na pewno maluch jest zdrowy.
 
Brak kości nosowej nie świadczy o ZD, jest tylko jednym z markerów genetycznych. Fakt, że sporo dzieci z ZD nie ma kości nosowej bądź ma je znacznie skróconą, ale są takie dzieci z ZD, które mają NB w normie (tak było w przypadku mojego Synka). Nie ma sensu zamartwiać się na zapas, bo niestety często gęsto gin "zapomina" zmierzyć kości nosowej co wg mnie jest dużym błędem.
 
Witam!
wielu lekarzy nie mówi nic o kości nosowej bo podobno trzeba mieć dobry sprzęt i wcale nie tak łatwo ja wypatrzyć... u mnie na usg w 13 tyg powiedział tylko ,że owa kosć jest, natomiast na połówkowym musiał trochę poszukać ale na szczęście ją dojrzał:-)
 
Pomiar kości nosowej i przezierność karkowa robi się miedzy 11-14tyg ciąży.
Później wyniki nie są miarodajne. Pomiar kości nosowej w 29tygodniu
nie ma żadnego znaczenia dla określenie prawdopodobieństwa ZD.
 
A ja szczeze mowiac pierwszy raz slysze o takim czyms jak " kosc nosowa plodu"
Tak was czytalam i czasami nie wiem czy to dobrze cz zle ze tu (gdzie mieszkam)robia tylko jednego skana i nic nie sprawdzala na tym skanie. Napewno jak bede miala 2-gie to bede chyba za duzo myslala. Tu pobierana jest tylko krew i speawdzaja prawdopodobienstwo Downa i jeszcze 2-ch chorob.
Widzicie nawet nie wiem co to jest USG polowkowe:confused:, moze ktoras napisac?
 
reklama
Do góry