reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kość nosowa płodu

nie no nie panikuje tylko chcialabym juz teraz moc sie oswajac z mysla ze mogloby byc cos nie tak... ( chociaz tak nie zakladam - bedzie wsio ok ;) )
mi sie wydaje ze nie wiedziec nic do konca i doznac szoku przy porodzie, jest gorsze niz dowiedziec sie bedac jeszcze z malym w brzuszku!!...
chyba po to robimy dokladne badanie w 11-14tc a potem polowkowe by moc leczyc malego jak sie da i oswajac sie z mysla ze cos jest nietak...

Ja tam jestem dobrej mysli - ale tu chodzi o male "niedopatrzenie" ze strony mojego gina ktory poprostu nie poinformowal mnie ze wogole mierzy sie kosc nosowa!!!!
 
reklama
nie no nie panikuje tylko chcialabym juz teraz moc sie oswajac z mysla ze mogloby byc cos nie tak... ( chociaz tak nie zakladam - bedzie wsio ok ;) )
mi sie wydaje ze nie wiedziec nic do konca i doznac szoku przy porodzie, jest gorsze niz dowiedziec sie bedac jeszcze z malym w brzuszku!!...
chyba po to robimy dokladne badanie w 11-14tc a potem polowkowe by moc leczyc malego jak sie da i oswajac sie z mysla ze cos jest nietak...

Ja tam jestem dobrej mysli - ale tu chodzi o male "niedopatrzenie" ze strony mojego gina ktory poprostu nie poinformowal mnie ze wogole mierzy sie kosc nosowa!!!!

To nie jest niedopatrzenie, to po prostu słaby sprzet i wczesna ciąza, ja o kości nosowej ,że w ogóle jest dowiedziałam się dopiero na USG połówkowym i tylko dlatego, że mały pokazał buzię ...... więc nie panikuj zawczasu. Na niektóre pomiary dziecko musi po prostu dorosnąć
 
tez bede chciala zobaczyc buziuchne mojego szkraba :).... hihi pewnie boski widok :)....
ja poprosze o zdjecie buzki - jak maluszek da se zrobic, chociaz ostatnio spi na usg ale nic nie wiadomo....

ja sie nie moge doczekac a do 26.11. jeszcze duuuuzo czasu!! :(
 
My po 30 tyg. chcieliśmy zrobić USG kolejne 3 D ale niestety mały wsadził buźkę w łożysko i (__)__) :confused: im starszy tym bardziej wstydliwy : D
 
troszke poszperalam na temat kosci nosowej i sama siebie zmartwilam....

brak kosci miedzy 11-14tc (lub jeslli jest za mala) swiadczy o zespole Downa...
na zadnym USG nie widze noska Maluszka!!!!
ale nie moge znalezc nic o normach w wymiarach kosci nosowej - bede dalej szukac :)!!!
hej Piękna, nasz doktorek robil nam to badanie miedzy 11-14 t.c. i jak było wszystko dobrze to nic nie mówił, ja się upomniałam jak byłm w spitalu i mi na usg pokazał, ale na zdjęciu nic nie mam napisane.
 
na zdjeciach z usg w 23 24 tyg wyraznie widac nosek :) i wyrazni widac ze to nos taty ;pp mam nadzieje ze nie musze sie przejmowac tym ze lekarz nie powiedzial nic o kosci na tym usg ? :cool2:
 
reklama
hej Piękna, nasz doktorek robil nam to badanie miedzy 11-14 t.c. i jak było wszystko dobrze to nic nie mówił, ja się upomniałam jak byłm w spitalu i mi na usg pokazał, ale na zdjęciu nic nie mam napisane.
ja sie upomne by mi pokazal bo nigdy nie widzialam noska mojego Dzikuska....
ale na nastepnej wizycie robimy usg polowkowe wiec go wymecze :D:D:D:D!!!
ostatnio albo troszke ja zaniedbalam to wszystko albo on byl juz zmeczony - skonczylismy jak najszybciej wizyte i tyle... na nastepnej bedzie lepiej :)...
 
Do góry