reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szczepienia -pytania,obawy i niepokoje/reakcja dzieci na szczepienia

reklama
mnie by chyba glowa zaczela bolec jak bym posluchala Radia Maryja:-D

Ja też :-D:-D:-D

a wracając do tematu, ja też nie szczepię swojej rodziny ani na zwykłą grypę, a tym bardziej na tę nową odmianę. Nie mają one żadnych atestów i nie wiedomo, co jest w nich zawarte.

Nie zaszczepię i mam nadzieję, że nie pożałuję swojej decyzji :tak:
 
Dziewczyny!!! ABSOLUTNIE NIE SZCZEPCIE SIE!!! :no:ANI NIKOGO! nie wiem czy jestescie wierzące czy nie ale wiem że MATKA BOŻA OSTRZEGA PRZECIWKO TEJ SZCZEPIONCE !!!!!!!!!!!!!!!!!
Dużo osób po niej umiera...
wogóle ona nie pomaga...słuchajcie na ten temat Radia Maryja!!! wypowiadaja sie lekarze.

Dziewczyno co Ty piszesz ? Ty słuchasz tego radia ?:no::no:
 
Dziewczyny!!! ABSOLUTNIE NIE SZCZEPCIE SIE!!! :no:ANI NIKOGO! nie wiem czy jestescie wierzące czy nie ale wiem że MATKA BOŻA OSTRZEGA PRZECIWKO TEJ SZCZEPIONCE !!!!!!!!!!!!!!!!!
Dużo osób po niej umiera...
wogóle ona nie pomaga...słuchajcie na ten temat Radia Maryja!!! wypowiadaja sie lekarze.
O Matko! :-D:eek::-D:eek::-D Weszlam na ten watek przypadkowo, ale powiem Wam szczerze, ze sie dawno tak nie usmialam :-p Musze zerknac na inne wypowiedzi Anulki, bo sie ciekawie zapowiada :-p
 
ja się boję szczepionek wszelakich, a już tymbardziej takiej nie do końca przebadanej, więc szczepić nie zamierzam :no:
tylko ciekawe czy one beda obowiazkowe i czy bedzie cos grozic ze strony sanepidu za niezaszczepienie...
 
hehehe :laugh2::laugh2::laugh2: Uśmiałam się :laugh2::laugh2::laugh2:
a co do tematu, szczepić nie mam zamiaru bo jak grypa złapie to i zaszczepionego jak tak ma być to tak będzie,poza tym królikiem doświadczalnym być nie chcę.

Anulka86, więcej wiary w realizm a nie w radio Maryja !!!


 
Drogie Mamy,
Chcialabym poznac Wasze opinie na temat szczepień na rotawirusy i pneumokoki. Slyszalam, ze czesc mam nie szczepi ze wzgledu na koszt takich szczepien. Sama jestem w nieciekawej sytuacji finansowej na ten moment, ale nie chce narazac mojej coreczki na jakiekolwiek ryzyko, jesli bym pominela te szczepienia.
Bardzo prosze podzielcie sie opiniami, czy faktycznie są one az tak niezbedne jak nam sie to prezentuje w spotach telewizyjnych?

Dzieki
Magda
 
reklama
leelu1802 jako położna i młoda mama uważam że powinno się szczepić tymi szczepionkami dzieci które są bardzo narażone na zakażenia np. dzieci które urodziły się z problemami zdrowotnymi lub są osłabione lub chodzą do żłobka i są bardzo narażone na infekcje. Firmy farmaceutyczne ciągle cos nowego wymyślają a lekarze za prowizję nam to wciskają, koszt tej szczepionki jest taki duży że jeżeli była by ta niezbędna to by była sponsorowana przez NFZ. Robi się wielki szum koło tych szczepionek, jest mnóstwo innych chorób które są równie groźne i każde dziecko może na nie zachorować a jednak na nie, nie szczepimy. Ja zaszczepiłam syna podstawowymi szczepionkami i mam jeszcze zamiar zaszczepić go przeciwko kleszczowemu zapaleniu mózgu bo jeździmy z nim do domku letniskowego w lesie i tam jest ryzyko ze jakiś kleszcz się do niego przyczepi.
 
Do góry