reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Bylam na pierwszej wizycie u ginekologa i skierowal mnie wlasnie na kopernika bo po pierwsze ciaza jest blizniacza a po drugie jednokosmowkowa i wogole nie wiem co to znaczy,orientujesz sie moze??
ania ja akurat mam ciaze dwuowodniowa dwukosmówkowa, wiec nie zaglebialam sie w temat jednokosmowkowych. moze dziewczyny inne ci pomoga.
 
reklama
Bylam na pierwszej wizycie u ginekologa i skierowal mnie wlasnie na kopernika bo po pierwsze ciaza jest blizniacza a po drugie jednokosmowkowa i wogole nie wiem co to znaczy,orientujesz sie moze??


Witaj :) Gratuluje przyszłej podwójnej Mamusi :-) Ciąża bliźniacza jednokosmówkowa to nic innego jak jednołożyskowa, bliżej ten termin mówi o tym,że Twoje dzieci będą miały jedno wspolne łożysko, ale jest jeszcze rozgraniczenie na jednokosmówkową jednoowodniową i jednokosmówkową dwuowodniową-taka była moja. Owodnie z kolei to nic innego jak "domki" dla Twoich maluszków, jeśli są 2 to znaczy,że mimo jednego łożyska, które będzie ich żywić, każde będzie miało swój odrębny świat-domek czyli worek owodniowy, a jeśli będzie 1 to będą miały ten domek wspólny. Dziś medycyna jest rozwinięta w tym temacie i każda z możliwości jest do przejścia, ale to bliżej musi wyjaśnić CI lekarz, niemniej na pewno nie masz się czym denerwować, że ciąża jest jednokosmówkowa!! Pozdrawiam i życzę spokojnych 9-ciu miesięcy :-)
 
Witaj :) Gratuluje przyszłej podwójnej Mamusi :-) Ciąża bliźniacza jednokosmówkowa to nic innego jak jednołożyskowa, bliżej ten termin mówi o tym,że Twoje dzieci będą miały jedno wspolne łożysko, ale jest jeszcze rozgraniczenie na jednokosmówkową jednoowodniową i jednokosmówkową dwuowodniową-taka była moja. Owodnie z kolei to nic innego jak "domki" dla Twoich maluszków, jeśli są 2 to znaczy,że mimo jednego łożyska, które będzie ich żywić, każde będzie miało swój odrębny świat-domek czyli worek owodniowy, a jeśli będzie 1 to będą miały ten domek wspólny. Dziś medycyna jest rozwinięta w tym temacie i każda z możliwości jest do przejścia, ale to bliżej musi wyjaśnić CI lekarz, niemniej na pewno nie masz się czym denerwować, że ciąża jest jednokosmówkowa!! Pozdrawiam i życzę spokojnych 9-ciu miesięcy :-)
Dzięki wielkie,troche mnie to uspokoiło,lekarz mi niepowiedzial czy jes dwuwodniowa czy jednowodniowa i tym tez sie troche nie pokoje.A z zasady jestem panikara i moze nie potrzebnie te moje nerwy
 
Dzięki wielkie,troche mnie to uspokoiło,lekarz mi niepowiedzial czy jes dwuwodniowa czy jednowodniowa i tym tez sie troche nie pokoje.A z zasady jestem panikara i moze nie potrzebnie te moje nerwy
ania napisze ci jeszcze na jakiej zasadzie dziala poradnia na Kopernika. wlasnie sama mam sie tam zjawic w czwartek na kontrole. pojawic trzeba sie przed godzina 10, znajduje sie ona na parterze musisz poprosic portiera , zeby ci odpowiedni korytarz pokazal. w poradni wszystkie przybyle Panie zostawiaja swoje skierowania dla lekarza, ktory w danym dniu w poradni przyjmuje. on je przeglada czyta i decyduje, ktora z Pan w danym dniu zostaje na wizyte, a ktora ma sie zglosic w innym terminie. w ciagu dnia przyjmuja 15 pacjentek. jak stwierdza, ze twoj przypadek zostaje to wtedy siadasz na korytarzu i cierpliwie czekasz;)

pod tym linkiem znajdziesz numer do poradni patologii ciazy: http://www.su.krakow.pl/htm/tel/14.htm
a tu cos o dzialalnosi poradni:
http://www.perinatologia.cm-uj.krakow.pl/poradnia.html
 
Ostatnia edycja:
ania napisze ci jeszcze na jakiej zasadzie dziala poradnia na Kopernika. wlasnie sama mam sie tam zjawic w czwartek na kontrole. pojawic trzeba sie przed godzina 10, znajduje sie ona na parterze musisz poprosic portiera , zeby ci odpowiedni korytarz pokazal. w poradni wszystkie przybyle Panie zostawiaja swoje skierowania dla lekarza, ktory w danym dniu w poradni przyjmuje. on je przeglada czyta i decyduje, ktora z Pan w danym dniu zostaje na wizyte, a ktora ma sie zglosic w innym terminie. w ciagu dnia przyjmuja 15 pacjentek. jak stwierdza, ze twoj przypadek zostaje to wtedy siadasz na korytarzu i cierpliwie czekasz;)

pod tym linkiem znajdziesz numer do poradni patologii ciazy: Szpital Uniwersytecki w Krakowie
a tu cos o dzialalnosi poradni:
Klinika Położnictwa i Perinatologii
Dziękuję Ci bardzo za te informacje,widocznie moja znajoma mnie w błąd wprowadziła bo mi mowiła że poradnia jest czynna od wtorku do czwartku,ale skoro jest czynna od poniedziałku to się wybiorę w poniedziałek z samego rana.Chciałabym żeby mnie przyjęli ale to już nie ode mnie zależy:(może bym się troche uspokoiła,bo od wtorku po wizycie u ginekologa nie moge dojść do Siebie
 
Witam wszytskie przyszłe mamy bliźniaczków. Ja rownież spodziewam się bliżniaków jestem w 21 tygodniu ciąży,Jestem troszeczkę wystraszona to całą sytuacją ale myśle że na tym formu znajdę oparcie. Pozdarwiam marta:-)
 
Bylam na pierwszej wizycie u ginekologa i skierowal mnie wlasnie na kopernika bo po pierwsze ciaza jest blizniacza a po drugie jednokosmowkowa i wogole nie wiem co to znaczy,orientujesz sie moze??
Ania jednokosmówkowa oznacza ze jest jedno łożysko jak juz wiesz, ale kompletnie nie martw sie na zapas. Bo np mi lekarz powiedzial ze to niedobrze, bo dzieci zywia sie z jednego lozyska i moga sie nierowno rozwijac..pozniej jeszcze w internecie sie naczytalam i tez sie zestresowalam. A moja pomimo ze byla jednokosmowkowa przebiegala wzorowo i dzieciaczki urodzily sie rowniusienkie. Z tego co widze to duzo z nas wlasnie ma jedno lozysko i pomimo to wszystko jest ok. Jak sa dwa woreczki owodniowe (dwuowodniowa) to nie ma sie czym martwic.
Witam wszytskie przyszłe mamy bliźniaczków. Ja rownież spodziewam się bliżniaków jestem w 21 tygodniu ciąży,Jestem troszeczkę wystraszona to całą sytuacją ale myśle że na tym formu znajdę oparcie. Pozdarwiam marta:-)
Witaj marta123. Jasne ze znajdziesz oparcie:-) Ja juz jestem rozpakowana mamusia, tym bardziej sluze rada:-)
 
witajcie
witaj Marta potwierdzam zdanie dziewczyn, uzależnisz się od tego forum, będziesz myśleć co u innych, mimo,że przeciez się nie znamy

ja dzień spokojny, choć wariuję na myśl o poniedziałkowym szpitalu

ja też mam jedno łożysko a dzieci nie różnią się mocno wagowo, rozwijają się prawidłowo, więc takie straszenie kogoś nie jest ok.

dziewczyny trzymajcie kciuki, jutro nie odpalam kompa, posiedzę z mężulkiem, także do środy mam nadzieję

buziaki, zdrówka
 
reklama
witajcie
witaj Marta potwierdzam zdanie dziewczyn, uzależnisz się od tego forum, będziesz myśleć co u innych, mimo,że przeciez się nie znamy

ja dzień spokojny, choć wariuję na myśl o poniedziałkowym szpitalu

ja też mam jedno łożysko a dzieci nie różnią się mocno wagowo, rozwijają się prawidłowo, więc takie straszenie kogoś nie jest ok.

dziewczyny trzymajcie kciuki, jutro nie odpalam kompa, posiedzę z mężulkiem, także do środy mam nadzieję

buziaki, zdrówka
goga big badz dzielna!!!! bedzie dobrze, szybko wracaj!!!!
 
Do góry