reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wątek główny

Witam się:-D:-D:-D

Dziś nocka tylko przebiegła na przewijaniu i karmieniu 3 razy, bo Bartusia wczoraj Mężuś i Babcia wymęczyli, więc ładnie w nocy spał:happy2::happy2::happy2:

Muszę się Wam pochwalić, bo ważę i wyglądam już tak jak przed ciążą i wczoraj jak byłam w pracy to wszyscy byli zaskoczeni, ale prawili komplementy, więc było mi bardzo miło:tak::tak::tak: a poza tym jest tam taka jedna dziewczyna, za którą nikt nie przepada i ona rodziła w sierpniu i jej zazdrość w oku była BEZCENNA (choć ona waży tylko 4kg więcej niż przez ciążą i wcale tego nie widać):cool2::cool2::cool2: oczywiście dostałam ochrzan, że nie przyjechałam z Bartusiem, ale wytłumaczyłam, że mam sprawy na mieście do załatwienia i następnym razem go przywiozę i zostało wybaczone:-p:-p:-p
 
reklama
Witam się:-D:-D:-D

Dziś nocka tylko przebiegła na przewijaniu i karmieniu 3 razy, bo Bartusia wczoraj Mężuś i Babcia wymęczyli, więc ładnie w nocy spał:happy2::happy2::happy2:

Muszę się Wam pochwalić, bo ważę i wyglądam już tak jak przed ciążą i wczoraj jak byłam w pracy to wszyscy byli zaskoczeni, ale prawili komplementy, więc było mi bardzo miło:tak::tak::tak: a poza tym jest tam taka jedna dziewczyna, za którą nikt nie przepada i ona rodziła w sierpniu i jej zazdrość w oku była BEZCENNA (choć ona waży tylko 4kg więcej niż przez ciążą i wcale tego nie widać):cool2::cool2::cool2: oczywiście dostałam ochrzan, że nie przyjechałam z Bartusiem, ale wytłumaczyłam, że mam sprawy na mieście do załatwienia i następnym razem go przywiozę i zostało wybaczone:-p:-p:-p
Ty to masz szczeście no.... ja walcze ze swoja waga i jak narazie przygrywam te walke bo moja waga stoi w miejscu :wściekła/y::wściekła/y::no::no:

My juz dzis zaliczyliśmy spacerek i teraz chłopaki śpią... :-)Dziewczyny zaczynam popadać w rutyne... :sorry2:Od kilku czy kilkunastu dni to samo tzn.rano wstać nakarmic i przebrac dzieci potem ja sniadanko i BB potem sprzatanie mieszkanka i spacerek po spacerku chłopaki śpią a ja robie obiad i w miedzy czasie BB. Potem moj przychodzi i dalej reszta dnia leci tak szybko ze nim sie obejrze trzeba dzieci kapac i kłaść sie spać... Masakra normalnie :-p

Jeszcze dzisiaj zauważyłam ze mojego Sebusia coś wysypało:szok: i jak tylko moj przyjedzie to ide z nim do lekarza bo niewiem co to jest i nie moge pozwolic na to zeby na Kubę to cos przeszło. :no:U nas na szczescie przychodnia czynna do 18 wiec spokojnie zdążymy... Oby to nie było nic poważnego ani zaraźliwego:-(
 
Ostatnia edycja:
witam :-)
tak zaglądam tu dziś na raty,b mały dzisiaj ciągle na r.ekach,nawet teraz i pisze jedna reka,dlatego mało uzywam polskich znaków. Maly nispokojnie spi dzis,musze go tulic,bo co go poloze do łózeczka to sie zaraz budzi i placze,n rekach sie uspokaja.
ale własnie kilka minut temu przewijałam go ,a przy okazji pepuszek moczylam spirytusem i hura !!!:-D-pepuszek odpadł:-D:tak:,a tak sie martwiłam,ze cos sie paprze,troszkę tam mokre takie pod spodem ,ale to taka wydzielinka może być jak pępek już odpada,bo gdzieś wyczytałam w necie-Boże,ja mam czwarte dziecko!,a wszystko już zapomniałam i czuję sie jakby to było moje 1sze dziecko-przynajmniej w niektórych sprawach,jednak -tak długa przerwa robi swoje,w szpitalu jedna pielęgniarka od noworodków mówi do mnie-to pani 1sze dziecko?,a ja na to,że 4te,nie wierzyła mi,zagladnęła w kartę i dopiero uwierzyła-he he:-Dwidać też nieźle się trzymam:tak:
Pisze ten post już chyba pótorej godziny,bo ciągle maluszek mnie wołał płaczem-taki ma dzień.Mąż kupił juz mleczko bebiko i dałam mu własnie i nareszcie wypił całą porcję bez ociągania się-widac ,że mu posmakowało-zobaczę jakie będą efekty,czy będzie tolerował,no i wreszcie nie było żadnych grudek,ładnie sie rozpuściło:tak:
agapa-dzięki za dobre słowa:tak:,a na naszej klasie u siebie w galerii nie mam Dominika-najstarszego syna,miałam kiedyś,ale co jakiś czas zmieniam zdjęcia i jeszcze nie dodałam,zrobię mi z Michałkiem i dodam,ale wszystkie moje dzieciaczki-oprócz Michałka oczywiście,maja swoje konta na nk-bo bardzo chciały mieć:tak:.Michas wreszcie po karmieniu śpi-zobaczymy jak długo
 
dziewczyny czy to normalne ze odkad wyszlam ze szpitala moje odchody poporodowe wygladaja jak ostatni dzien okresu czyli prawie ich nie ma ? Zastanawiam sie nad zmianą podpasek na wkładki albo ob mini ( chociaz zastanawiam ze czy mozna zablokowac odchody nawet minimalne tamponem) ogolnie ja tez waze juz nawet kilo mniej niz przed ciążą chociaż brzuszek jeszcze nie jest płaski i niestety w rozstepach :(
 
cześć dziewczyny, u nas dzisiaj wszystko ok:-)dziewczyny czy któraś wie jak zmienić swój suwaczek?,bo ja nadal mam ,że jestem w ciąży
 
Ostatnia edycja:
cześć dziewczyny, u nas dzisiaj wszystko ok:-)dziewczyny czy któraś wie jak zmienić swój suwaczek?,bo ja nadal mam ,że jestem w ciąży
Ja poszukałam w googlach ,wpisałam suwaczki dziecięce,czy jakoś tak,no i dałam sobie u gory"operacje"-w operacjach edycję profilu ,potem "edytu sygnaturę,tam wykasowałam suwaczek ciążowy i wstawiłam kod suwaczka,który sobie utworzyłam:tak:-też dopiero wczoraj to zrobiłam
dziewczyny czy to normalne ze odkad wyszlam ze szpitala moje odchody poporodowe wygladaja jak ostatni dzien okresu czyli prawie ich nie ma ? Zastanawiam sie nad zmianą podpasek na wkładki albo ob mini ( chociaz zastanawiam ze czy mozna zablokowac odchody nawet minimalne tamponem) ogolnie ja tez waze juz nawet kilo mniej niz przed ciążą chociaż brzuszek jeszcze nie jest płaski i niestety w rozstepach :(
wogóle nie krwawiłaś?,ja krwawiłam około tygodnia-tzn.z dnia na dzień krwawienie sie zmieniało,najbardziej to ze trzy dni krwawiłam i skrzepy takie mi tez odchodziły,potem zbladły te odchody ,a dziś-12dni po porodzie już nie krwawię,tylko jakąś tam bladożółtą wydzielinę mam troszkę.A co do tamponu,to absolutnie nie wolno go używać w połogu-łatwo o zakażenie,no i niech ta macica sie oczyszcza i swobodnie te odchody wypływają.Nie boli Cie brzuch?-bo czasem jak się odchody zatrzymują to brzuch może boleć.Zapytaj pielęgniarki która Cie odwiedza po porodzie,do mnie położne przyjeżdżają to zawsze mogę je zapytać jak cos nie tak.
Zyczę Wam spokojnej nocki z maluszkami:tak:,mój w dzień trochę wojował,ale teraz słodko spi,jeszcze obudzi sie na karmienie i mam nadzieję,że noc będzie spokojna jak zawsze-tylko właśnie dziś był 1szy taki dzień,kiedy mały marudził bardziej.
 
Witajcie Dziewczynki:)
Od wczoraj jesteśmy w domku :)
Niestety leżałam dość długo w szpitalu :( Na odpowiednim wątku opiszę co i jak się działo.
Mam nadzieję że Niunio da mi szansę Was nadrobić...
Jak na razie jest bardzo grzeczny, tylko bardzo dużo je... Ale liczę że się to jakoś unormuje...W końcu urodził się dość duży :)
Kończę na razie, pozdrawiam Was wszystkie :)
 
dziewczyny czy to normalne ze odkad wyszlam ze szpitala moje odchody poporodowe wygladaja jak ostatni dzien okresu czyli prawie ich nie ma ? Zastanawiam sie nad zmianą podpasek na wkładki albo ob mini ( chociaz zastanawiam ze czy mozna zablokowac odchody nawet minimalne tamponem) ogolnie ja tez waze juz nawet kilo mniej niz przed ciążą chociaż brzuszek jeszcze nie jest płaski i niestety w rozstepach :(
tak jak mówiła anne tamponów niestety nie wolno używać...:(

a tak w ogóle to witam się z Wami czwartkowo, npcka taka sobie, mały właśnie się budzi i zaczyna swoje płaczki udawaczki.... a jednak usnął znowu hehehe
w nocy wstał 3 razy ( jak na niego to aż 3 razy) i koło 4 cierpiał z powodu brzuszka więc wszyscy cierpieli razem z nim, bo raczej nie dało się go nie słyszec i pospac heheheh

dzisiaj zrobimy kolejny spacerek, tym razem z pół godzinki..... może troszkę dłużej.... :D wczoraj byliśmy na pierwszym wspólnym spacerku z tatą, tata dumny szedł z wózkiem, nie chciał mi oddac:p:p heheheh
robi się troszkę cieplej.. może w końcu wiosna przyjdzie??
 
dziewczyny czy to normalne ze odkad wyszlam ze szpitala moje odchody poporodowe wygladaja jak ostatni dzien okresu czyli prawie ich nie ma ? Zastanawiam sie nad zmianą podpasek na wkładki albo ob mini ( chociaz zastanawiam ze czy mozna zablokowac odchody nawet minimalne tamponem) ogolnie ja tez waze juz nawet kilo mniej niz przed ciążą chociaż brzuszek jeszcze nie jest płaski i niestety w rozstepach :(
To mało krwawiłaś... Ja krwawiłam ok 3 tygodni teraz wydzielina jest taka żółtawa ale jest jej bardzo mało i śmiało moge używać wkładek higienicznych.
tak jak mówiła anne tamponów niestety nie wolno używać...:(

a tak w ogóle to witam się z Wami czwartkowo, npcka taka sobie, mały właśnie się budzi i zaczyna swoje płaczki udawaczki.... a jednak usnął znowu hehehe
w nocy wstał 3 razy ( jak na niego to aż 3 razy) i koło 4 cierpiał z powodu brzuszka więc wszyscy cierpieli razem z nim, bo raczej nie dało się go nie słyszec i pospac heheheh

dzisiaj zrobimy kolejny spacerek, tym razem z pół godzinki..... może troszkę dłużej.... :D wczoraj byliśmy na pierwszym wspólnym spacerku z tatą, tata dumny szedł z wózkiem, nie chciał mi oddac:p:p heheheh
robi się troszkę cieplej.. może w końcu wiosna przyjdzie??

No mam nadzieje ze ta wiosna w koncu do nas zawita... Wczoraj na spacerku zauważyłam pierwsze przebiśniegi moze to juz??? Dzis niestety nie możemy iść na spacer bo po 1 pogoda sie załamała zimno jak cholera... a po 2 byłam wczoraj z Sebastianem u lekarza z ta wysypka i musimy posiedziec w domku kilka dni :(( A nocka taka sobie co prawda mały spał ładnie ale ja poszłam spac o 2 bo nie umialam zasnac tak mnie biodro bolało ze myślałam ze krećka dostane... ani sie jak położyć ani siedziec ... masakra jakas.
 
reklama
Witajcie
wczoraj mój mąż miał urodziny i nie zdążyłami wleżć na BB bo i w kuchni szalelismy i mielismy gości:-). Dzisiaj juz spokój, teściowa pojechała do domu;-), to mogę poczytać , co u Was.
Rudaania, dobrze, że juz jesteś w domu z maluchem:tak:

Dziewczyny ( szczególnie te karmiące piersią)
sprawdzałam 2 dni na mojej Hani;-)tolerancję na laktozę. Tzn. nie podaję jej pierwszych "porcji" pokarmu, w których jest b.duzo laktozy, co może powodować bóle brzuszka. I mała nie pręży mi się po jedzeniu !!
Sprawdzałam tez w drugą stronę-kiedy tego nie zrobiłam, brzuszek pobolewał i marudziła. Spróbujcie jeżeli macie podobne problemy z karmieniem:tak:

I chciałam sie jeszcze podzielić odkryciem-sprzed lat:-)-może Wy to już znacie.
Chodzi o kąpiel. A właściwie to w czym kapiemy.
My kapiemy się w ciekłej parafinie. Hani bardzo łuszczyła się skóra, wręcz schodziła jak z węża:tak:. A po tygodniu kapieli parafinowych jest piękna i mięciutka:-). Moje starsze dzieci są alergikami i tez tego używamy i efekt jest świetny. Kiedys kupowałam emolium, oillatum i inne, ale te w tych wszystkich środkach główny składnik to właśnie parafina! Reszta to zapaszki i nic więcej .A jaka cena:szok:. Mając alergików w domu istne bankructwo:tak:Natomiast parafina kosztuje 3zł za 100ml. Różnica kolosalna. Kupuję w każdej aptece. Gorąco Wam polecam na wszelkie kłopoty skórne dzieci ale też u dorosłych.
 
Do góry