reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zapisanie dziecka w USC jesli ojciec jest za granicą

Dołączył(a)
7 Czerwiec 2010
Postów
3
Witam

chciałabym zapytać co mogę zrobić jesli chce zapisać ojca dziecka u urzędzie jednak on nie moze razem ze mna sie tam stawić gdyż przebywa za granicą, nie jestesmy małżeństwem. Zgodnie z tym co czytałam mam 2 tygodnie na zapisanie dziecka w USC a ojciec dziecka bedzie w polsce dopiero po około miesiącu od jego urodzenia, ze wzglądu na prace za granicą. Co można zrobić aby dalo sie go zapisac?

I chcialabym wiedziec czy jezeli nie wpisze nikogo w akcie i dostane wezwanie do sadu o ustalenie ojcostwa od innego mężczyzny niż ten z którym jestem związana i którego chce wpisac w akt urodzenia córki. Nie chce zgadzac sie na Badania Dna gdyż nie jestem pewna jakie wyniki wyjdą, czy sąd może bez testu Dna nadac córce nazwisko mężczyzny z którym nie jestem zwiazana?

Z góry dziękuje za szybką odpowiedz :)
 
reklama
Co do USC, za mało wiem by odpowiedzieć wiążąco.
1. jaki jest Pani stan cywilny? Jesli jest Pani po rozwodzie, kiedy go orzeczono?
2. Kiedy urodziło się dziecko lub jak jest spodziewana data porodu?

Co do ustalenia ojcostwa, jeśli nie zgodzi się Pani na badania DNA w opisanej sytuacji, z dużym prawdopodobieństwem zostanie to uznane jako okoliczność na korzyść mężczyzny który będzie chciał udowodnić, ze jest ojcem. Brak zgody na zupełnie nieinwazyjne badanie, które jest jedyną możliwością stwierdzenia stanu faktycznego obciązy Panią.
 
jestem panna i dziecko ma byc urodzone na początku lipca.

Z tego co ja słyszałam własnie na temat ustalenia ojcostwa to prawnicy różnie sie wypowiadają. A czy sąd nie weźmie pod uwagę faktu że z innym mężczyzną niż ten który domaga sie ustalenia ojcostwa tworze dla dziecka rodzinę nie bedzie na korzyść dla mnie. Po drugie skoro nie ma najważniejszego dowodu jakim jest test DNA to na jakiej podstawie sąd uzna go za ojca. W takim razie jak sie mam bronić w takiej sytuacji? Jak da sie zauważyć wyjdzie bardzo niezdrowa sytuacja, gdy my chcemy założyc dom rodzine jakiś facet bedize sie nam cały czas kręcił i przeszkadzał. Chciałabym dodać że on sam nie chce ustalenia ojcostwa tylko jego matka ze względu na to że wyszła z założenia ze możliwości na inne wnuki nie bedzie i chce mi rozwalić życie dla własnego widzimisie.
 
Ostatnia edycja:
jestem panna i dziecko ma byc urodzone na początku lipca.

Z tego co ja słyszałam własnie na temat ustalenia ojcostwa to prawnicy różnie sie wypowiadają. A czy sąd nie weźmie pod uwagę faktu że z innym mężczyzną niż ten który domaga sie ustalenia ojcostwa tworze dla dziecka rodzinę nie bedzie na korzyść dla mnie. .
Sąd jest niezawisły. Wiele też zależy od wieku dziecka.

Po drugie skoro nie ma najważniejszego dowodu jakim jest test DNA to na jakiej podstawie sąd uzna go za ojca. .

Mężczyzna ten możew dwieść, że obcował z Panią w okresie koncepcyjnym.

W takim razie jak sie mam bronić w takiej sytuacji? .

Ale bronić przed czym?
Jeśli przed tym, by jakiś mężczyzna, który na pewno nie jest ojcem dziecka nie został nim uznany rozwiązaniem są badania DNA. Jesli meżczyzna ten rzeczywiscie jest ojcem dziecka, ma prawo nim być.

Jak da sie zauważyć wyjdzie bardzo niezdrowa sytuacja, gdy my chcemy założyc dom rodzine jakiś facet bedize sie nam cały czas kręcił i przeszkadzał..

Jeśli to obcy facet, rzeczywiscie nieciekawa sytuacja. Jesli to rzeczywiście ojciec dziecka, trudno nazywać go "jakimś facetem" i zarzucać mu, że "kręci się i przeszkadza" skoro to jego dziecko.

Chciałabym dodać że on sam nie chce ustalenia ojcostwa tylko jego matka ze względu na to że wyszła z założenia ze możliwości na inne wnuki nie bedzie i chce mi rozwalić życie dla własnego widzimisie.
Jego matka nie moze złożyć pozwu o ustalenie ojcostwa.
 
Mężczyzna ten możew dwieść, że obcował z Panią w okresie koncepcyjnym.

A co jesli ja dowiode ze w tym okresie miałam wiecej niz jednego partnera ?

Nawet jesli jest biologicznym ojcem dziecka to i tak dziecko nie bedzie miało z nim rodziny i ja nie bede miała szansy na to. Z moim obecnym partnerem stworzymy dziecku rodzine ale moze ona nie wytrzymać jesli dziecko nie bedzie miało normalnej rodziny jednej matki i jednego ojca. Bo kto jest ojcem ten co wychowuje czy ten co wygrał sprawe w sadzie?
 
Ostatnia edycja:
Kodeks Rodzinny i Opiekuńczy:
Art. 85.
§ 1. Domniemywa się, że ojcem dziecka jest ten, kto obcował z matką dziecka nie dawniej niż w trzechsetnym, a nie później niż w sto osiemdziesiątym pierwszym dniu przed urodzeniem się dziecka.
§ 2. Okoliczność, że matka w tym okresie obcowała także z innym mężczyzną, może być podstawą do obalenia domniemania tylko wtedy, gdy z okoliczności wynika, że ojcostwo innego mężczyzny jest bardziej prawdopodobne.

Jak Pani w opisanej sytuacji sąd może uznać tego mężczyznę za ojca dziecka nawet jeśli udowodni Pani obcowanie z innymi partnerami. W mojej ocenie zastosowanie domniemania z art 85 KRiO w powiązaniu z odmową testów nieuchronnie doprowadzi do uznania powoda za ojca.
 
Do góry