reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dziewczyny pomozecie? PILNE! URLOP WYCHOWAWCZY CHCA ZABRAC!!

pchelka10.05

Zadomowiona(y)
Dołączył(a)
19 Wrzesień 2006
Postów
1 035
Miasto
grudziądz
witam mam pytanie dotyczace urlopu wychowawczego
Od maja 2010 przebywam na urlopie wychowawczym -płatnym 400 zł i rodzinne -68 zł
w pażdzierniku 2010 r złozyłam dokumenty do przedłuzenia owego urlopu tj. wniosek o dochodach z urzedu skarbowego za 2009 r ( maz nie pracował a mój dochud wyniusł przez cały rok ok 6000 zł )
W pażdzierniku został mi przedłuzony urlop wychowawczy i rodzinne do pazdziernika 2011 r
27 wrzesnia 2010 mój maz podjoł prace i dziesiaj zaniosłam do MOPR-u zaswiadczenie za pierwszy pełen miesiac przepracowany przez męża za pazdziernik dochud wyszedł 2025 zł i pani w MOPR powiedziała ze zabieraja nam rodzinne oraz dodatek z tytułu urlopu wychowawczego tj. 468 zł i własnie taka sume musze zwrócic ( otrzymałąm 16 listopada)
Słyszałam ze bierze sie dochód roczny pod uwage ( rozliczam sie z mężem )
Mąż jest na okresie próbnym i podstawa pensji wynosi 1600 zł brutto
W przyszłym miesiącu moze nie miec nadgodzin i dostanie jakies 1000 zł
co mam zrobic ? czy rzeczywiscie musze oddac pieniadze ?
A jezeli mąż w przyszłym miesiacu dostanie pensje nizsza speniajaca warunek 504 zł na osobe to co wtedy ? Raz dostanie wieksza a raz mniejsza pensje i co miesiac mam isc do MOPR-u i skladac podanie ?
prosze o pilna odpowiedz Asia
 
reklama
aha jeszcze jedno bo czytałam ze bierze sie pod uwage dochód roczny ?
my skladalismy teraz zaswiadczenie o dochodach za rok 2009 r i maz nie pracował
zaczoł dopiero prace we wrzesniu 2010 i pracuje dopiero 2 miesiac
wiec jakim sposobem moga zabrac ?
a i jeszcze o co chodzi z tym dochodem utraconym ???
 
witam mam pytanie dotyczace urlopu wychowawczego
Od maja 2010 przebywam na urlopie wychowawczym -płatnym 400 zł i rodzinne -68 zł
w pażdzierniku 2010 r złozyłam dokumenty do przedłuzenia owego urlopu tj. wniosek o dochodach z urzedu skarbowego za 2009 r ( maz nie pracował a mój dochud wyniusł przez cały rok ok 6000 zł )
W pażdzierniku został mi przedłuzony urlop wychowawczy i rodzinne do pazdziernika 2011 r
27 wrzesnia 2010 mój maz podjoł prace i dziesiaj zaniosłam do MOPR-u zaswiadczenie za pierwszy pełen miesiac przepracowany przez męża za pazdziernik dochud wyszedł 2025 zł i pani w MOPR powiedziała ze zabieraja nam rodzinne oraz dodatek z tytułu urlopu wychowawczego tj. 468 zł i własnie taka sume musze zwrócic ( otrzymałąm 16 listopada)
Słyszałam ze bierze sie dochód roczny pod uwage ( rozliczam sie z mężem )
Mąż jest na okresie próbnym i podstawa pensji wynosi 1600 zł brutto
W przyszłym miesiącu moze nie miec nadgodzin i dostanie jakies 1000 zł
co mam zrobic ? czy rzeczywiscie musze oddac pieniadze ?
A jezeli mąż w przyszłym miesiacu dostanie pensje nizsza speniajaca warunek 504 zł na osobe to co wtedy ? Raz dostanie wieksza a raz mniejsza pensje i co miesiac mam isc do MOPR-u i skladac podanie ?
prosze o pilna odpowiedz Asia

W ogóle nie powiini brac pod uwage roku 2010!!!Tylko 2009!!Więc babka cos Cię ściemnia!!!
 
W ogóle nie powiini brac pod uwage roku 2010!!!Tylko 2009!!Więc babka cos Cię ściemnia!!!



Mój mąż zaczoł pracowac w tym roku dopiero 27 wrzesnia (jest do grudnia na okresie próbnym)
Wiec poszłam do MOPR-u i pani mi powiedziała ze mam przynieść zaswiadczenie ile mąż zarobił za 1 pełen przepracowany miesiac tj. za listopad
i jak zaniosłam (kwota netto 2025 zł ) to powiedzieli ze przekroczylismy dochód i zabieraja nam urlop wychowawczy razem z rodzinnym mało tego musze oddac te pieniadze za listopad( 468 zł )

czy tak mozna to narazie pierwszy miesiac przepracowany w tym roku przez mojego męża !!
 
pchełka mylisz pojęcia...nie chcą zabrac Ci urlopu wychowawczego tylko dodatek do niego a to dwie różne sprawy...okres rozliczeniowy wMOPrze trwa od listopada do listopada...tak więc jeśli do listopada tego roku złozyłaś dokumenty o zasiłek rodzinny to powinnaś złożyć zaświadczenie z US o dochodach swoich i męża za 2009 r i tylko ten rok biorą pod uwagę dzieląc dochód roczny przez liczbę osób...jeśli mieścisz się w tych 504 to powinnaś dostać....Twoje dochody za 2009 r zostają utracone tzn że nie bierze się ich pod uwagę przy rozliczaniu dochodu rocznego...jeżeli przedłużyli Ci świadczenia rodzinne do X 2011 to prawo nie działa wstecz i nie mogą Ci tego zabrać
 
Zgadzam się z HIDI ja skłądałam dochody za rok 2009 do wychowawczego i mam do listopada 2011 przyznany nie interesowały ich dochody za 2010 rok twój dochód jest utracony. A po co zanosiłaś zaświadczenie do MOPR? Prosili się o to?Mój mąż w tym roku zarabia więcej i przekroczylibysmy próg ale ja ich o tym nie informuje bo w październiku 2011 zaniosę dopiero dochody za 2010
 
dziewczyny wyjasniło sie dziasiaj
u mnie w MOPRze jest okres rozliczeniowy od pazdziernika do pazdziernika
ja składałam papiery we wrzesniu mój maz nie pracował cały 2009 r wiec zasilek rodzinny + dodatki przysługiwały mi bo nie został przekroczony próg ale powieziałam pani w MOPRze ze maż własnie zaczoł prace 27 wrzesnia wiec kazali mi przyniesc zaswiadczenie za pierwszy pełen miesiac jaki mąz przepracował i zaniosła go moja tesciowa wczoraj i ta pani powiedział ze po
1 ') jest zle wypełniony druk (oni w pracy meza nie mieli tych gotowych z MOPRu tylko swoje a na ich druku nie było wielu danych )
2) z takimi danymi niepełnymi to wychodzio ze mamy prawie 700 zł na osobe wiec zabiora mi rdzinne + dodatki
Ja byłam dzis w kadrach u meza z drukiem z MOPRu wypisano mi
i o mało w MOPRze zawału nie dostałam

bo okazało sie ze dochód nie moze przekraczac 504 zł + 68 zł to daje 572zł

a nam wyszło ( panie z kadr nie odjeły wczoraj na druku składki na ubezpieczenie zdrowotne ) i wyszło nam 571 zł !!!!
wiec zabrakło 1 zł do tego aby mi zabrano rodzinne i dodatki !!!
pani była tak zdziwiona w MOPze ze liczyła 5 razy !!!
głupia 1 zł i niedosc ze by nam zabrali to jeszcze za listopad bysmy musieli oddac te 468 zł !!
ale nam sie fuksneło !!!!
pozdrawiam asia
tak wiec mam do pazdziernika 2011 !!!!
 
reklama
Do góry