reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

oniżenie etatu a urlop wychowawczy

betkab

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
24 Październik 2010
Postów
60
Witam

W połowie kwietnia ub. roku złożyłam pracodawcy wniosek o obniżenie etatu do 9/18 (jestem nauczycielką) na okres od 1.05.2011 do 31.08.2012 r. Po tym okresie chciałabym przejść na urlop wychowawczy na kolejny rok szkolny tj. od 1.09.2012 do 31.08.2013 (wniosek planowałam złożyć również w kwietniu br.). Jednak pracodawca w związku z brakiem godzin dydaktycznych mówi, że urlop wychowawczy mógłby mi przyznać tylko do 31.08.2012, bo po tym okresie nie będzie dla mnie godzin.
Proszę o poradę czy rzeczywiście nie mogę skorzystać z urlopu wychowawczego w kolejnym roku szkolnym? Dodam,że posiadam umowę na czas nieokreślony.
 
Ostatnia edycja:
reklama
W połowie kwietnia ub. roku złożyłam pracodawcy wniosek o obniżenie etatu do 9/18 (jestem nauczycielką) na okres od 1.05.2011 do 31.08.2012 r. Po tym okresie chciałabym przejść na urlop wychowawczy na kolejny rok szkolny tj. od 1.09.2012 do 31.08.2013 (wniosek planowałam złożyć również w kwietniu br.). Jednak pracodawca w związku z brakiem godzin dydaktycznych mówi, że urlop wychowawczy mógłby mi przyznać tylko do 31.08.2012, bo po tym okresie nie będzie dla mnie godzin.
Proszę o poradę czy rzeczywiście nie mogę skorzystać z urlopu wychowawczego w kolejnym roku szkolnym? Dodam,że posiadam umowę na czas nieokreślony.
Moze Pani skorzystać z urlopu w całym roku. Wniosek należy złożyć 14 dni przed planowaną datą rozpoczęcia urlopu. Mozeliwe jest, że wcześniej Pani umowa zostanie skutecznie wypowiedziana (od dnia 1 maja 2012 nie podlega Pani ochronie), wtedy urlop będzie Pani mogła wykorzystać jedynie do dnia wygaśnięcia umowy o pracę.
 
Bardzo dziękuję za odpowiedź, proszę mi jeszcze napisać:
1. czy wg Pani wniosek o urlop wychowawczy powinnam złożyć na 14 dni przed czy też zgodnie z KN (Art. 67a. 2. Wniosek o udzielenie urlopu wychowawczego powinien być zgłoszony co najmniej na 1 miesiąc przed wskazanym terminem rozpoczęcia tego urlopu)?
2. kiedy Pani zdaniem powinnam złożyć ten wniosek by nie dostać wypowiedzenia (jeśli to możliwe proszę o podanie daty) i na jaki okres?
3. czy gdybym rozpoczęła urlop wychowawczy np. 1 maja lub 1 czerwca br. to przepadnie mi urlop wypoczynkowy z bieżącego roku?

Z góry dziękuję za odpowiedź
 
Ostatnia edycja:
1. czy wg Pani wniosek o urlop wychowawczy powinnam złożyć na 14 dni przed czy też zgodnie z KN (Art. 67a. 2. Wniosek o udzielenie urlopu wychowawczego powinien być zgłoszony co najmniej na 1 miesiąc przed wskazanym terminem rozpoczęcia tego urlopu)?
Zgodnie z KN - na miesiąc naprzód.

. kiedy Pani zdaniem powinnam złożyć ten wniosek by nie dostać wypowiedzenia (jeśli to możliwe proszę o podanie daty) i na jaki okres?
Nie ma takiej mozliwosci jeśli chce Pani rozpocząć urlop od 1 września 2012. Mogłaby Pani uniknąć ryzyka zwolnienia gdyby rozpoczęła Pani urlop od początku czerwca (składajac wniosek 1 maja).

3. czy gdybym rozpoczęła urlop wychowawczy np. 1 maja lub 1 czerwca br. to przepadnie mi urlop wypoczynkowy z bieżącego roku?
Nie. Wykorzysta go Pani (oczywiscie po proporcjonalnym zmniejszeniu o okres przebywania na urlopie wychowawczym i za okres zredukowanego wymiaru) po zakończeniu urlopu wychowawczego.
 
Witam ponownie

Chciałam jeszcze dopytać czy ten wniosek o urlop wychowawczy od 1.06.2012 mogłabym złożyć już jutro, lub w kolejnych dniach (czyli przed 1.05.), bo jest on dniem wolnym a 2.05. mogę już otrzymać wypowiedzenie?

Bardzo dziękuję za pomoc i pozdrawiam
 
reklama
Witam ponownie

Chciałam jeszcze dopytać czy ten wniosek o urlop wychowawczy od 1.06.2012 mogłabym złożyć już jutro, lub w kolejnych dniach (czyli przed 1.05.), bo jest on dniem wolnym a 2.05. mogę już otrzymać wypowiedzenie?

Bardzo dziękuję za pomoc i pozdrawiam
Wniosek zgodnie z KN musi Pani złożyć na miesiąc przed planowaną datą rozpoczecia urlopu a zatem w ostatnich dniach kwietnia.
 
Do góry