reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

pomocy roczne dziecko przestalo pic mleko !!!

pchelka10.05

Zadomowiona(y)
Dołączył(a)
19 Wrzesień 2006
Postów
1 035
Miasto
grudziądz
witam zaczne od tego iz moje dziecko 2 tyg temu było chore
unhappy.gif

przyjmowalo antybiotyk i wyzdrowiało (grypa i 40 stopni goraczki )
nie chciała nic jesc dobrze ze chociaz piła cherbatki - ale rozumiem chora nie ma apetytu
ale od tyg jest tragedia
shocked.gif

jak tylko widzi butle z mlekiem ( bebilon pepti 2 poniewaz ma skaze białkowa )
to szaleje dosłownie
shocked.gif

płacze tak jak by ja "cieli na zywca" rzuca sie , ucieka
przez caly dzien nie tknie mleka za chiny
baffled5wh.gif

a wczesniej nie bylo problemu co 3 h pila 180 ml
yes2.gif

a teraz szok
zastanawiam sie nad zmiana mleka ide dzis do pediatry a;e jak ostatnio bylam to powiedzial ze to jest najlepsze mleko i nie radzi zmieniac
dodaje malej kaszke np jablkowa, gruszkowa, malinowa, lub owocowa i nic
samego mlea tez nie che pic
wiec jestem zalamana
np. wczoraj o 20 wypila 30 ml mleka (szok ale caly dzien bez mleczka )
i dzis do godz 15 nic zero mleka od wczoraj od 20
shocked.gif

zjadla 2 łyzki obiadu i 2 herbatniki , hrupkami dzieli sie z psem
nic nie pomaga
moze wy pomozecie i doradzicie
 
reklama
około roku część dzieci przestaje pic mleko:) widocznie trafiło na Twoją córkę. Mleko co 3 godziny dla roczniaka to dużo za dużo - powinno być pół litra zamiennie z kaszkami, jogurtami, serkami itp. Nie martw się i weź na przeczekanie a wapno uzupełniaj czymś innym tylko nie wiem czym przy skazie o to zapytaj pediatrę (normalnie wystarczyłby własnie jogurt, serek biały, homogenizowany nawet żółty i można nie pic mleka:)

Możesz jeszcze spróbować z kakaem część dzieci nie chce pić białego:)
 
Karola jak skończyła rok powiedziała że mleko jest "BE i koniec picia mleka - w zamian były jogurty i serki a rok później mleko wróciło do łask jak na śniadanie dostała z płatkami Nesquika :-p W sumie nie dziwię się jej - ileż czasu można w kółko to samo :-p
 
dziecko ze skazą białkową około roczku wychodzi z tej alergii więc może zacznij próbować nabiału a poza tym dla roczniaka mleko co 3h????a gdzie inne pokarmy?????

aaaa i czy ma wstręt na wszystkie pokarmy czy tylko na mleko - zrobiło się niejadkiem????
 
Na pocieszenie mogę napisać,że mój synek ok. roku miał to samo....nagle z dnia na dzień zaczął grymasić, mleko nie smakowało, kaszki na mleku też nie...po 2 tygodniach przeszło i znowu zaczął jeść mleko jak wcześniej:) Słyszałam,że dzieci czasami przechodzą taki bunt i u nas faktycznie miał on miejsce.
 
Nie martw sie nie tylko tymiałas taki problem:-) mój syn dokładnie 2 tyg po 1 urodzinach odmówił picia mleka nie pił przez jakis miesiac potem na kolejne 2 tyg przeprosił sie z mlekiem, żeby znowu po upływie tego czasu odmówić. Najśmieszniejszy jest fakt, że Kacper uwielbia ryż i jak zrobiłam mu ryż na mleku to dosłownie nim pluł a na wodzie wcinał z warzywkami az mu sie uszy trzęsły. My nadrabiamy jogurtami i ostatnio kefirem bo odziwo kefir uwielbia
 
Mój synuś odrzucił mleko koło 10 m-ca na jakiś tydzień, gdy skończył rok w grę wchodziły wyłącznie mleka smakowe ale to na śniadanie i kolacje po 150ml, teraz są wyłącznie kaszki, na śniadanie dostaje 150ml, na kolację 180ml, robię też kleik na mleku i dodaje np maliny ze słoiczka swojskie, w między czasie daje serki typu danio , danonki lub monte.
 
reklama
Do góry