reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielęgnacja i opieka nad naszymi maluszkami

mnie w szpitalu podali, żeby między 4 a 6 tyg,
tak w ogóle to nie wiem jak to jest że w krakowie nie robisz tego na NFZ tylko miasto finansuje, bo NFZ za to nie płaci, a wy piszecie, że na NFZ robicie...
u nas miasto refunduje ale dostalam zwykle skierowanie od pediatry i usg bedzie u mnie w przychodni. wiec odruchowo pisze nfz
 
reklama
ja nie wiem, kto to finansuje, ale mnie tez chcieli zapisac w przychodni. tylko ze ja ide prywatnie - jutro mam wlasnie badanie, babka zadzwonila, ze sie miejsce zwolnilo, uf.. wszyscy mowia dookola, ze miedzy 4-6 tyg.

baby
, moj kupke robi idealnie jak twoj ;-) na piersi.

jankesowa
, a nie jest tak, ze ta kupka im dluzej jest w pieluszce tym sie robi gestsza? mi sie wydaje ze tak, bo wtedy ta cala 'woda' z kupsztala sie wchlania i zostaje sama 'tresc' ;-)

a mamy chlopcow, jak czyscicie siusiaki? mi kazali troche odchylac napletek, ile sie da i zmywac. a wy jak?
 
dziewczyny a mowili wam w szpitalu albo pediatrzy zeby szeroko pieluchowac??

pytalam o to pare mcy temu na forum i wszystkie laski zgodnie chórem ze nie pieluchowaly starszych dzieci...a mnie wszyscy na około mówią ze mam pieluchować. to jak to teraz w koncu robicie? pielu****ecie szeroko czy nie?

Szymonowi zrobili usg bioderek jeszcze w szpitalu, wyszło że ma dysplacje IIa, kazali szeroko pielkuszkować to tak robiłam. Na kontrolnym usg ok. 3 tygodnia wyszło że już jest ok :-)
 
ja nie wiem, kto to finansuje, ale mnie tez chcieli zapisac w przychodni. tylko ze ja ide prywatnie - jutro mam wlasnie badanie, babka zadzwonila, ze sie miejsce zwolnilo, uf.. wszyscy mowia dookola, ze miedzy 4-6 tyg.

baby, moj kupke robi idealnie jak twoj ;-) na piersi.

jankesowa, a nie jest tak, ze ta kupka im dluzej jest w pieluszce tym sie robi gestsza? mi sie wydaje ze tak, bo wtedy ta cala 'woda' z kupsztala sie wchlania i zostaje sama 'tresc' ;-)

a mamy chlopcow, jak czyscicie siusiaki? mi kazali troche odchylac napletek, ile sie da i zmywac. a wy jak?

ja też tylko delikatnie odchylam tyle ile się da i zawsze podczas kąpieli żeby tam przepłukać jakby sie coś tam zebrało i powoli coraz wiecej sie da
 
Jankesowa, u nas kupki są takie musztardowe z grudkami.
My nie pielu****emy, starszej też nie było takiej potrzeby, na USG bioderkowym ewentualnie lekarz zaleci jeśli będzie taka konieczkość.

A my nie robimy nic z siusuakiem, poprostu myjemy z wierzchu, tak nam powiedziano w szpitalu:-)
 
mnie w szpitalu podali, żeby między 4 a 6 tyg,
tak w ogóle to nie wiem jak to jest że w krakowie nie robisz tego na NFZ tylko miasto finansuje, bo NFZ za to nie płaci, a wy piszecie, że na NFZ robicie...
...no właśnie WIELKIE DZIĘKI, BABY
...dzięki Tobie zaoszczędzę 90zł (tym razem to w Ujastku powiedzieli nam, że nie wykonują w ramach nfz ani jakichkolwiek innych, a właśnie w Siemiradzkim zrobimy za free)
 
reklama
usg bioderek też nam robili w szpitalu jeszcze i wyszło, że ok, ale mimo wszystko mam pieluszkować do 6 tyg. Wkładam pieluche w dzień, w nocy daję Mu odpocząć.
Co do siusiaka, ja też odchylam podczas kąpieli i wymywam co tam się nazbiera, położna tak kazała, więc tak robię :tak:.
 
Do góry