reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

nazwisko

Pysia29d

Fanka BB :)
Dołączył(a)
7 Grudzień 2009
Postów
1 081
Czy ktoś sie oriętuje czy przy uznaniu w urzedzie dziecko musi miec nazwisko ojca?mały ma moje nazisko bo nie pozwoliłam ojcu oznac dziecka bo chlał.teraz chce mu dac alimenty ale nie ma go w polsce wiec trudno .tyle wiem ze pare meisiecy bo to trwało. Ostanio powiedział ze chce go uznać wiec zgodizłam się zeby mu rabnąć alimenty.I teraz moje pytanie jest taki.Czy jak on podpisuje że jest ojcem to przechodzi jego naziwsko na małego>>??czy moge się na to nei zgodzić i zostawić przy swoim nazwisku>> dodam ze sie nie intersuje małym,nie przesyla kasy, pije, brudas i wogóle patologia.
 
reklama
Możesz sie nie zgodzić. Ja mimo że wychowuje syna z moim facetem ale nie jesteśmy małżeństwem i pani w urzędzie pytała się czyje nazwisko chcę aby przyjoł mój syn i ja powiedziałam że po moim W. Mogłam też dać dwuczłonowe. Tylko jeśli jesteś w małżeństwie i macie oboje to samo nazwisko - no to wiadomo nie ma dyskusji. Natomiast jeśli nie to pani w urzędzie przy zarejestrowaniu dziecka ma obowiazek sie zapytac po kim ma byc nazwisko a jeśli już jest zarejestrowwany to tym lepiej i na pewno jesli sie nie zgodzisz antoś będzie miał twoje nazwisko :)
 
Uznanie to uznanie a nazwisko to nazwisko. Jedno z drugim nie ma nic wspólnego. Jeszcze inna sprawa to alimenty. To że był za granicą nie zwalnia go z obowiązku alimentacyjnego. Jeśli w tym czasie nie płacił, to należy się o to upomnieć. Jest masa sposobów by komuś udowodnić, że pracował za granicą. Sam przez to przechodziłem.
Troszkę chaotycznie napisane Pysia29d bo nie wiem czy te alimenty były dobrowolne czy zasądzone. Jeśli rozwiniesz to przeanalizuję jeszcze raz.
Na podstawie niepłacenia i reszty tego co napisałaś, można spokojnie odebrać prawa. Odebranie praw nie ma nic wspólnego z alimentami, a jeśli już to na korzyść dziecka. Dzieje się tak dlatego, że śady patrzą też "z pod byka" na rodziców z odebranymi prawami. My zresztą też ...
 
Czy ktoś sie oriętuje czy przy uznaniu w urzedzie dziecko musi miec nazwisko ojca?mały ma moje nazisko bo nie pozwoliłam ojcu oznac dziecka bo chlał.teraz chce mu dac alimenty ale nie ma go w polsce wiec trudno .tyle wiem ze pare meisiecy bo to trwało. Ostanio powiedział ze chce go uznać wiec zgodizłam się zeby mu rabnąć alimenty.I teraz moje pytanie jest taki.Czy jak on podpisuje że jest ojcem to przechodzi jego naziwsko na małego>>??czy moge się na to nei zgodzić i zostawić przy swoim nazwisku>> dodam ze sie nie intersuje małym,nie przesyla kasy, pije, brudas i wogóle patologia.

Mały zostanie przy Twoim nazwisku <jeśli tego chcesz>, to nic że facet się przyznał do ojcostwa. Jeśli nie macie oczywiście ślubu. Jeśli macie, to tak jak jest napisane w akcie małżeństwa, że dziecko po ślubie będzie nosiło np. jego nazwisko.
Ty jesteś matką i to ty decydujesz. Jeśli w przyszłości chciała byś dziecku dać nazisko jego biologicznego ojca, to będziesz musiała napisać do USC podanie z motywacją <dla czego>. Jeśli będziesz miała nowego partnera to dziecko <po ślubie oczywiśćie może nosić jego nazwisko, tzw.będzie to dziecko przysposobione>. Pozdrawiam serdecznie :tak:
 
On nie ma jeszcze zasadzonych alimentów bo kazdy mi mówił ze sprawa bedzie trwała nawet rok,bo nie mozna zrobić testów DNA bo nikt nie wie gdzie jest itp ze jedynie przez swiadkó uznanie ale to sie bedzie ciagneło . naszczescie w tym czasie napisał ze zjezdza i chce go uznać to stwierdziłam z moim adwokatem ze poczekamy on uzna a my mu sprawe załozymy i odbierzemy prawo.Koles okradł mnie i pije cały czas.
no i własnie chciałam sie dowiedzieć czy jak uznaje przed urzedem czy moze miec moje naziwsko mały.a co sie dzieje jezeli ojciec tam upiera się ze ma byc jego nazwisko a ja swoje? bo w sadzie daja 2członowe wtedy a tam?
 
Tak właśnie. Czytałem o tym w nocy, i dziś miałem napisać. Wyprzedziła mnie czytelniczka fanta20062

;-)

Pysia, facet w urzędzie może się upierać ale i tak liczy się Twoje zdanie. Po za tym co to za ojciec jak o uznaniu ojcostwa będą decydowały testy DNA, a do nazwiska to pierwszy? :confused: Jeśli sprawa o nazwisko weszła by na drogę sądową, to zależy to już tylko i wyłącznie od sądu. Ale skoro masz mocne argumenty i dowody jesteś osobą wygraną :tak:
 
Witam pozwole ze sie wtrące z pytaniem . Iż :
NIe jestem męzatką. Mam chłopaka niebawem przyjdzie na świat nasz synek . I chodzi o to ze chce dac mu moje nazwisko. I pytanie czy później tam bedzie możliwość zmiany nazwiska na nazwisko chłopaka bądź męża?
 
reklama
z tego co ja wiem to potem nazwisko nie mozna zmienić dziecku,chyba ze zpstało ustalone sadownie a ojciec dziecka nie ma prawa do dziecka wtedy bez przeszkód. Dlatego własnie ze nie da rady potem zmienić ja szukam informacji zeby mu nie dali jego nazwiska. Nie wiem czy takie argumenty jak chlanie po pare piw dziennie,zdarzało sie ze siedział i flaszke sam wypijal/ ma jego juz dizecko ktorym sie nie zajmuje a sadził sie o nie od tak bo stwierdził"ze to on chce miec dziecko"jego rodzina jest straszna patologia,nigdzie nie pracują,czasem gdzies wyjadał za granice zarobic wracaja po 3 miesiacch i chleją .czy to sa argumenty zeby chociaz mu ograniczyc


zle przeczytałam ostatni post.mysle ze mozesz dac teraz swoje naziwsko.jak wydziesz za mąż dziecko automatycznie dostaje naziwsko takie jakie wy przyjmiecie.
 
Do góry