reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie piersią czy butelka?

Marcelina-po jakiej dobie?? Dla dziecka najwazniejsze jest zeby je przystawic do piersi w pierwszych 2 godzinach...nawet jesli nic nie leci. Potem przez pierwsze doby tez przystaiwasz malucha co 3 godziny nawet jesli mialoby to oznaczac obudzenie go i przystawienie do pustego cycka. Wszystkei te czynnosci zwiekszaja szanse na poprawne rozkrecenie laktacji
 
reklama
po cesarce po godzinie? a ja czytałam co innego.. no ale never mind.. tak czy siak se tego nie wyobrażam ;) przez kilka dni moooooże mi się laktacka rozkręci.. a jak nie? rozumiem, że międzyczasie dziecko coś je ? pielęgniarki zabierają na karmienie? czy jak to jest?
sorry za pytania ale to dla mnie czarna magia
 
po cesarce po godzinie? a ja czytałam co innego.. no ale never mind.. tak czy siak se tego nie wyobrażam ;) przez kilka dni moooooże mi się laktacka rozkręci.. a jak nie? rozumiem, że międzyczasie dziecko coś je ? pielęgniarki zabierają na karmienie? czy jak to jest?
sorry za pytania ale to dla mnie czarna magia

Na pewno od razu będą starali Ci się ją przystawić do cycka, inaczej pokarm może się nie pojawić, z resztą na początku jest siara a to dla dziecka bardzo dobry pokarm;-) A jak nie będzie nic leciało to dokarmią strzykawką z mlekiem modyfikowanym. Ogólnie przez pierwsze 24h mała może mieć żółtaczkę i będzie naświetlana ale co jakiś czas będą Ci ją przynosić i przystawiać.

Edit. ja miałam CC i przystawiali mi Wiki szybko, u mnie w szpitalu jest mega nacisk na karmienie piersią i mimo że dostawałam leki narkotyczne na ból to i tak kazali cycem karmić.
 
Marcelina- przeciez do cc nie jestes usypiana tylko znieczulana. wiec rekami ruszasz, jestes swiadomo, pielegniarki obok wiec dziecko na chwile mozesz przystawic. Oczywiscie pielegniarki jak cos to napewno dokarmia mloda tylko pamietaj ze istnije prawdopodbienstwo ze zrobia to butelka (ale tego mozesz sie dowiedziec jakie zwyczaje panuja w twoim szpitalu) co potem znacznie utrudni przystawianie do puersi i rozkrecenie laktacji.Ja doswiadczenia nie mam, tylko wiedze ze szkoly rodzenia- tam polozna mowla ze najwaznijesze sa pierwsze 2 godziny i dla malucha i dla ciebie
 
Marcelina- przeciez do cc nie jestes usypiana tylko znieczulana. wiec rekami ruszasz, jestes swiadomo, pielegniarki obok wiec dziecko na chwile mozesz przystawic. Oczywiscie pielegniarki jak cos to napewno dokarmia mloda tylko pamietaj ze istnije prawdopodbienstwo ze zrobia to butelka (ale tego mozesz sie dowiedziec jakie zwyczaje panuja w twoim szpitalu) co potem znacznie utrudni przystawianie do puersi i rozkrecenie laktacji.Ja doswiadczenia nie mam, tylko wiedze ze szkoly rodzenia- tam polozna mowla ze najwaznijesze sa pierwsze 2 godziny i dla malucha i dla ciebie

Raczej butelką nie dokarmiają a strzykawką właśnie. Po to żeby nie zaburzyć laktacji.
 
Ostatnia edycja:
Raczej butelką nie dokarmiają a strzykawką właśnie. Po to żeby nie zaburzyć laktacji.
....a róznie bywa, nasz przed jednym szpitalem przestrzegła ze daja butle bo poloznym tak wygodniej. Oczywisce mozna to głosno i wyraznie zastrzec ze sobie nie zyczysz takiego karmienia ale to moze sie skonczyc tym ze dziecka nie beda karmic prawie wcale. Dlatego warto dokladnie sie dowiedziec...a to nic nie kosztuje:)
 
reklama
Do góry