reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

opłaty za przedszkole

niuni

mamy czerwcowe 2007 Zadomowiona(y)
Dołączył(a)
6 Kwiecień 2006
Postów
823
Witam,

proszę o podpowiedź, jak to jest...
Według ostatnich doniesień, przedszkola mają zapewnić dzieciom kilka godzin dziennie bezpłatnego przebywania, poza tymi godzinami- niewielkie opłaty. W ościennych miastach tak właśnie jest.
A u nas?
W jednym z przedszkoli opłata stała wynosi 220zł, nikt nic nie wie o ustawie, opłaty miesięczne ze stawką żywieniową i ubezpieczeniem dla dziecka przebywającego 5 godzin sięgną ponad 400zł, kiedy w sąsiednich, większych miastach, dużo ponad połowę mniej.
Można coś z tym zrobić, wyłączając opcję rezygnacji z przedszkola?

Pozdrawiam.
 
reklama
Witam,

proszę o podpowiedź, jak to jest...
Według ostatnich doniesień, przedszkola mają zapewnić dzieciom kilka godzin dziennie bezpłatnego przebywania, poza tymi godzinami- niewielkie opłaty. W ościennych miastach tak właśnie jest.
A u nas?
W jednym z przedszkoli opłata stała wynosi 220zł, nikt nic nie wie o ustawie, opłaty miesięczne ze stawką żywieniową i ubezpieczeniem dla dziecka przebywającego 5 godzin sięgną ponad 400zł, kiedy w sąsiednich, większych miastach, dużo ponad połowę mniej.
Można coś z tym zrobić, wyłączając opcję rezygnacji z przedszkola?

Pozdrawiam.

Nie znam uchwały, która reguluje opłaty stąd niewiele mogę powiedzieć. Czy może mi Pani za co Pani płaci te 220 zł (jak to widnieje na pokwitowaniu)?
 
jako "opłata stała".
stanowisko zajął nawet p. prezydent mojego miasteczka: Portal Urzędu Miasta Żyrardowa
ale z tego co czytam, to odnosi się głównie do opłat za czas przekraczający 5 godzin, a mi chodzi o właśnie te 5, które winny być nieodpłatne, a są pod postacią"opłaty stałej".
 
jako "opłata stała".
stanowisko zajął nawet p. prezydent mojego miasteczka: Portal Urzędu Miasta Żyrardowa
ale z tego co czytam, to odnosi się głównie do opłat za czas przekraczający 5 godzin, a mi chodzi o właśnie te 5, które winny być nieodpłatne, a są pod postacią"opłaty stałej".


Wiem już jak wygląda sytuacja w Żyradowie stad jeszcze mam pytania:
1. w jakich godzinach dziecko jest w przedszkolu (faktycznie)?
2. jakie godziny pobytu dziecka w przedszkolu zawarła Pani w umowie z przeszkolem?
 
1. od czerwca zmieniłam pracę, więc dziecko jest od 8 do 13, gdyż mam możliwość odbioru go po obiedzie i położenia w domu spać
2. we wniosku wstępnie deklarowałam czas od 8 do 15.

wiem, że są osoby, które deklarowały czas od 8 do 12, a opłata "stała" również ich dotyczy...
 
czy taka "opłata stała" jest zgoda z prawem? W poniedziałek mamy zebranie rodziców, więc pewnie ten temat w jakimś stopniu poruszymy z dyrekcją...
 
a co w przypadku jeżeli przedszkole wprowadza obowiązek przyprowadzenia dziecka na godz. najpóźniej 8:30 rano? i twierdzą, że inaczej nie można? Mogłabym syna prowadzać na 9, ale dyrekcja mówi, że nie można. Mam taką pracę obecnie, że jej godziny mogę podporządkować pod przedszkole.
 
Ostatnia edycja:
ja tez mam taka sytuacje jak niuni
a co do oplat to u nas sie placi oplate stala niezalezna od liczby godzin, ktore dziecko tam spedza, juz nic z tego nie rozumiem
 
reklama
Podnoszę- a co w przypadku jeżeli dyrekcja nie pozwala na przyprowadzanie dziecka po godz. 8:30? czas teoretycznie bezpłatny jest między 9 a 14, wykraczając trzeba płacić opłatę stałą, a nie jak prawie wszędzie godzinową?
 
Do góry