reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Smaczki inne niż mleczko

dziubasek08, nasze dzisiejsze menu wygląda tak:
śniadanie - chleb z pastą z jajka i żółtego sera
2 śniadanie - jogurt
obiad - zupa warzywna, ziemniaki pulpety z mięsa i brokuł, brukselka
podwieczorek - jabłko, banan
kolacja - chleb z masłem i szynką.

W nocy pije 2 razy mleko ok 90 ml.

Staram się jej dawać dużo brokuł, buraków, brukselki, natki pietruszki oraz co 2 dzień dostaje jajko, ser żółty, biały. Ziemniaki robię z dodatkiem śmietany 10%.
Czasem uda mi się przemycić mleko w mannie lub kluskach lanych na mleku.
 
reklama
Mamusie mam pytanko trochę z innej beczki - czy dajecie dzieciakom Omegę 3 dla niemowląt? Bo do tej pory pediatra, do której chodziliśmy zalecała w dawce 150 mg/dobę od 6 mca życia, a wczoraj jak mój m poszedł z Gabrysiem do lekarza (trafił na inną kobitkę) po zaświadczenie, że może chodzić do żłobka, to od słowa do słowa doszło do Omegi 3 i lekarka powiedziała, żeby uważać. Ale m nie poprosił, żeby rozwinęła temat :baffled:
 
W książeczce zdrowia dziecka jeszcze w szpitalu wbili nam pieczątkę: "Zalecenia: dla matki karmiącej 500mg DHA dziennie, dla dziecka od 6 m.ż. do 3 r.ż. 150mg DHA dziennie". Ja łykam DHA, dzieć dostaje DHA, nie wiem co ta lekarka mogła mieć na myśli.
 
benfica, ja dawałam Ali Omegamed, ale tylko przez 3 miesiące. Później się przerzuciłam na tran i cały czas go podaję.
Z lekarzem na temat Omegamed nie rozmawiałam, a tran pozwolił mi dawać codziennie, tylko ograniczyć odrobinę witaminę D.
 
Czy jest tu jakiś Maluch, który nie tknie MM?
Mała właśnie z takich. W połowie marca idziemy na szczepienie, to wtedy podpytam pediatrę czy kaszka mleczna i jogurty wystarczą. Co Wy o tym myślicie?

I jeszcze jedno, do kiedy macie zalecenie, żeby podawać witaminę d3?
 
rachell, moja pije mm. Myślę, że kaszki i jogurty to może być trochę mało, może jeszcze inny nabiał np. twarożki, kefiry, ser żółty. I może zwykłe mleko jeżeli nie ma ryzyka nietolerancji (moja je w żłobku zupy mleczne na zwykłym mleku). Podpytaj najlepiej lekarza.
 
rachell moja Ala nie chciała mm odkad skonczylam karmic piersia w 10 miesiacu jej zycia i dawałam jej ser zolty, serki, twarozki, budyn, jogurty, kaszki i bylo dobrze, nie piła mleka modyfikowanego. Dopiero krowie zaczela pic w postaci kakao na poczatku a pozniej juz i normalne i platki z mlekiem itp. ale to jej zasmakowalo jak miala ok.1,5 roku. Maja tez nie chce mm wiec póki co jeszcz karmie ja piersia... ale po za piersia je sery zolte i twarogi, jogurty, budyn, serki twarozkowe itp. Jak nabial dajesz to nie musi pic mm.
 
reklama
Czy jest tu jakiś Maluch, który nie tknie MM?
Mała właśnie z takich. W połowie marca idziemy na szczepienie, to wtedy podpytam pediatrę czy kaszka mleczna i jogurty wystarczą. Co Wy o tym myślicie?

I jeszcze jedno, do kiedy macie zalecenie, żeby podawać witaminę d3?

Jeśli chcesz podawać mleko modyfikowane spróbuj może jakięś smakowe typu bebiko bananowe albo nestle waniliowe lub z miodem.

My mamy wit d3 już nie podawać wg lekarki, ale ja sobie obliczyłam ile moje dziecko dostaje w mleku modyfikowanym i wyszło mi trochę za mało, ale podaje juwit multi a tam jest d3 wiec już samych kapsułek nie daję.
 
Do góry