reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Alimenty ściągane przez zakład pracy

Dołączył(a)
23 Maj 2012
Postów
4
Miasto
Gostyń
Zasądzone wyrokiem alimenty zawsze płaciłem regularnie i w terminie określonym w wyroku. Moja była żona jest bardzo złośliwa i dostarczyła do mojego zakładu pracy wyrok sądu i zakład obciążył moje wynagrodzenie alimentami.
Czy zakład pracy musi obciążyć moje wynagrodzenie wysokością alimentów określoną w wyroku czy tylko ma takie prawo.
Z względu na zajmowane stanowisko, jest to dla mnie upokarzające, że zakład pracy obciążył moje wynagrodzenie. W Polsce panuje przekonanie, że jak zakład obciążył moje wynagrodzenie to nie chciałem płacić dobrowolnie.
Czy zakład może odmówić mojej byłej żonie ściągania mi alimentów ??
 
reklama
Zasądzone wyrokiem alimenty zawsze płaciłem regularnie i w terminie określonym w wyroku. Moja była żona jest bardzo złośliwa i dostarczyła do mojego zakładu pracy wyrok sądu i zakład obciążył moje wynagrodzenie alimentami.
Czy zakład pracy musi obciążyć moje wynagrodzenie wysokością alimentów określoną w wyroku czy tylko ma takie prawo.
Z względu na zajmowane stanowisko, jest to dla mnie upokarzające, że zakład pracy obciążył moje wynagrodzenie. W Polsce panuje przekonanie, że jak zakład obciążył moje wynagrodzenie to nie chciałem płacić dobrowolnie.
Czy zakład może odmówić mojej byłej żonie ściągania mi alimentów ??
Szanowny Panie
Egzekucja zobowiązan alimentacyjnych z wynagrodzenia zgodnie z Kodeksem pracy może nastapic na wniosek wierzyciela w tym przypadku Pana żony po okazaniu przez niego stosownego tytułu w tym przypadku pracodawca obwiązany jest niestety zając owe wynagrodzenie , polecam lekturę porad zammieszczonych na tym portalu naprawde wile można się dowiedzieć http://lexvin.pl/kat/5/Prawo_rodzinne
ale radziłabym podjąc próbę dojascia do porozumienia z zoną aby sprawa nie zaszla za daleko
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Do góry