reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie

reklama
Witam. DZiewczyny karmiące butelką albo dokarmiające jakie mleko podajecie.

Ja cały czas ściągam i podję swoje, dwa dni temu myslałam już że uda sie już go zacząć dostawiać do piersi, ale za dużo protestuje, a u mnie widzę że coraz mniej pokarmu.
 
Agulex wspólczuję z tym sciąganiem.. Znam jedną mamę której udało się karmić butelką tylko sciąganym mlekiem pół roku, ale to tylko jeden taki przypadek. Wygląda na to, ze jednak laktator nie ejst w stanie tak rozbujać laktacji jak ssanie dziecka.

Ja karmię piersią tylko, ale zależy mi żeby być trochę bardziej mobilną i móc wyjść gdzieś bez Wojtka, np. z córką tylko więc próbuję ściągać, ale marnie mi to idzie. Mały je czesto, nie mam kiedy odciągać, zeby się nie wyzerować.
Dziś idę do pediatry i zapytam o karmienie mieszane. W szpitalu mały był dokarmiany w pierwszej dobie Bebilonem, z powodu niskiego cukru.
 
u mnie to samo , mały na cycu , je co 2-3 h, potem śpi , więc chyba pojedzony :-)
próbuje ściągać laktatorem , za pierwszym razem z jednego cyca poszło 40 ml, a teraz jak z dwóch uciągnę 20 ml to jest sukces :no:
wczoraj się przemogłam i kupiłam nan pro , będziemy testować i zobaczymy jaka będzie reakcja :tak:
 
Agulex wspólczuję z tym sciąganiem.. Znam jedną mamę której udało się karmić butelką tylko sciąganym mlekiem pół roku, ale to tylko jeden taki przypadek. Wygląda na to, ze jednak laktator nie ejst w stanie tak rozbujać laktacji jak ssanie dziecka.

Ja karmię piersią tylko, ale zależy mi żeby być trochę bardziej mobilną i móc wyjść gdzieś bez Wojtka, np. z córką tylko więc próbuję ściągać, ale marnie mi to idzie. Mały je czesto, nie mam kiedy odciągać, zeby się nie wyzerować.
Dziś idę do pediatry i zapytam o karmienie mieszane. W szpitalu mały był dokarmiany w pierwszej dobie Bebilonem, z powodu niskiego cukru.

A ja mam 2 koleżanki - obywie ściągały pokarm przy wszystkich swoich dzieciach. I karmiły do pół roku - z założenia ze do 6 msc a potem się na sztuczne przerzucają. Z tym ze jadna potrzebowała w przypadku 1 i 2 dziecka około godziny na sćągniecie 120 ml, a 2 też przy 2 dzieciaków robiła to w 15 minut. co ciekawe ta 2 przy 3 dzieciaczku które jako jedyne zaczęla karmic piersią straciła pokarm po 2 tyg. I jak sama mówi - zrozum nature. Ale nie ma tego zlego - dzieki temu ja mam od niej dojarke :) Która uzyłam 2 razy.

A w sprawie sciągania - dzis mała zjadła z 1 cycka - więc z 2 stwierdziałam ze odciągne i wezme na dzisiejsze wyjście aby odosobnienia nie szukac. Poszło ładnie 80 ml. Więcej nie chciało. I mloda się obudziła głodna - po 30 minutowej drzemce. Kurna przystawiłam ja do cycka - i jeszcze cos wyciagneła. I to całkiem nieźle. Więc jest cos w tym ze jednak dziecko to najlepszy laktator...
 
Ja dokarmiam Bebiko , wcześniej 1-2 razy dziennie dokarmiałam ale od wczoraj staram sie tego nie robić, wczoraj się udało ciekawe jak będzie dzisiaj.
 
Ja dokarmiam czasami enfamilem pro1.( dosłownie 10-50 ml na dobę). Mala uwielbia, nie ma kolek, jednak najbardziej lubi mamy cyc :)
 
reklama
Dziewczyny karmiące piersią, a kiedy odciągacie pokarm? Załóżmy, że młody zje z obu piersi, a z a 2 h znowu będzie chciał. To kiedy mogę ściągnąć pokarm? Zaraz po jego jedzeniu pewnie za dużo tam nie będzie, a jak ściągnę np. po godzinie to czy potem mały się naje z cycka?
 
Do góry