Używasz bardzo starej przeglądarki. Nasza strona (oraz inne!) może nie działać w niej dobrze. Naprawdę czas na zmianę na przeglądarkę, która będzie bezpieczna i szybka, na przykład darmowego Firefox, albo darmową Operę. Obie są bardzo szybkie, bezpieczne i wygodne.
tableta to ja odradzam, chyba ze masz zamiar później wydawać kase na okulary/soczewki/operacje korekcji wzroku. Małe dzieci nie powinny zbyt długo wpatrywać się w ekrany smartfonów i tabletów, ze o monitorach i telewizorach nie wpsomne. Moze warto pomysleć nad jakimiś zajęciami dla dziecka...
puszczanie dzieciom bajek to tragedia i droga na skróty, ale nie ma co sie dziwic teraz to norma. Moim zdaniem wszystki spoko ale w odpowiednich dawkach. A te bajki o których wspomina pani nade mną, to gdzie?
prezent jak dla mnie to gry planszowe :) i dla małych i dla dużych :) albo coś rozwijającego - np gra na instrumencie :) ja sie zapisałem (i sam sobie zrobiłem prezent) na nauke gry na perkusji do Artyzu w Szczecinie.
moze warto pomyśleć na jakimś żłobkiem, gdzie dziecko bedzie miało zajęcia ruchowe? a jak nie żłobek to jakieś takie dodatkowe zajęcia gdzie razem z dzieckiem pojedziecie? wtedy dziecko się zmęczy i bedzie spało w nocy :)
dobre dla wychowania dziecka w takie sytuacji jest jak najwczesniejsze zapisanie go na zajęcia z rówiesnikami, tak zeby juz wtedy nauczyło sie obcowania w grupie i nie miało później problemów z zapoznawaniem sie z nowymi ludźmi.
jeżeli jesteście z okolic Szczecina to ostatnio w Artyzie na Mieszka 1-ego otworzyło się Bajgranie - czyli bajki muzyczne na żywo :) i dla najmłodszych i troche starszych :)
dzieci maja to do siebie, szczególnie jak rodzice im na wszystko pozwalają, a potem zdziwienie, ze się "buntują". Od najmłodszych lat trzeba pomyśleć nad jakaś pracą w grupie rówieśników, jakieś wspólne zajęcia czy coś w tym stylu.
Dlatego nadopiekunczosc nie - mądre wychowanie tak. Nie ma co trzymac dziecka pod kloszem, trzeba je wypuszczac w swiat, zeby nabywało nowych umiejętnosci. zeby nauczyło sie pracy w grupie rówieśników.
Coś nietypowego - proponuje zapisać dziecko na zajęcia z instrumentu, o którym zawsze marzyło i kupić mu taki instrument :) to coś innego, czego na pewno się nie spodziewa :)
Warto pomyśleć nad jakimś hobby dla dziecka i to czymś innym niz pójscie na łatwizne i danie mu tableta, czy laptopa. Ja proponuje zajęcia z instrumentu, a jesli jest młodsze to rytmikę :)
trzeba mieć nie po kolei w głowie, żeby wychowywać dziecko bez mięsa. Poźniej jak będzie starsze same sobie wybierze czy bedzie chciało je jeść czy nie, ale na początku to rodzice powinni uzywać mózgu i dawać dziecku to,czego jego organizm potrzebuje.