reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kogo lubi dziecko? (:

sajmon1010

Aktywna w BB
Dołączył(a)
4 Wrzesień 2015
Postów
73
Witam. Czy 15 miesięczne dziecko może bardziej lubić babcię niż mamę? Dodam ,że to mama jest z nim więcej czasu, ale jak dziecko widzi babcię , to koniecznie chce być z nią. Przykro mi.
 
reklama
Rozwiązanie
Jesteś dla niego oczywistością i całym światem. Babcię ma czasami więc się cieszy. On nie woli babci, ale korzysta z tego, że jest. Jakby miał was obie tak samo to wtedy mogłabyś oceniać kogo bardziej woli.
Ps, kiedyś się wyprowadzi, na to też musisz być gotowa :p
Dzieci czasem sobie wybierają, np jednego z rodziców. U mnie też, jeden synek tatusiny, drugi mamusiny. I mimo iż dla starszego, gdy tata wraca z pracy przestaję istnieć, to wiem, że mnie kocha i lubi się przytulać. Próby przeciągnięcia dziecka na swoją stronę niczego nie zmienią. Mi w przeciwieństwie do poprzedniczki na początku było ciężko, ale potem się przyzwyczaiłam. To w końcu nasze dzieci, i nawet jeśli tęsknią za babcią, to wiedzą kto jest ich mamą i gdzie im najlepiej :) Dodam że u nas jak ktokolwiek przyjdzie, tzn ciocia, babcia, dziadek to są prywatyzowani całkowicie przez dzieci.
 
Bo widzi rzadziej, bo tęskni, bo to odmiana od mamy która ma ciągle . Spróbuj podejść do tego inaczej - jak dziecko "oblega " babcie wykorzystaj ten czas dla siebie :)
 
Jesteś dla niego oczywistością i całym światem. Babcię ma czasami więc się cieszy. On nie woli babci, ale korzysta z tego, że jest. Jakby miał was obie tak samo to wtedy mogłabyś oceniać kogo bardziej woli.
Ps, kiedyś się wyprowadzi, na to też musisz być gotowa :p
 
Rozwiązanie
Do góry