reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe Mamy 2017 r.

reklama
Ostatnio naprawdę jestem zabiegana, dopiero co nadrobiłam "zamknięty", a ze wypiłam późno kawę, nadrabiam i Was, a jak na złość jutro wizyta i muszę wcześnie wstać :(

@malwi86 jemy majonez, uwielbiam już sporo razy robiłam pastę jajeczna, nawet na sałatkę jarzynowa wzięła mnie zachcianka
I kielecki to moja [emoji173]️

@Marcje sałatka brzmi mega pysznie, nigdy nie jadłam surowych buraków, u mnie przeważnie królują na parze; i chyba nie jadłam nigdy czarnej rzepy, muszę wygooglować [emoji23][emoji23][emoji23]

@apap Kibieto 15 kg na plusie to naprawdę mało, nie rozpaczaj zrzucisz szybko, pamiętajcie, ze wszystko wazy, dziecko, wody płodowe, łożysko itd., itd.,

@Shaer dla mnie to totalny szok z ta płcią; zamierzam się pozbywać ciuszek po Córci, Mąż mówi zostaw, bo nie wiadomo, wiec zostawiam, bo mam naprawdę fajowe, kurde kiedy masz następne usg
Ja znając życie poleciałaby już prywatnie sprawdzić, nie wiedza mnie zabija
Dziewczyny ja przeklinam, mój Mąż się dziwi, ze moje dziecko po mnie powtarza ale jak się wkurzę (wstyd przyznać, bo jestem Kobieta) lecę jak "szewc" [emoji33]

Co do kołysek, to miałam przy Córci, a teraz sama nie wiem; mam mały uraz; bo raz jak weszłam do pokoju, Córcia w niej spała i była baaarzdzo blisko materiału, bałam się ze mogłaby się udusić; w tym samym dniu, przeniosłam do łóżeczka Ja;
Jak na początku na kwaśne, to teraz rzucam się masakrycznie na słodkie,


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
@Shaer, ale niespodzianka z płcią! Czasem tak bywa, że lekarz się myli, pytanie tylko który... Mi przy drugim dziecku też troszkę namieszali. Bardziej nastawiałam się na chłopca bo już miałam jednego w domu i przy małej różnicy wieku (2 lata) to chciałabym tej samej płci. Na pierwszym prenatalnym lekarz powiedział, że na 90% dziewczynka więc do następnego usg zdążyłam się nastawić, że jednak córka. Po czym się okazało, że jednak syn i tak już zostało do porodu. Teraz też nastawialiśmy się na chłopca (mąż ma samych braci i dziewczynka to rzadkość w jego rodzinie), ale że po drodze mieliśmy masę stresu w związku z podejrzeniem trisomii to płeć była obojętna, ważniejsze było zdrowie. Po amniopunkcji wyszło, że dziewczynka i to się raczej już nie zmieni;)

@oczekująca89 twojej dzidzi widocznie dobrze w brzuszku i ładnie rośnie:) Mój maluszek na ostatnim usg (26+2) ważył 845g i z usg jest o tydzień młodszy. Lekarz twierdzi, że rozwija się dobrze, więc się nie martwię. Następne usg w połowie listopada.
 
@malami25 Jak tam? Wypuścili Cię do domu? Powiedzieli coś konkretnego po badaniach? Wiadomo, dlaczego tętno zanikło? Teraz już jest stabilnie?
Tak wypuścili. W sumie nic nie powiedzieli. Ktg wychodziło już dobrze, na USG też nic się nie dopatrzyli, wyniki ok. Mam się oszczędzać i liczyć ruchy. Wizytę wyznaczyli na 03.11 więc szybko.
Nie mam czasu poczytać co u Was, bo jak wróciłam to w domu mam izbę chorych... Dziewczyny rozłożyło na maksa, a i mnie gorączka łapie...
Szybkie kciuki za wizyty i zdrówka dziewczyny.

Napisane na Lenovo K10a40 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Trudniejsze to im pozniej sie zacznie I Trudniejsze dla mamy niz dla dziecka.
Ja jestem zwolenniczka szybkich rozstan. Czyli krotkie pozegnania I nie reagowanie na placz. Jesli wiesz ze jest bezpieczna pod czyjas opieka to nic jej sie nie stanie.
Ja bym zaczela od zostawiania jej pod opieka taty, pózniej babci/dziadka, przyjaciolki etc.. Na poczatek na krotko, na pół godzinki na godzinke najlepiej na zegarku pokazac ze jak wskazowka bedzie tutaj to mama wroci I tak wrocic.
Ja moja mała zostawilam z tata jak miala kilka miesiecy bo na tydzien do szpitala trafilam, potem na dwa tygodnie po roczku bo musialam do Irlandii papierkowe sprawy pozalatwiac a ostatnio na pół roku bo nie moglam jej do UK na poczatek zabrać.
Zostawiam ją teraz po raz pierwszy na tydzień. Wcześniej zostawała na parę godzin z różnymi osobami. I było ok. Stresuje się oczywiście i myślę że będę tęsknić :( z drugiej strony taka druga okazja szybko się nie powtórzy.
 
Moje male tez nie takie male -1500 gram 29 tydzien. Nozyska dlugie jak na 33tc. Ale moj maz i syn tak maja tez
Dzis jakby kolatania mniejsze.
 
reklama
Do góry