reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2016

Witajcie :-)
My też już od dawna w brodziku, w łazience kąpiemy Nikośka. Głównie tata. W pokoju mam panele i nie chciałam ich zniszczyć bagnem. Poza tym w brodziku dużo więcej miejsca na szaleństwo :-)
Zmiana pampersa to wyzwanie i mocne kombinowanie czym go zająć . Z reguły i tak pare razy zwieje z gołym tyłkiem .
Nauczył się pokazywać że chce na dwór . Podchodzi do okna albo drzwi i robi papa, obiema rękami więc wygląda jakby frunął :-), a jak nikt nie zareaguje to jest ryk nieziemski.
Ja wkroczyłam w 30 tydzień więc jakieś 8 tygodni jeszcze względnego spokoju. Tym razem kompletnie nic nie przygotowane jeszcze.
 
reklama
Hope raczej lekarz nie bedzie czekal .Ja mialam rok temu nie spelna cc wiec nie chce przeciazac mojego oragnizmu .My jak Iwona kompiemy Adasia w brodziku i kapie sie nawer ze mna :) on lubi kapiel problem ja mam go wyciagnac .My tez malo ubranek mamy ale nadrabiany :) A o zmianie pieluchy nie mowie :)

Napisane na HUAWEI CAM-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Hej!
My kąpiemy się w wannie razem, chyba że nie ma tatusia wieczorem, to w dużej misce.
Zmiana pieluchy to masakra, zazwyczaj na stojąco. Ubieranie nawet ok, też już pomaga wkładać ręce. Mila ma pełno ubrań, najgorzej jak się sterta prasowania zbiera. Nosimy rozmiar 80.
Ja pracowałam do połowy czerwca!
Gdyby się okazało, że jestem w ciąży, to chyba w głębi duszy bym się ucieszyła. Nie planuję, ale nie byłoby tragedii
Miła chodzi cały czas w body, albo letnim kombinezonie. W te upały basen to hit!
Dzisiaj była mega maruda, nie wiem co może być przyczyną, bo kolejnych zębów nie widać. Mamy pięć.
Okresu od nadal nie mam.
Jakie planujecie prezenty na dzień dziecka??
 
Aha miałam jeszcze napisać, że od jakiegoś tygodnia brak drugiej drzemki popołudniu. Za to chodzi spać o 19, a nie o 23. Nawet mi to odpowiada. Wstaje ok 7/8 drzemka ok 11/12, max 2h, zazwyczaj 1,5h. Nie wiem skąd ona ma tyle siły. Ja jestem wykończona
 
Hej dziewczyny. U nas wczoraj taka piękna pogoda była, cały dzień na powietrzu. Kupilismy Filipowi duża ciężarówkę i fajnie sobie z nią chodził po trawie (pchać ja). Oczywiście najpierw trawa parzyla, jak wyjechał z koca to biedny nie wiedział co ma robić dopiero po jakimś czasie się przekonał że można po trawie chodzić i teraz nam ucieka.
Filip na dzień dziecka już dostał od nas duuuuuuzo prezentów, piaskownice, huśtawka drewniana i teraz ta ciężarówkę. Moja mama kupiła basenik, druga babcia zabawki do piaskownicy. Zdecydowanie już starczy prezentów :)
U nas też zmiana pieluchy to dramat, jak go położę to ucieka, jak chce zmienić na stojąco to siada. Trzeba się nakombinowac.
Ubieranie też już nie należy do fajnych czynności, jak kiedyś przebieralam bo miałam kaprys tak teraz to ostateczności.
Kąpiel trwa max 5 min na siedzaco, pobawi się chwilę później wstaje i wyciąga ręce.
Niestety ciągle budzi się w nocy. Czy to się kiedyś zmieni???
Wczoraj padł po 19 i budzil się 20.30, 22, 1, 4 teraz jeszcze śpi. A miał 3 drzemki i widać że brakowało 4.
Dziewczyny kiedy kupic buciki?
Filip sam nie chodzi ale przy wszystkim co da się pchać tak, w domu to ok ale na podwórku śmiga w skarpetkach i nie wiem czy to jest dobre.
 
Właśnie jakie powinny być buty dla naszych dzieci? My na razie mamy takie szmaciane miękkie ale Jasiu jeszcze nie chodzi. W lidlu mają znowu być takie i chciałam kupić ale nie wiem czy do nauki chodzenia się nadają
 
Jakie planujecie prezenty na dzień dziecka??

Ja nie planuje, ale bedzie aktywnosc rodzinna zamiast prezentu materialnego :)

Niestety ciągle budzi się w nocy. Czy to się kiedyś zmieni???

Na pewno sie zmieni.. kiedys :) Przynajmniej taka nadzieja zyje.

Dziewczyny kiedy kupic buciki?

Zalezy jakie buty. Generalnie dla niechodzacego dziecka butki powinny miec miekka podeszwe i byc luzne, by nie sciskac stopki i nie zaburzac jej rozwoju. Ja kupie takie normalne do chodzenia jak juz chodzic zacznie :) Moj maz jest dosc kategoryczny w tej sprawie, z racji swojego zawodu.

U mnie pogoda do d***. Snieg spadl i jest zimno.
 
Hej kochane. U nas upał i ledwo zyjemy. na dzien dziecka Oskarek dostanie maly basen z kulkami i nic Więcej. Zabawek ma mnostwo, a jeszcze za chwile urodziny. Buciki narazie mamy miękkie, jak zacznie chodzic to kupimy z twarda podeszwa. Mały zasnął a ja lece do obowiązków.
Karolina moze Mila marudna bo goraco jej jest? U nas to samo..

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Hejka:-)
Karolina od nas Zosia dostała basenik i kulki dzisiaj dokupilam. To już dostała mąż nie wytrzymał :-) kupiłam jej też taki telefon na kółkach z tarcza i słuchawka na,, kablu,, ale schował am i dostanie dopiero w czwartek:-) tyle od nas a co więc to się okaze:-)

Butki kupiłam tak jak mi dziewczyny radziły 1cm dłuższe od stopy w takich zabudowanych jest ok, ale sandałki wystarczyły by jak teraz widzę 0,5cm dluzsze:-) butki typowo do chodzenia są dość sztywne i w porównaniu z niechodkami twarde ale łatwo się zakłada. Teraz jak jest ciepło to j tak na bosaka :-)
 
reklama
Witajcie
Gwiazda masz pełne ręce roboty, będzie jeszcze więcej obowiązków jak już urodzisz. A czemu myślisz, że wcześniej urodzisz?

Karolina85 odetchnęłaś :)

Dziewczyny jak kąpiecie swoje maluchy? Mój wstaje mi z wanienki i jest mi ciężko go umyć. Z przebieraniem pieluchy też mamy przeboje :)

Nie mamy żadnych ubranek na taką ciepłą pogodę. Muszę chyba pojechać na zakupy bo mamy yulko jedne krótkie spodenki.
Hope no u nas przebije przy zmianie pieluchy to już od bardzo dawna są, ja to się śmieje ze siłownia mi nie potzrebna a muskuły mam tak napakowane ze tylko na zawody mi...
to samo jest w wanience, nie posiedzi nie pobawi się tylko wstaje i próbuje wyłazić...

Ale powiem Wam dziewczyny że nie narzekam, bo jak mi tak czasami cięzko to zaraz przypominają mi się masakryczne kolki Ksawerka to dopiero była męczarnia:( chociaż im bliżej roczku tym bardziej mi tęskno za taką malusią kruszynką.

Gwiazda no czeka cię Kochana roboty na 102...ale jak pierwszy rok przetrwacie to potem bedzie z górki
 
Do góry