reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Polecam/odradzam

reklama
Dziewczyny,

nie wiem czy pamiętacie, ale na wątku zakupy: pokazywałam wam kołyską, którą kupiłam na allegro z USA. Kupiłam ją 8 września, dwukrotnie musiałam dopłaćić do transportu i obecnie dostałam dokumenty do oclenia. Oczywiście sprzedający ma tak skonstruowany regulamin że za nic nie odpowieda.

Dodaję do watku: Odradzam zakupy z USA za pośrednictwem allegro. Ceny są atrakcyjne, tylko na początku, jak dojdą dopłaty za transport i cło - to masakra:szok: Po prostu dołączyłam do grona do naiwnych kupujących - co widac po komentrzach: Informacje o Użytkowniku VITAPERTUTTI - Aukcje internetowe Allegro

Jeśli chcecie już coś kupić z USA, to wówczas jak towar jest w Polsce, bo Urząd Celny to jak gra w ruletkę
 
Kasia_Kruszyna ja też chodzę do szkoły Agrawal, co więcej Preeti prowadzi moją ciążę. :-) Rzadko zaglądam na forum, więc jakby co gg 1244863. A co do jej szkoły rodzenia dziewczyny... :baffled: Ona jest hinduską, leczy głównie ziołami, jej własne dzieci nie wiedzą co to jest tabletka, chociaż wiadomo że czasami kobietom te tabletki wypisuje. Ćwiczenia głównie opierają się na chińskiej medycynie (joga, tai pei, akupunktura). Nie tego sie spodziewałam. Mój mąż chciał się dowiedzieć jak się dzieciakiem zaopiekować po porodzie, jak przebrać i wykąpać. A z 2 miesięcy zajęć podobno jeden dzień jest na to tylko poświęcony. O żadnych środkach do pielęgnacji jeszcze mowy nie było... Ano zobaczymy, zapłaciłam, nudzi mi sie na L4 to chodzę...

Tez zapisałam sie do tej szkoły. Chcialam zeby zaprowadzili mnie na porodowke, pokazali jak sie zajac dzieckiem, jak je pielegnowac, co zrobic w razie bezdechu itd.. A tu slysze ciagle o oddychaniu, ziolach, energii itd. Jak dla mnie porażka, ale moja mama jest zachwycona - jej klimaty, wiec chodzimy.
 
Tormentiolu ja nawet nie kupuje. Strasznie wysusza.
Dziewczyny, dzisiaj kupiłam Tormentiol dla siebie - dostałam od dermatolog na problem z cerą. I wyczytałam na ulotce, że:
"Przeciwskazania: Nie należy stosować leku Tormentiol u noworodków i niemowląt." I jeszcze: "Ze względu na zwiększone wchłanianie przez skórę, podczas stosowania Tormentiolu u dzieci do lat 12 występuje ryzyko większego działania toksycznego kwasu borowego. Dlatego też leku Tormentiol nie należy stosować u dzieci do 12 roku życia bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem.". Dopisuję się na "NIE" dla Tormentiolu.
 
No wlasnie mi tez sie obilo o uszy, zeby tego Tormentiolu u noworodkow nie stosowac, wlasnie przez kwas borny. Natomiast jakis czas pracowalam w pewnej aptece i wlascicielka tej apteki wszystkim polecala Tormentiol na odparzenia dla noworodkow. Twierdzila, ze to dziala najlepiej, bo gdzies 30 lat temu( za czasow jej mlodosci) pracowala w szpitalu, ktory tylko tego uzywal. Wszystkim rodzicom odradzala Sudocrem. Szkoda, ze nie zauwazyla, ze 30 lat temu nie bylo Sudocremu i skoro on jest polecany, to cos w tym musi byc...
 
Hehe, moj Michas jak byl maly to cos mu na twarzy wyskoczylo i niczym nie moglam wyleczyc az tormentiolem raz posmarowalam. Lekarka malo pod stol z wrazenia nie spadla bo sie smiala ze z tego co sie zna to masc do dupy nie twarzy, ale skoro pomoglo...
 
Własnie sie naciełam :(.Kupiłam na alegro zestaw : łóżeczko+ materacyk+ posciel.
Dziś przyszło łóżczko w innym kolorze niz licytowałam. Miał być Teak a dostałam bukowe.( na innej aukcji wstawione jest bukowe takie samo o 50 zł taniej)
Pozatym chiałam materacyk kokos-pianka -gryka a dostałam kokos-gryka. sprzedawca twiedzi ze to to samo. Ale czy napewno?
W ramach rekompesaty pani chce przesłać mi prześcieradełko.
:no:Nie sądze zeby takie przecieradełko było warte 50zł.:no:
 
Laski zycie zweryfikuje tormentiol .. nam nawet robiony lek na nie pomógł a dwie dawki tormentiolu owszem.. wiec czasem trzeba sie zastanowic co lepsze meczenie dziecka przez pare dni z ognista dupa czy posmarowanie tormentiolem...
 
reklama
co do tej Fridy to niestety ale mi on sie jakoś nie podoba..wolę gruszke
jak dla mnie Frida ma zbyt duża dziurkę przez co nie bardzo mieści sie w nosie naszego Kubusia

a może ja kupiłam Fride ale zlej firmy? :crazy:
 
Do góry