reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

2-latek nie chce się na nic zdecydować

P

pani.olga

Gość
od kilku dni mam problem z moim 2-latkiem. kiedy pojawia się moment wyboru czegoś, on zachowuje się tak, jakby zmieniał zdanie co 10 sekund. dla przykładu sytuacja z dzisiaj: kładliśmy małego spać, a on powiedział, że chce pić. mąż przyniósł bidon, ale gdy podał go synowi, ten zaczął odpychać ręce i powtarzać "śpimy, śpimy". kiedy mąż odstawił bidon, syn zaczął krzyczeć i popłakiwać, powtarzając, że chce pić, ale w momencie, kiedy dostał bidon kazał go z powrotem odstawić i krzyczał "śpimy, śpimy". taka sytuacja trwa przez kilkanaście minut, czasem dłużej i nie ma na to ŻADNEJ metody. nie pomaga tłumaczenie, zachęcanie ("sprawdź, czy smaczny soczek", "napij się, to Twój ulubiony" itd.). syn cały czas powtarza pod nosem "to nie, to nie" i oczywiście cały czas płacze, a czasem zaczyna wyć, jakby go ze skóry obdzierali. jestem załamana i po którymś razie w ciągu dnia po prostu mam ochotę go udusić (oczywiście metaforycznie). jakieś pomysły?
 
reklama
Rozwiązanie
Poczytam bo oprócz 2.5 latka mam 2 miesiączka córkę i serio brakuje mi czasami sił na uzeranie się z nim..

Hubert 18.02.2015 [emoji213]
Wiktoria 06.06.2017 [emoji214]
To tak jak u mnie z tym że mała ma po prostu "genialne" pomysły i realizuje je w ciągu 30 sekund jak mama na przykład robi siku. Mam też 1,5 miesięcznego synka i nie raz już lecialam "ratowac" sytuacje z młodym na rękach...
A ja to wszystko czytam i juz mnie glowa rozbolala:-( i nie wiem czy usne teraz. Mam 10miesieczne dziecko i myslalam, ze za 2.5roku to prawie jak student . Eh trzymajcie sie
 
reklama
Poczytam bo oprócz 2.5 latka mam 2 miesiączka córkę i serio brakuje mi czasami sił na uzeranie się z nim..

Hubert 18.02.2015 [emoji213]
Wiktoria 06.06.2017 [emoji214]
 
To normalna sprawa , przecież to dziecko. Kształuje się dopiero jego osobowość , dzieci moich przyjaciółek jakies takie grzeczne - spać to spać , jeść to jeść. Z moimi utropami było troche trudniej , właściwie to analogicznie jak u autorki postu.
 
Poczytam bo oprócz 2.5 latka mam 2 miesiączka córkę i serio brakuje mi czasami sił na uzeranie się z nim..

Hubert 18.02.2015 [emoji213]
Wiktoria 06.06.2017 [emoji214]
To tak jak u mnie z tym że mała ma po prostu "genialne" pomysły i realizuje je w ciągu 30 sekund jak mama na przykład robi siku. Mam też 1,5 miesięcznego synka i nie raz już lecialam "ratowac" sytuacje z młodym na rękach...
 
Rozwiązanie
Do góry